Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wybrane strony działają tylko przez proxy i na telefonach podłączonych pod sieć.

08 Sie 2013 17:27 2034 4
  • Poziom 2  
    Witam.
    Posiadam problem z kilkoma stronami internetowymi. Postaram się szczegółowo opisać swój problem w oparciu o jedną wybraną stronę. Wszystkie opisane urządzenia poniżej podłączone są do tej samej sieci, której konfiguracja nie była zmieniana od kilku lat. (router wifi udostępniający internet podłączony pod modem)
    1. po wpisaniu w przeglądarkę ( testowane na 6 przegladarkach) strona peb.pl nie działa
    2. po wejściu za pomocą porxy strona działa
    3. ta sama strona nie działa również na innym komputerze podłączonym do tej samej sieci
    4. po zmianie karty wifi w komputerze na inną strona nie działa
    5. po sformatowaniu komputera, strona nie działa
    6. STRONY DZIAŁAJĄ NA TELEFONACH PODŁĄCZONYCH DO TEJ SAMEJ SIECI ale tylko na przeglądarce opera mini

Dodam tylko, ze nie działają strony zaczynające się od IP 79. oraz 78.

Nie mam pojęcia co może być tego przyczyną, wydaje mi się , że zostały one zablokowane przez dostawcę mojego internetu, być może ktoś ma jakiś inny pomysł dlaczego strony nie działają.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Jaki komunikat wyświetla się przy próbie otwarcie strony ?

Skoro na telefonie działa to nie jest kwestia operatora.
  • Pomocny post
    Poziom 25  
    Tylko że opera mini chyba wpierw ściąga stronę na własny serwer, optymalizuje i dopiero wtedy telefon ją pobiera. Więc możliwe, że albo dostawca zablokował albo masz bana na stronie.
  • Pomocny post
    Specjalista Sieci, Internet
    recbi napisał:
    6. STRONY DZIAŁAJĄ NA TELEFONACH PODŁĄCZONYCH DO TEJ SAMEJ SIECI ale tylko na przeglądarce opera mini

Opera mini działa przez proxy. ( rolę proxy pełni serwer opery, który pobiera stronę, konwertuję ją do "rozmiarów" telefonu i wysyła do przeglądarki mini.

Kto jest Twoim operatorem? Jakie masz IP zewnętrzne? podaj przynajmniej początek
  • Poziom 2  
    Dziękuję wszystkim za pomoc. Wybaczcie, że tak późno się odzywam. Wina była chyba po stronie operatora (lokalna sieć kablowa). Po powrocie z wakacji internet działa poprawnie:).