Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie laptopa do telewizora i dźwięk do wzmacniacza

SilesiaVratislavia 08 Sie 2013 20:35 3444 10
  • #1 08 Sie 2013 20:35
    SilesiaVratislavia
    Poziom 9  

Witam serdecznie.

Mam drobny problem z podłączeniem zestawu - laptop, telewizor, wzmacniacz. Mianowicie obraz z laptopa przesyłam kablem hdmi bezpośrednio do telewizora (Philips FlatTV), a następnie chciałbym puścić dźwięk z telewizora na wzmacniacz. Moje umiejętności niestety nie pozwalają temu podołać :) Próbowałem wyjść z telewizora poprzez wyjście słuchawkowe i wpiąć się do wieży chinchami (biały + czerwony) niestety niczym to nie skutkuje, dźwięk dalej idzie przez głośniki TV. Czy jest jakiś inny kabel, z którego trzeba skorzystać? Czy może nie ma możliwości rozdzielenia dźwięku z kabla hdmi na analogowe wyjście w wieży?

Wzmacniacz to Universum Heimkino-System + głośniki Unitry.

0 10
  • #2 08 Sie 2013 20:42
    AxelNext
    Poziom 38  

SilesiaVratislavia napisał:
    Próbowałem wyjść z telewizora poprzez wyjście słuchawkowe i wpiąć się do wieży chinchami (biały + czerwony) niestety niczym to nie skutkuje, dźwięk dalej idzie przez głośniki TV.
    Niemożliwe.
    MiniJack po wsadzeniu do gniazda słuchawkowego odcina głośniki telewizora.
    Albo niedocisnąłeś wtyku do końca albo to nie jest gniazdo słuchawkowe.

0
  • #3 08 Sie 2013 20:49
    Nereida4
    Poziom 22  

Wstaw schemat/zdjęcie jak to podłączasz.

0
  • Pomocny post
    #4 08 Sie 2013 21:05
    johnny99
    Poziom 17  

Możesz użyć dźwięku bezpośrednio z kompa do wzmacniacza. Nie jestem pewien czy to będzie taka sama jakość dźwięku ale z braku laku i to dobre :D

0
  • #5 08 Sie 2013 21:19
    SilesiaVratislavia
    Poziom 9  

@axelaksis
    Podpiąłem nawet zwykłe słuchawki pchełki do wyjścia słuchawkowego w TV i dźwięk leciał zarówno w słuchawkach i z głośników telewizora.

@Nereida4
    Wychodzę z laptopa kablem HDMI i wchodzę drugim końcem w wejście HDMI w telewizorze. Takie standardowe połączenie, obraz i dźwięk jest jak przy użyciu kombinacji windows+P rozszerzam pulpit na TV. Potem kablem jack-2xchinch wpinam się z wejście słuchawkowe telewizora, a chinche do wzmacniacza. I nic to nie daje niestety.

@johnny99
    To by zapewne załatwiło sprawę, ale aktualnie nie mam wystarczająco długiego kabla żeby nie wadził mi w pokoju. Teraz przy takim podłączeniu musiałbym przechodzić nad nim, dlatego chcę te kable jakoś ukryć stąd próba podłączenia TV do wzmacniacza :)

0
  • #6 08 Sie 2013 21:23
    Nereida4
    Poziom 22  

SilesiaVratislavia napisał:
    wejście słuchawkowe telewizora

Jesteś pewien że jest to gniazdko słuchawkowe?
    Wstaw zdjęcie.

0
  • #7 08 Sie 2013 21:30
    SilesiaVratislavia
    Poziom 9  

Za moment, muszę się uporać z aparatem i oświetleniem. A za tym, że to jest chyba wyjście słuchawkowe przemawia narysowana ikonka słuchawek, przynajmniej tak mi się wydaje. Zaraz wrzucę zdjęcia.

0
  • #8 08 Sie 2013 21:40
    AxelNext
    Poziom 38  

Możliwe że jest to gniazdo wejściowe minijack 3,5 mm PC AUDIO (R/L)

0
  • #10 10 Sie 2013 00:18
    AxelNext
    Poziom 38  

Ano masz gniazdo słuchawkowe także albo jest uszkodzone albo twój wtyk minijack nie jest 3,5 mm. A może jest mono i nie działa prawidłowo chociaż teoretycznie powinien.

Z pozostałych gniazd dźwięku do wzmacniacza nie prześlesz.

Mam ten sam problem z moim TV Sharp. Tylko z gniazda słuchawkowego mogę uzyskać dźwięk na wieżyczce.

0
  • #11 10 Sie 2013 15:33
    SilesiaVratislavia
    Poziom 9  

Ostałem się przy opcji z przesyłaniem dźwięku bezpośrednio z laptopa. Wyjście słuchawkowe tak jak zaznaczył axelakis najprawdopodobniej jest uszkodzone stąd nie ma możliwości przesłania dźwięku tą drogą. Także jak dla mnie temat rozwiązany, dziękuję każdemu za pomoc :)

0