Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Rover 416 - auto nie odpala- pompa nie kręci , rozrusznik tak !

08 Sie 2013 20:51 6222 17
  • Poziom 9  
    Witam serdecznie!
    Mam problem,
    Mój ojciec ma rover'a 416 1.4 benzyna 1997 rok.
    Dzisiaj byłem z nim w sklepie autem, gdy wróciliśmy po 5 minutach - auto nie odpaliło.
    Rozrusznik kręci jednak nie słychać pompy paliwa.
    Sprawdzaliśmy na wszystkie możliwe sposoby- bezpieczniki całe, świece iskrzą. Nawet samostartem próbowaliśmy - odpaliło gdy psikałem w kolektor jednak gdy przestałem psikać, auto zdechło .
    Ojciec podejrzewał ,że może zapowietrzyła się pompka bo często jeździ na rezerwie. Jak to sprawdzić bez kanału? Auto stoi pod sklepem.
    Może na popych ? Bardzo proszę o porady, chcielibyśmy jeszcze dziś zdiagnozować problem.

Pozdrawiam
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 17  
    Sprawdź czy napięcie dochodzi do pompy. Jak tak to walnij ja młotkiem parę razy może zaskoczy (ale i tak jest do wymiany).
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 9  
    Czyli gdzie i jak dokładnie to sprawdzić ?

• Poziom 32  
    Witam !
    Miałem podobny problem kilka m-cy temu - odpalał i potrafił w czasie jazdy nawet zgasnąć i juz koniec, rozrusznik kręcił jak głupi i nic - po wstawieniu do warsztatu okazało się, że uszkodzona była kopułka, a oprócz tego immo wariowało - po podłączeniu pod kompa dopiero zrobili porządek i do dzisiaj nie mam problemów !
    Sprawdź jeszcze czujnik położenia wału - u mnie była ukryta radosna twórczość jakiegoś idioty, zamaskowane połączenia przewodów do czujnika i tam też zrobili porządek i jest ok !
  • Poziom 9  
    Ok sprawdzę to też tylko czy bez kanału da się coś zrobić?Myślałem też żeby sprawdzić pompę paliwa tylko ponoć bardzo cięzki dostep jest ,trzeba odkrecac zbiornik paliwa
  • Poziom 39  
    O ile kojarzę to tym pojeździe do pompy paliwowej można się dobrać po demontażu zbiornika. Ale podobny objaw daje zastrajkowanie immobilisera lub czujnika położenia wału. A pompa wyłączy się po określonym czasie od włączenia zapłonu więc nie usłyszysz.
  • Poziom 42  
    Jeżeli skleroza mnie nie zawodzi , to na pompę jest wyłącznik kolizyjny - inercyjny. Wyskakuje nawet po nagłym najechaniu na krawężnik.
  • Poziom 9  
    Dzis posprawdzali

Dodano po 1 [minuty]:

dzis sprawdzalismy, prad jest.
    na krotko pompa lapie.
    Wiec ktos podpowie jaka moze byc przyczyna?
    czyzby immobiliser?

Dodano po 55 [sekundy]:

Jeszcze mechanik nam podpowiedzial ,ze moze byc za malo paliwa- ojciec prawie na zerze wczoraj jezdzil. Ale po tej sytuacji , wlalismy 6 litrow ale nic

• Poziom 32  
    Witam !
    Sprawdź czujnik położenia wału - u mnie to było przyczyną oraz immo !
  • Admin grupy Samochody
    emeryt2 napisał:
    Jeżeli skleroza mnie nie zawodzi , to na pompę jest wyłącznik kolizyjny - inercyjny. Wyskakuje nawet po nagłym najechaniu na krawężnik.
    I znajduje się w komorze silnika.
  • Poziom 32  
    Jeśli iskra jest, rozrusznik kręci, to problemem nie jest ani immo, ani czujnik położenia wału. Nie rozumiem czegoś, piszesz że prąd jest, a potem że pompa na krótko łapie, więc gdzie ten prąd jest?
  • Poziom 39  
    OJ. Chyba właśnie iskry nie ma a przynajmiej kolega nie chwali się. Nic nie wiemy jak zachowuje się immobiliser, który jest uruchamiany pilotem CZ. Jak jest tutaj? Coś sobie kojarzę, że świeci się lub nie lampka. I wreszcie jazda na resztkach paliwa. Przecież można sprawdzić, czy pompa podaje paliwo w ogólności tj , czy na wtryskiwaczach jest ciśnienie lub przynajmiej przepływ.
  • Poziom 34  
    Cos mi sie kojarzy ze jak trzyma immo w tym bolidzie to niema wysterowania tylko wtryskami.Rozrusznik ma krecic.Sam mialem taka przypadlosc na warsztacie dawno temu i niewiedzialem oco kaman,i dziwilo mnie ze jest iskra a niesteruje wtryskiwaczami.
    Off rozwial moje wszystkie watpliwosci i bezsensowne godziny szukania.
  • Poziom 32  
    W roverze jak immo trzyma to nie zakręcisz rozrusznikiem i nie działa pompa, wyje brzęczyk i miga lampka.
  • Poziom 42  
    Gregor nie działa w/g otrzymanych wskazówek lecz to co mu do głowy wleci.
    Co z wyłącznikiem wstrząsowym? sprawdzony - wciśnięty? W poście 7 i 10 masz o nim napisane.
  • Poziom 9  
    Witam!
    Przepraszam długo się nie odzywałem , miałem kłopoty z internetem.
    Problem z roverem nie został rozwiązany.
    Auto zwiedziło już 4 mechaników, nikt nie wie co jest grane.
    Jeden twierdzi ,że wina przekaźnika (sprawdzony- ponoć działa), inny ,że immobiliser.
    Wczoraj przełożyli komputer z takiego samego silnika Poloneza (1.4) , który ma taki sam osprzęt , komputer itd...
    Na innym komputerze także nie odpalił.
    Jeden mechanik twiedzi ,że nie ma iskry.
    Myślałem o probramie diagnostycznym tylko do Rovera 414 nie mogę nic znaleźć.
    Kabel posiadam OBD2. Chciałem zainstalować program Euroscan 2000 tylko nigdzie nie mogę znaleźć instrukcji.

Bardzo proszę o pomoc

Dodano po 56 [sekundy]:

emeryt2 napisał:
    Gregor nie działa w/g otrzymanych wskazówek lecz to co mu do głowy wleci.
    Co z wyłącznikiem wstrząsowym? sprawdzony - wciśnięty? W poście 7 i 10 masz o nim napisane.

Nie wiem o co chodzi z tym wyłącznikiem wstrząsowym, mógłby ktoś mi przybliżyc ten temat?
  • Poziom 9  
    Super, jutro podjadę do mechaniora u którego auto stoi (nie potrafi nic zrobić) i sprawdzimy ten wyłącznik wstrząsowy , może to okaże się przyczyną.
    Dziękuje za odpowiedzi :)

Dodano po 7 [minuty]:

T5 napisał:
    http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=67588 5 minut i jest.Wciśnij go paluchem i powinien odpalić.

Porównałem na schemacie w linku przesłanym przez T5 , u ojca w roverze 414 jest w innym miejscu komputer. Czy ma ktoś może taki schemat z opisanymi częściami do Rovera 400?
    Bardzo byłbym wdzięczny