Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

pralka Ardo AE 1033 - Chodzi po łazience, bęben stawia opór

nowozwiedzacz 09 Sie 2013 01:29 4659 2
  • #1 09 Sie 2013 01:29
    nowozwiedzacz
    Poziom 2  

Witam.

Problem dotyczy pralki Ardo AE 1033. Po 10-ciu latach zaczęła nie domagać. Wpada w bardzo mocne wibracje podczas wirowania. Szczególnie w początkowej fazie kiedy przyśpiesza do 500 obrotów na minutę. Pralka wali w ścianę i "chodzi" po łazience. Trzeba ją trzymać całym ciężarem ciała.
    Bęben przy próbie zakręcenia ręką stawia duży opór. Trze o fartuch. Wygląda na to, że guma w fartuchu straciła elastyczność.
    Ostatnio w pralce po skończeniu prania pojawiło się sporo białych 'pypciów' i ubrania brzydko pachniały.

Dzisiaj zdjąłem górną i tylną pokrywę. Zdziwiło mnie, że można bardzo łatwo rozbujać bęben razem z balastami na boki (filmik 1.).
    Szukałem w pralce typowego amortyzatora [jak w samochodach], ale nie znalazłem. Bęben zawieszony jest na sprężynach. Od dołu trzyma się na wahaczach tłumiących. Nie wiem jak to lepiej nazwać. Nie czuć jakoś po nich zużycia. A jednak to są amortyzatory: north KROPKA pl/karta/amortyzator-do-pralki-a1033-pl--ardo-,DGA-2T-ZLMN-A9Z.html
    Czy to możliwe, że całe kłopoty w tym wibracje powoduje tylko stary fartuch?

Jutro przyjże się poszczególnym elementom dokładniej. Nie chciałem na dzień dobry rozbierać całej pralki Doświadczenie w naprawie pralek mam zerowe.

Przymierzam się też do wymiany fartucha. Czy w tym celu trzeba zdemontować przedni panel pralki? Jeśli tak, to w jaki sposób to zrobić? Śruby do odkręcenia były tylko przy panel sterowania. Przednia ściana zamontowana jest chyba na klej.

Kołyszący się bęben:
    [film=450.370] filmy.elektroda.pl/77_1375997684.flv[/film]

Ocierający fartuch:
    [film=450.370] filmy.elektroda.pl/9_1375997802.flv[/film]

pralka Ardo AE 1033 - Chodzi po łazience, bęben stawia opór pralka Ardo AE 1033 - Chodzi po łazience, bęben stawia opór pralka Ardo AE 1033 - Chodzi po łazience, bęben stawia opór

Edit: Chciałem wstawić filmiki ale automat forum na to nie pozwala (za mała liczba postów)!

Kompletnie nie wiem jak odkręcić przednią obudowę. Nigdzie nie widzę śrub.

0 2
  • Pomocny post
    #2 09 Sie 2013 20:35
    axxx
    Specjalista AGD

Ja podejrzewam złamany krzyżak.

1
  • #3 11 Sie 2013 14:51
    nowozwiedzacz
    Poziom 2  

Po zdjęciu fratucha widać wyraźnie że bęben chodzi nie w osi(jak "'scentrowany"') Co trzeba będzie wymienić? Mocowanie osi, lożyska i v ringi wystarczą?

2