Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PLC Fatek
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

PCB - produkcja z montażem

PiotrPitucha 09 Sie 2013 08:26 3252 5
  • #1 09 Sie 2013 08:26
    PiotrPitucha
    Poziom 33  

Witam.
    Co prawda istnieje wątek dobrej firmy wykonującej płytki, ale rozrósł się okropnie, a mnie interesuje jeden wycinek zagadnienia.
    Poszukuję dobrej i w miarę taniej firmy, która wykonuje PCB, a następnie montuje elementy.
    Interesują mnie opinie o firmach i szacunkowe ceny, oraz informacje na temat przygotowania projektu pod taki montaż (elementy jednostronnie, czy też dowolność).
    Piotr

0 5
  • Semicon
  • #2 01 Wrz 2013 16:51
    leonow32

Poziom 29  

Rzadko jedna firma jednocześnie zajmuje się produkcją laminatów i montażem.

Najpierw musisz sprecyzować co dokładniej chcesz produkować i w jakiej ilości. Wiedząc takie rzeczy dopiero można się zabrać za projektowanie. Inaczej projektuje się urządzenie do montażu ręcznego, małoseryjnego czy masowego ;) zły projekt potrafi pomnożyć cenę nawet czterokrotnie! Napisz do mnie na PW o co dokładniej chodzi, a na pewno pomogę (zajmuję się produkcją i projektowaniem od paru lat).

0
  • Semicon
  • #3 09 Wrz 2013 09:54
    piotrekp90
    Poziom 14  

Ja korzystałem z usług firmy Bazeko i mogę ją z czystym sumieniem polecić. Zamówione płytki były na laminacie dwustronnym z elementami po jednej stronie. Wystarczyło wysłać do nich Gerbery z wzorem PCB, dokumentację montażową i elementy.

0
  • #4 11 Wrz 2013 11:06
    Quebec
    Poziom 12  

Jakie ilości Cie interesują?
    Polecam PP Elektronix (montaż elementów) - przystępna cena i dobra jakość. Możesz zamówić u nich kompleksową usługę wraz z produkcją płytek (PCB zamawiają w http://www.quicktronics.de/) oraz dostawą elementów. Zamawiałem nawet partie próbne po 25 - 50 szt i terminy jak również jakość bez zastrzeżeń. Możesz też dostarczyć sam elementy i płytki.

Inne firmy, które robią kompleksowy montaż to: JM, Elhurt, Masters...

Poniżej zdjęcie płytki, która montowana była w PP Elektronix.
    PCB - produkcja z montażem

0
  • #5 11 Wrz 2013 11:44
    PiotrPitucha
    Poziom 33  

Witam
    Interesują mnie serie od 100-200 w górę.
    Jeśli są tani to ta jakość mnie zadowala choć ładne to nie, widać że z ilością dozowanej pasty lutowniczej mają coś nie tak i część wygląda jak ręczne lutowanie.
    Piotr

0
  • #6 11 Wrz 2013 14:53
    Quebec
    Poziom 12  

Jeszcze kilka fotek:
    - PCB: http://www.we-online.com/
    - montaż ROHS: http://www.pp-elektronix.com/

Jakość opisu na PCB - mój błąd projektowy - dlatego tak wyszło...
    Ogólnie z montażu jak również z jakości PCB jestem zadowolony - zero problemów z uruchomieniem. Na żywo płytki wyglądają lepiej niż na zdjęciach - robione telefonem przez okular mikroskopu.

PCB - produkcja z montażem PCB - produkcja z montażem PCB - produkcja z montażem PCB - produkcja z montażem PCB - produkcja z montażem PCB - produkcja z montażem

0