Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Zlecę]urządzenie do podsłuchu linii analogowej wraz z nagrywaniem

ladenbinosama 09 Aug 2013 11:11 4509 23
    ladenbinosama
    Level 2  
    Witam.
    Poszukuję wykonawcy urządzenia do odsłuchu (podsłuchu) linii analogowej telefonii stacjonarnej. Urządzenie powinno spełniać funkcję:
    - odsłuch na głośniku z potencjometrem oraz z wyjściem na słuchawki,
    - możliwość rozłączania rozmowy (nie przez zwarcie linii),
    - możliwość włączenia nagrywania rozmów,
    - powinny być nagrywane tylko rozmowy, a nie czuwanie,
    - pliki z rozmowami powinny mieć godzinę i datę,
    - obudowa urządzenia powinna być zwarta.

Kto i za ile mógłby wykonać w/w urządzenie?

Dane do kontaktu:
    biuro.nadtech(malpa)gmail.com
    Contact the author of the topic by Private Message (PM icon).
    JACHO
    Level 22  
    Witam.
    Urządzenie wbrew pozorom bardzo łatwo złożyć z gotowych podzespołów.
    Najprościej hybryda telefoniczna - gotowy moduł kit AVT do tego najtańszy rejestrator wideo z audio - koszt coś ok 25 + ok 220 pln.
    Moduł hybrydy posiada separator linii tel -podłącza się go szeregowo z aparatem telefonicznym do linii (gdy wymagane podpięcie równoległe po prostu dopina się najzwyklejszy najmniejszy aparat)hybryda posiada wzmacniacz z regulacją wzmocnienia (z powodzeniem można podpiąć słuchawki ,wzmacniacz)
    Dopinamy rejestrator wideo -> podpinamy się pod jeden z detektorów w rejestratorze (tu jak możliwe to detektor dżwięku) i mamy zapis w chwili rozpoczęcia rozmowy (lub detektor ruchu po małej przeróbce)
    Gdy wyłączymy zapis wideo to zyskamy bardzo dużo zasobów zapisu (pendrive lub hdd)
    Pozostaje kwestia rozłączenia rozmowy -> po prostu rozpinamy obwód linii a nie zwieramy.
    Myślę że wszystkie pozostałe wymogi są również spełnione poprzez rejestrator , a ile godzin(miesięcy czy nawet lat hehe) rozmów to cudo pomieści to chyba nie trzeba tłumaczyć. Dodatkową zaletą jest ilość niezależnych wejść zapisu (kilka numerów na podsłuchu co najmniej.)
    Powodzenia w realizacji życzę autorowi postu lub jego wykonawcy.
    ladenbinosama
    Level 2  
    Dzieki za tak szybka odpowoedz.
    Mialem nadzieje ze znalazł by sie chętny do wykonania czegoś takiego.
    Oczywyscie wszystko powinno byc wykonane w profesjonalnej obudowie.
    Jeżeli produkt spełnił by moje oczekiwania to w przyszłości potrzebował bym wiecej takiego sprzetu.
    Lub moze ktos mi podpowie gdzie mam napisac o wykonaniu takiego urządzenia zeby mi ktos je zrobił.
    oscar2000
    Level 34  
    I pewnie jak najtańsze jeszcze .... :) wątpię ,że takowy konstruktor się zgłosi :) .
    User removed account
    User removed account  
    ladenbinosama
    Level 2  
    Czuwanie to stan, gdy słuchawka jest na widełkach. Chodzi o to, by użytkownik urządzenia za każdym razem gdy jest rozmowa nie musiał włączac nagrywania. Czy prototyp będzie kosztował więcej, tego nie wiem.
    Proszę o konkretne rozwiązania i za ile mogłyby być zrobione.
    r.10
    Level 14  
    Na początek sprawdź gotowe urządzenia z półki w sklepie:
    * RadioShack 43-127
    * Sangean DAR-101
    * BlackOps™
    * Forus FSC-1000
    - to może zaoszczędzisz sporo pieniędzy :-)

-----
    ladenbinosama wrote:
    Poszukuję wykonawcy urządzenia do odsłuchu linii analogowej telefonii stacjonarnej
    ladenbinosama
    Level 2  
    Dziękuję

Ciekawe rozwiązania.

A czy ktoś może widział rozwiązania dla kilku linii analogowych nagrywanych na jednym urządzeniu, z możliwością wpięcia sprzętu do LANu i odtwarzania danych na dowolnym kompie w sieci?
    sundayman
    Level 25  
    Quote:
    rozwiązania dla kilku linii analogowych nagrywanych na jednym urządzeniu

Oczywiście, takich systemów jest multum.
    I oczywiście, można wykonać taki rejestrator jedno, czy wielokanałowy, także
    z odsłuchem via LAN czy internet.

Jednak, jeśli to ma być jednostkowe wykonanie - jak zwykle odsyłam do kupienia gotowego. Zlecanie projektu ma sens tylko w przypadku produkcji albo nietypowych wymogów.

Mam doświadczenie w produkcji hybryd telefonicznych - w razie czego zapraszam, koszt projektu + prototypu od kilku (jeden kanał) do kilkunastu co najmniej (wiele kanałów) tysięcy netto.
    User removed account
    User removed account  
    mich-tel
    Level 24  
    Ja też polecam Slicana.
    r.10
    Level 14  
    Ale jak to zrobisz małym nakładem, gdy jednocześnie będzie prowadzonych kilka rozmów? To już się robi poważna "inwestycja".
    -----
    ladenbinosama wrote:
    A czy ktoś może widział rozwiązania dla kilku linii analogowych nagrywanych na jednym urządzeniu, z możliwością wpięcia sprzętu do LANu i odtwarzania danych na dowolnym kompie w sieci?

Dodano po 4 [minuty]:

W jakich formatach plików te systemy (centralki) zapisują nagrania rozmów?
    W jakim paśmie akustycznym i w jakiej kompresji?
    Czy oprócz daty/czasu zapisują także CID (Caller ID) rozmowy przychodzącej oraz numer wybierany rozmowy wychodzącej?
    Co robią, gdy "rozmowa" okaże się transmisją faksową?
    -----
    R-MIK wrote:
    Wybór jest całkiem duży:
    - Slican,
    - Platan,
    - Elektronix.
    Slican do nagrywania oferuje IPM i IPU. Sprzęt ok. Jeśli chodzi o odsłuch on-line, to niestety dodatkowy wydatek na telefon systemowy.
    User removed account
    User removed account  
    sylwek_b86

Level 15  
    www.sim.com.pl zapoznaj się z ich ofertą lub skontaktuj się z nimi. Firma ta zajmuje się rejestratorami i może wykonać odpowiednie modyfikacje w zależności od potrzeb.
    r.10
    Level 14  
    OK, co prawda w formacie *.wav bez kompresji będą to olbrzymie pliki.
    BTW nie mogę wyjść z podziwu, jak doskonale kompresuje nagrania dyktafon telefonu Samsung (komórkowego) do formatu pliku *.amr
    -----
    R-MIK wrote:
    Program odsłuchujący czy też zapisujący na zewnętrznym serwerze udostępnia nagrania w formacie WAV.
    4kHz, i zdaje się w G.711 czyli praktycznie bez kompresji.
    User removed account
    User removed account  
    r.10
    Level 14  
    34 godziny?
    Bardzo mało, właściwie tyle, co nic.
    Na karcie 8 GB powino się mieścić 1 - 1,5 tys. godzin nagrań tel. (zajrzyj przykładowo w instrukcję dowolnego dyktafonu cyfrowego).
    Przecież tel. to bardzo wąskie pasmo i mała dynamika.
    Nagrywanie rozmowy tel. bez kompresji i do formatu *.wav to nieporozumienie.

Nie wiem, jak Samsung kompresuje do *.amr, ale robi to bardzo dobrze przy bardzo dobrej jakości (jako dyktafon).
    -----
    R-MIK wrote:

Według dokumentacji technicznej na 1GB karty SD mieści sie około 34 godzin nagrań.
    Mało?
    User removed account
    User removed account  
    r.10
    Level 14  
    Uważam, że urządzenie powinno pracować wg zasady "set it and forget it".
    Praca ludzka (jak codzienne zrzucanie zapisów na komputer) kosztuje i rodzi błędy.
    Do nagrań sięgamy tylko, gdy coś się dzieje, i często po bardzo długim czasie (miesiąc-dwa to norma, jak nie więcej, czasem przydałyby się całe lata wstecz).
    -----
    R-MIK wrote:
    na dysk komputera można zapisać dane skompresowane
    User removed account
    User removed account  
    r.10
    Level 14  
    Znam dyktafony w cenie 60 zł, które zapisują z kompresją ;-)
    Do tego tania przejściówka na przewód słuchawkowy, lub na przewód linii.
    -----
    R-MIK wrote:
    czy znasz centralkę w cenie 1000 zł, która zapisuje nagrania z kompresją?
    User removed account
    User removed account  
    User removed account
    User removed account