Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sieć WiFi- antena kierunkowa - Duża odległość 300m brak widoczności

09 Sie 2013 11:39 5010 7
 • Poziom 14  
  Witam muszę stworzyć sieć wifi aby przesyłać sygnał z monitoringu. Odległość 300 m tak jak na rysunku. brak widoczności obiektów są drzewa i duży stary budynek (grube ściany)Sieć WiFi- antena kierunkowa - Duża odległość 300m brak widoczności

  Myślałem o 2 antenach yagii 17 dbi ustawionych w szczytach budynków (w środku aby urządzenia nie były narażone na działania burz i silnych wiatrów). W budynku na dole obrazka planuje dać router jako odbiornik (jaki polecicie?) podłączony do anteny, a do tego komputer z monitoringiem. W budynku na górze obrazka jest internet z liveboxa, więc najlepiej router do którego będzie podpięta yagii miał neta z liveboxa przez wifi (jaki tutaj router polecicie?). Cena zestawu nie jest najważniejsza, chodzi o to aby wszystko ze sobą dobrze działało. Czekam na sugestie, dzięki za pomoc!
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
 • Specjalista Sieci, Internet
  Bez widoczności anten - zapomnij albo kombinuje na własną rękę, Tutaj nikt ci nie zagwarantuje że to wogóle zepnie.

  Ile % ogróka fresnela jest przesłonięte ?


  Poradnik installatora WLAN
  http://www.dipol.com.pl/poradnik_instalatora_wlan_bib86.htm

  WIreless calculator
  http://www.zytrax.com/tech/wireless/calc.htm
  http://www.tp-link.com/en/support/calculator/

  Fresnel zone
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Strefa_Fresnela
  http://en.wikipedia.org/wiki/Fresnel_zone
 • Poziom 14  
  A jak bym zmienił lokalizacje anteny na taka? Sieć WiFi- antena kierunkowa - Duża odległość 300m brak widoczności Czyli jak widać linia z punku A do B idzie zaraz za boczna ścianą budynku więc myślę że widoczność ograniczają teraz tylko drzewa, ich rząd a nie las. Całkowita odległość to 343 m a drzewa są 177 m od punku A. Reszta rzeczy bez zmian.[/img]
 • Poziom 31  
  Ustaw tak anteny aby mial widocznosc optyczna. Pamietaj ze na skretce masz 100m wiec spokojnie 70m PoE mozesz wrzucic na dobrym kablu.
  Mysle ze znajdziesz taki punkt gdzie bedzie widocznosc.
  Wykopiesz dziure i wsadzisz 3m rure i zalejesz betonem i po sprawie.

  Ewentualnie swiatlowod i po slupach energetyki. Tylko ze wtedy zabawa zamknie sie kolo 1000zl
 • Poziom 14  
  Czyli mogę puścić kabel z domu z liveboxa tak do 70 m nawet na sąsiedni budynek i na nim szukać mogę widoczności? kiedy na drzewach nie ma liści to widoczność na pewno będzie. antena będzie np na dachu budynku ok 3,5m nad ziemią więc powinno wystarczyć? drzewa są ponad 5 m od R1 strefy Fresnera a ich wysokość to też tak z 3,5 m. Może wtedy dać jeszcze jakiś słupek na tym dachu?

  W jaki sprzęt się zaopatrzyć? 2 anteny keirunkowe Yagii np 17 dbi? 2 routery tylko jakie i co jeszcze?
 • Pomocny post
  Specjalista Sieci, Internet
  Od najbardzie porządanego
  - 2x nanostation m2/m5
  - 2x nanostation loco
  - 2x WA5210g

  http://wiki.ubnt.com/Selecting_airmax_product

  Kto ci obiecał zysk z yagi 17dbi ? Jak jeszcze raz to ktoś zrobi to zacznij biec w przeciwnym kierunku jak Forrest Gump aż oddalisz się od doradcy na bezpieczną odległość.
 • Poziom 14  
  Ok poczytałem i chyba lepsze będzie nanostation m2 niż m5 pomimo tego, że m5 ma mniejszy fresnel ale są drzewa. Czy mam rację? Teraz chce się upewnić, puszczam lanem kabel z liveboxa po POE mogę do 70 m do pierwszej stacji nanostation i umieszczam ja na słupku na dachu budynku tak żeby budynki nie przesłanały mi widoku na drugą stację (na drodze będą tylko drzewa, tzn rzadz drzew przy drodze a nie las. Na drugim budynku najlepiej też na dachu na słupku daję drugie nanostation od ktorego po LANie puszczam kabel do PC?

  Dzięki za pomoc
 • Specjalista Sieci, Internet
  2Ghz ma większe szanse przez przeszkody niż 5ghz.