Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fujitsu Siemens AmiloPro V3515 - Windows XP próbuje start, a potem reset laptopa

Nouvion 09 Sie 2013 12:53 2862 5
  • #1 09 Sie 2013 12:53
    Nouvion
    Poziom 10  

Laptop nie uruchamia Windowsa XP.
    Sekwencja jest taka:
    Pojawia się ekran:
    Fujitsu Siemens AmiloPro V3515 - Windows XP próbuje start, a potem reset laptopa
    Potem jak na obrazku poniżej, a za moment ekran startowy XP. Po ok. 2 minutach laptop resetuje się i wyświetla ponownie ekran nr 1 itd. w pętli. Nie można też laptopa wyłączyć klawiszem.
    Po uruchomieniu XP z płytki miałem możliwość zrobienia listingu plików:
    Sprawdziłem CHKDSK i wygląda na to że dysk jest chyba OK. Niestety nie mogę dostać się do żadnego katalogu windowsowego (odmowa dostępu) aby zrobić backup plików, a potem ewentualnie formatowanie dysku i ponowną instalację XP. W sumie zależy mi tylko na Moich Dokumentach.

Może macie jakieś pomysły co się stało i jak uratować dane?

0 5
  • #2 09 Sie 2013 13:07
    DominTR3B
    Poziom 26  

Nastąpiło uszkodzenie spójności sterownika/pliku systemowego.Wykonaj naprawe windows odpalając z płyty.

0
  • #3 09 Sie 2013 18:55
    Nouvion
    Poziom 10  

Odpaliłem XP z płyty z opcją naprawy systemu.
    Taki ekran się pojawił:
    Na pytanie do której instalacji chcę się zalogować, podałem 1. Nie wiem czy dobrze ale na tym komputerze jest tylko jedna instalacja Windows, a na dysku 2 partycje (jedna na system i druga na dane).
    Na pytanie o hasło podałem hasło admina, a potem użytkownika (były zakładane tylko 2 konta). Pojawił się komunikat o błędnym haśle, a po 3 próbie z hasłem system zresetował się ponownie.

Co z tym dalej można zrobić?

0
  • #4 09 Sie 2013 20:01
    masterten
    Poziom 28  

Po ekranie BIOS, a przed ekranem z logo windows, wciskaj klawisz F8 - pojawi się menu z wyborem trybu uruchomienia, wybierz opcję "nie uruchamiaj ponownie komputera po awarii systemu". Teraz zamiast restartu powinien pojawić się niebieski ekran z kodem błędu - zamieść go tutaj.
    Żeby wykluczyć awarię dysku, podaj parametry SMART, będziesz do tego potrzebował programu który uruchomi się z płytki.

0
  • #5 10 Sie 2013 12:21
    Nouvion
    Poziom 10  

masterten napisał:
    Po ekranie BIOS, a przed ekranem z logo windows, wciskaj klawisz F8 - pojawi się menu z wyborem trybu uruchomienia, wybierz opcję "nie uruchamiaj ponownie komputera po awarii systemu"....

Niestety ale nie ma reakcji na F8. Zaraz po ekranie z BIOSEM zaczyna ładować XP (CD z Win jest wyjęty z napędu). Kiedy CD z Win jest w napędzie to po naciskaniu F8 odpala się system z płytki - komputer traktuje to jako odpowiedź na polecenie " wciśnij dowolny klawisz aby rozpocząć instalację Windows".

masterten napisał:

Żeby wykluczyć awarię dysku, podaj parametry SMART, będziesz do tego potrzebował programu który uruchomi się z płytki.

Jakim softem zczytać dane SMART? Znalazłem taką listę: http://www.cdrinfo.pl/downloads/dyski-twarde-%28hdd%29-diagnostyka ale wszystkie programy chodzą chyba pod Windows i nie będę mógł ich użyć np. z pendriva. Może polecicie coś innego?

Dodano po 1 [godziny] 41 [minuty]:

Mały update do poprzedniego postu.
    Udało mi się znaleźć moment, w którym komputer zareagował na F8. Zablokowałem ponowne uruchamianie po awarii.
    Następnie uruchomiłem system w trybie awaryjnym i po pewnym czasie wyświetlił się niebieski ekran jak na załączniku:

Co dalej?

0
  • #6 12 Sie 2013 10:11
    Nouvion
    Poziom 10  

Ponowny update bo nie było odpowiedzi ale sam znalazłem rozwiązanie.
    Podaję te informacje poniżej, bo może komuś innemu się przyda.

Wymontowałem dysk i podłączyłem go takim adapterem do innego komputera:

Nadal była odmowa dostępu do plików ale przy pomocy TestDisk http://www.cgsecurity.org/wiki/TestDisk skopiowałem bez problemu pliki, które mnie interesowały.
    Potem już klasyczny format dysku z laptopa i instalacja WIN XP. Wszystko hula, a najważniejsze, że udało się uratować zdjęcia :D .

0