Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Fujitsu Siemens AmiloPro V3515 - Windows XP próbuje start, a potem reset laptopa

09 Aug 2013 12:53 3324 5
  • Level 10  
    Laptop nie uruchamia Windowsa XP.
    Sekwencja jest taka:
    Pojawia się ekran:
    Fujitsu Siemens AmiloPro V3515 - Windows XP próbuje start, a potem reset laptopa
    Potem jak na obrazku poniżej, a za moment ekran startowy XP. Po ok. 2 minutach laptop resetuje się i wyświetla ponownie ekran nr 1 itd. w pętli. Nie można też laptopa wyłączyć klawiszem.
    Po uruchomieniu XP z płytki miałem możliwość zrobienia listingu plików:
    Sprawdziłem CHKDSK i wygląda na to że dysk jest chyba OK. Niestety nie mogę dostać się do żadnego katalogu windowsowego (odmowa dostępu) aby zrobić backup plików, a potem ewentualnie formatowanie dysku i ponowną instalację XP. W sumie zależy mi tylko na Moich Dokumentach.

Może macie jakieś pomysły co się stało i jak uratować dane?
  • Level 27  
    Nastąpiło uszkodzenie spójności sterownika/pliku systemowego.Wykonaj naprawe windows odpalając z płyty.
  • Level 10  
    Odpaliłem XP z płyty z opcją naprawy systemu.
    Taki ekran się pojawił:
    Na pytanie do której instalacji chcę się zalogować, podałem 1. Nie wiem czy dobrze ale na tym komputerze jest tylko jedna instalacja Windows, a na dysku 2 partycje (jedna na system i druga na dane).
    Na pytanie o hasło podałem hasło admina, a potem użytkownika (były zakładane tylko 2 konta). Pojawił się komunikat o błędnym haśle, a po 3 próbie z hasłem system zresetował się ponownie.

Co z tym dalej można zrobić?
  • Level 30  
    Po ekranie BIOS, a przed ekranem z logo windows, wciskaj klawisz F8 - pojawi się menu z wyborem trybu uruchomienia, wybierz opcję "nie uruchamiaj ponownie komputera po awarii systemu". Teraz zamiast restartu powinien pojawić się niebieski ekran z kodem błędu - zamieść go tutaj.
    Żeby wykluczyć awarię dysku, podaj parametry SMART, będziesz do tego potrzebował programu który uruchomi się z płytki.
  • Level 10  
    masterten wrote:
    Po ekranie BIOS, a przed ekranem z logo windows, wciskaj klawisz F8 - pojawi się menu z wyborem trybu uruchomienia, wybierz opcję "nie uruchamiaj ponownie komputera po awarii systemu"....

Niestety ale nie ma reakcji na F8. Zaraz po ekranie z BIOSEM zaczyna ładować XP (CD z Win jest wyjęty z napędu). Kiedy CD z Win jest w napędzie to po naciskaniu F8 odpala się system z płytki - komputer traktuje to jako odpowiedź na polecenie " wciśnij dowolny klawisz aby rozpocząć instalację Windows".

masterten wrote:

Żeby wykluczyć awarię dysku, podaj parametry SMART, będziesz do tego potrzebował programu który uruchomi się z płytki.

Jakim softem zczytać dane SMART? Znalazłem taką listę: http://www.cdrinfo.pl/downloads/dyski-twarde-%28hdd%29-diagnostyka ale wszystkie programy chodzą chyba pod Windows i nie będę mógł ich użyć np. z pendriva. Może polecicie coś innego?

Dodano po 1 [godziny] 41 [minuty]:

Mały update do poprzedniego postu.
    Udało mi się znaleźć moment, w którym komputer zareagował na F8. Zablokowałem ponowne uruchamianie po awarii.
    Następnie uruchomiłem system w trybie awaryjnym i po pewnym czasie wyświetlił się niebieski ekran jak na załączniku:

Co dalej?
  • Level 10  
    Ponowny update bo nie było odpowiedzi ale sam znalazłem rozwiązanie.
    Podaję te informacje poniżej, bo może komuś innemu się przyda.

Wymontowałem dysk i podłączyłem go takim adapterem do innego komputera:

Nadal była odmowa dostępu do plików ale przy pomocy TestDisk http://www.cgsecurity.org/wiki/TestDisk skopiowałem bez problemu pliki, które mnie interesowały.
    Potem już klasyczny format dysku z laptopa i instalacja WIN XP. Wszystko hula, a najważniejsze, że udało się uratować zdjęcia :D .