Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

nowy zasilacz coś przystępnego

09 Sie 2013 14:49 5682 104
  • Poziom 14  
    Witam,
    mam zapytanie chciałbym wymieńić swój zasilacz mustang Atx 450w na coś porządnego. Chciałbym żebyście powiedzieli mi jaki dobry zasilacz móglbym dla sb kupić. Sam zastanawiałem się nad fortonem hexa 500 w. Chcialbym żeby zasilacz kosztował do 200 zł ewnetualnie troche ponad. Pobór mocy mojego kompa to około 350W. Chcialbym też uniknąć wymiany obudowy
    Z góry dzięki za pomoc
  • Poziom 14  
    Też patrzyłem na ten zasilacz lecz nie ma on certyfikatu 80+. Czy ten forton to nie lepszy pomył biorąc pod uwagę że ma sprawność 80%, a na +12V osiąga 432W?
  • Poziom 28  
    Mój kolega posiada ten zasilacz,co z tego że nie ma certu 80+.Ma 3 lata gwarancji,pracuję z 85% efektywnością.
  • Poziom 14  
    Nie posiada certyfikatu więc chyba nie zawsze pracuje z taką efektywnością.
    Od razu pytanie od jak dawna kolega ma ten zasilacz i jaki pobór mocy ma jego sprzęt.
  • Poziom 28  
    Silentium pc deus 500Watt jeszcze jest.

Dodano po 1 [minuty]:

OCZ CoreXStream Series 500W ATX Non-Modular
  • Poziom 39  
    Nie ma certyfikatu, bo za niego trzeba zapłacić, cięcie kosztów ;)
  • Poziom 14  
    OK :D to ostatnie pytanie lepiej wydać troche więcej i kupić tego Silentium lub Fortron czy dać mniej i kupić OCz lub corsair?

Dodano po 5 [minuty]:

i wgl który z tych uważacie za najlepszy, najbardziej wart uwagi.
  • Poziom 39  
    Najlepszy Deus i najlepiej jego kupić.
  • Poziom 14  
    Tak też patrzyłem :D no dobra dzięki za pomoc zamykam temat
  • Poziom 12  
    ZaronDrake napisał:
    Witam,
    mam zapytanie chciałbym wymieńić swój zasilacz mustang Atx 450w na coś porządnego. Chciałbym żebyście powiedzieli mi jaki dobry zasilacz móglbym dla sb kupić. Sam zastanawiałem się nad fortonem hexa 500 w. Chcialbym żeby zasilacz kosztował do 200 zł ewnetualnie troche ponad. Pobór mocy mojego kompa to około 350W. Chcialbym też uniknąć wymiany obudowy
    Z góry dzięki za pomoc

Kolego napewno omijaj szerokim łukiem produkty ze stajni Modecom. Dostałem od znajomego uszkodzony zasilacz Modecom Premium 500 PRO. Kolega źle doczytał w necie i zwarł +5VSB (fioletowy) z masą. Efekt, wywala bezpieczniki, a z termistora idzie ogień, elementy sąsiadujące z termistorem są okopcone, jeden kontakt bezpiecznika nadtopiony.
  • Poziom 43  
    ZaronDrake napisał:
    OK :D to ostatnie pytanie lepiej wydać troche więcej i kupić tego Silentium lub Fortron czy dać mniej i kupić OCz lub corsair?

Dodano po 5 [minuty]:

i wgl który z tych uważacie za najlepszy, najbardziej wart uwagi.

Żaden nie jest wart uwagi, może przy skromnym budżecie Corsair VS. Za 200zł kup Corsair CX500.
    Ten OCZ to low end i niska półka, Silentium ponoć problematyczne i ich mamy nie polecać.
  • Poziom 14  
    wariato napisał:
    Żaden nie jest wart uwagi, może przy skromnym budżecie Corsair VS. Za 200zł kup Corsair CX500.
    Ten OCZ to low end i niska półka, Silentium ponoć problematyczne i ich mamy nie polecać.

To co byś polecił w cenie poniżej 200 zł?

Dodano po 9 [minuty]:

NA modecome wgl nie patrzyłem wiem że bywają wadliwe

Dodano po 1 [minuty]:

A ten Corasair mimo wszystko wydaje się gorszy od Silentium. Pod jakim względem bywają problematyczne?
  • Poziom 14  
    NO to już wiem i sam się skłaniam ku niemu, ale jednak każą nie polecać czemu?
  • Poziom 22  
    Ich pytaj, podobno dwóm osobom na kilkatysięcznoosobowym forum nie działał, ja wolę się opierać na jakichś (wideo)recenzjach/artykułach a te mówią o nim bardzo dobrze. Wg mnie nic lepszego w tej cenie nie będzie ;)
  • Poziom 22  
    Dokładnie miałem tą recenzję na myśli, te same odczucia co ty, czekam na niego ;)
  • Poziom 43  
    Ktoś na forum jakiś spec od zasilaczy pisał żeby wstrzymać się z polecaniem Deusów. Do 200zł to jest dobra opcja a jak coś się będzie działo to masz gwarke.
  • Poziom 22  
    Mam to samo zdanie, gwarancja jest od czegoś w końcu
  • Poziom 38  
    Nie napisałeś dokładnie jakie podzespoły znajdują się w jednostce, a informacja ta mogłaby ułatwić doradzanie. 350W na jakiej podstawie liczone?
  • Poziom 14  
    NO dobra, dzięki za wszystko, zostanę przy tym zasilaczu. Mam nadzieję że się bd sprawował
  • Moderator na urlopie...
    To ja pisałem, że do wyjaśnienia
    Deus M1 550W i Ocz seria CXS zwłaszcza omijamy na razie.
    Zdarzały się przypadki niekompatybilności/niedziałania i w przypadku CXS nie przejście testów wytrzymałościowych (wybuch).

Corsair 450W wzwyż będzie ok.
    Fortron 400/450W wzwyż

Z używek:
    Pentagram SF 550W wzwyż.
    Tacens 450W wzwyż
    Seasonic 400W ET wzwyż
    XFX 450W wzwyż.
    Fractal 500W wzwyż.

Te są topowe w tym przedziale cenowym i spokojnie je kupisz.
  • Poziom 14  
    Obliczone przez eXtreme Power Supply Calculator

Dodano po 1 [minuty]:

Mówimy o Deus G1 500 W

Dodano po 1 [minuty]:

Fortron ma dość niską moc na +12 V Corsaira też bije Silencium
    ZaronDrake napisał:
    Obliczone przez eXtreme Power Supply Calculator

Dodano po 1 [minuty]:

Mówimy o Deus G1 500 W

Dodano po 1 [minuty]:

Fortron ma dość niską moc na +12 V Corsaira też bije Silencium

Hmm. To spójrz na Tacensa z podpisu.
  • Poziom 14  
    owszem też nie jest zły , ale dalej bity przez Silencium na +12V
  • Poziom 22  
    swiercm napisał:
    Deus M1 550W

Mówisz o innym modelu niż mu polecamy... Nie znaczy że G1 musi wybuchać :D
    sulexi napisał:
    swiercm napisał:
    Deus M1 550W

Mówisz o innym modelu niż mu polecamy... Nie znaczy że G1 musi wybuchać :D

Ogólnie wstrzymuję się od polecania DEUSów do czasu wyjaśnienia. Poprostu dmucham na zimne, żeby rozczarowań nie było.

Zobacz jaką moc ma ten:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.ph...agram+sf&sid=e10dbfb5d7397c5195b8e3b3b35c2f6f

Tego używkę polecam z ręką na sercu.
  • Poziom 22  
    A kiedy dojdzie do wyjaśnienia i gdzie? :)
  • Poziom 14  
    Wim że wygląda jak bym się uparł na ten Siilencium :D, ale potrzebuje jakiś konkret, jakiś konkretny argument czemu nie ten zasilacz, bo mimo wszystko bije zasilacze w swoim przedziale cenowym na lini +12V do tego ta wideo recenzja którą wstawiłem pokazuje, ze produkt jest dobrej jakości

Dodano po 2 [minuty]:

Widać, że dobry, ale po 1. nie chce używek tylko nowy sprzęt. Po 2. jego moc wynosi 630 W to za dużo bd miał za duży nadmiar i komp nie bd działał tak sprawnie jak z 500