Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

FERM FDPD-710 - Uszkodzony przełącznik wiertarki prawo - lewo

lukasz1981 09 Sie 2013 15:29 3120 3
  • #1 09 Sie 2013 15:29
    lukasz1981
    Poziom 11  

Witam. Uszkodził mi się w wiertarce przełącznik prawo lewo. Rozebrałem ten przełącznik wypadło kilka blaszek i pozostały 4 przewody. Można ten mechanizm przełączania prawo - lewo obroty silnika zastąpić jakimś zwykłym 2 stopniowym przełącznikiem ?
    FERM FDPD-710 - Uszkodzony przełącznik wiertarki prawo - lewo FERM FDPD-710 - Uszkodzony przełącznik wiertarki prawo - lewo FERM FDPD-710 - Uszkodzony przełącznik wiertarki prawo - lewo
    FERM FDPD-710 - Uszkodzony przełącznik wiertarki prawo - lewo FERM FDPD-710 - Uszkodzony przełącznik wiertarki prawo - lewo

Widziałem na allegro można kupić cały wyłącznik za około 15 zł, ale chciałbym o ile to możliwe wykorzystać domowe sposoby (zwykły przełącznk).
    FERM FDPD-710 - Uszkodzony przełącznik wiertarki prawo - lewo

0 3
  • #2 09 Sie 2013 15:43
    PtasiorWro
    Poziom 27  

Można ale go nie zmieścisz do obudowy.

0
  • #3 09 Sie 2013 16:00
    lukasz1981
    Poziom 11  

Kupiłem na allegro odpowiedni przełącznik, ale ciekawi mnie metoda działania takiego przełącznika, gdzie wykorzystuje się 4 przewody.
    Może ktoś doradzić jak to podpiąć ?

Edycja.
    Trochę poczytałem. Teraz wydaje się to proste, są 2 przewody od szczotek i 2 ze stojana. Wystarczy podpiąć 1 szczotkę z 1 przewodem stojana oraz 2 szczotkę z 2 przewodem stojana. Mamy wtedy prawe obroty.
    Aby mieć lewe obroty, wystarczy zamienić podpięcie szczotek 1 z 2 (2 szczotkę z 1 przewodem stojana oraz 1 szczotkę z 2 przewodem stojana).

0
  • #4 09 Sie 2013 16:52
    retrofood
    Moderator- Elektryka Instalacje i Sieci

Każda ingerencja w obudowę urządzenia, może pozbawić je niezbędnej osłony, a co za tym idzie, pogorszyć bezpieczeństwo użytkownika. W czym nie bedziemy pomagać. Jeśli dla Ciebie 15 zł za przywrócenie wartości użytkowych to za drogo, tanio cenisz swoje życie.
    Temat zamykam.

1