Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mastercook I3D4MR - wentylator chłodzący płytę indukcyjną

09 Sie 2013 16:25 3690 4
  • Poziom 11  
    Od ponad roku posiadam płytę indukcyjną Mastercook I3D4MR. Jest to płyta z ogranicznikiem do 3kW podpinana pod zwykłe gniazdko sieciowe. Od jakiegoś czasu jest problem z systemem chłodzenia płyty, to znaczy po nagrzaniu pola wyświetla się symbol H i płyta jest chłodzona przez wentylator. Zwykle wyłączał się on po kilku minutach. Aktualnie wentylator przestał się wyłączać i kręci się bez przerwy przez co muszę za każdym razem wypinać płytę z gniazdka kiedy jej nie używam. Po ponownym włączeniu do prądu wentylator ponownie zaczyna szumieć. Sprzęt jest jeszcze na gwarancji, więc najpewniej będzie oddać do serwisu jednak chciałbym zapytać czy ktoś spotkał się już z takim problemem i czy istnieje jakieś proste i nieinwazyjne rozwiązanie tego problemu, aby nie trzeba było pozbywać się płyty z domu? Może wystarczy jakiś reset ustawień fabrycznych, jeśli jest to w ogóle możliwe w tym sprzęcie?
  • Poziom 29  
    Witam.
    Serwis usterkę usunie na miejscu.
  • Poziom 11  
    W sensie, że w serwisie na poczekaniu czy na miejscu czyli u mnie w domu?
  • Poziom 29  
    W mieszkaniu.
    Dzwonić i ustalić godzinę przybycia serwisu.
  • Poziom 11  
    Tak zrobię, ciekawe tylko czy dojadą do mnie kiedy najbliższy serwis jest 70km od mojej miejscowości.