Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

GF 8400GS - Podłączenie TV Grundig do PC - Poza zasięgiem

DaKKi 09 Aug 2013 17:55 2091 5
 • #1
  DaKKi
  Level 16  
  Witam,
  Mam problem z podłączeniem TV Grundig 23 LW60-4501 do PC z kartą graficzną Gigabyte GF 8400 GS.
  Do karty podłączony monitor Gateway FPD1830 (DVI) - działa poprawnie i po VGA próbuję podłączyć dodatkowo TV (jako rozszerzenie ekranu).
  Rozdzielczość ustawiłem domyślną dla tego TV - 1024 x 768 ( z resztą próbowałem każdej z możliwych) i na TV widnieje napis "Poza zasięgiem".
  Myślę, że problem może być w częstotliwości odświeżania - z listy do wyboru mam tylko 75Hz i 85Hz, a wyczytałem że TV powinien mieć częstotliwość 60Hz, niestety nawet zainstalowanie starszych sterowników nie dało możlwiości wyboru innej częstotliwości odświeżania niż 75/85Hz.

  Jeżeli do karty graficznej podpinam sam TV po VGA to przy starcie komputera (w biosie) wszystko jest ok - na TV wyświetla się obraz, niestety wraz załadowaniem Windowsa 7 obraz przeistacza się w napis "Poza zasięgiem".

  Proszę o pomoc.
 • #2
  CamerDisco
  Level 24  
  Mam nadzieję, że podam prawidłową radę, musisz tak:

  Kliknąć prawym na pulpicie i wziąć Personalizacja, następnie po boku wybrać Ekran, następnie Połącz z projektorem i dać tam np. "Tylko z projektorem"
 • #3
  DaKKi
  Level 16  
  nic to nie daje - ciągle napis "Poza zasięgiem".
 • #4
  CamerDisco
  Level 24  
  Próbowałeś każdej opcji w tym "Połącz z projektorem" ?
 • #5
  Rafik_
  Level 17  
  Poszukaj opcji wyświetl tryby których monitor nie wyświetla czy coś w ten deseń i wtedy wybierz inne odświeżanie, lub zainstaluj stery od jakiegoś monitora starego nawet i wymusisz w ten sposób może te 60 HZ jeśli to to jest ten problem.
 • #6
  DaKKi
  Level 16  
  Próbowałem każdej opcji "połącz z projektorem".
  Sterowników do monitora nie mogę zainstalować, bo gdy próbuję zaktualizować sterownik monitora z wybranej lokalizacji wywala, że aktualny sterownik (rodzajowy monitor inny niż PnP) jest najlepszy.
  60Hz udało mi się wymusić poprzez podłączenie Gatewaya przez D-Sub, a TV podłączyłem też przez D-Sub, ale do gniazda DVI karty graficznej poprzez przejściówkę - niestety nie osiągnąłem satysfakcjonującego rezultatu, bo napis "Poza zasięgiem" co prawdę znikł, ale TV wyświetla cały czarny ekran...