Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nbox BSKA - brak obrazu w nc+ multiroom

09 Sie 2013 20:02 7350 8
 • Poziom 7  
  Witam, żeby zbytnio nie namieszać od razu konkrety - ew. brak informacji uzupełnię :

  1.Antena 80cm,
  2. konwerter dual
  3. pakiet nc+ multiroom
  4. stary dekoder pierwszy - działa
  5. jako drugi zakupiony na aledrogo biały nbox bska z zainstalowaną enigmą2

  Problem:

  Dekoder znajduje kanały, wybierając kanał na telewizorze pokazuje się info na temat nazwy kanału - programu, czasu do końca itd ... czyli ta stopka informująca. Po ok 2,3 sek stopka gaśnie i pozostaje czarny ekran.
  Dziś dziewczyna włączyła jakieś radio i podobno obraz był - generalnie na kanałach które dekoder znajduje obrazu brak :/

  Pytania :
  1. Gdzie leży problem - w jakich ustawieniach szukać, może potrzeba więcej informacji?
  2. Czytając na forach już różne rzeczy napotykam informacje o podłączaniu czarnego dekodera z białym kablem ethernet. U mnie dekoder 1 to jakiś starszy dekoder, a drugi to ten biały nbox - na infolinii Pani informowała mnie że nie potrzebuję połączenia sieciowego między dekoderami - jak to wygląda tak naprawdę ?

  w razie pytań będę uzupełniał

  Pozdrawiam
 • Poziom 26  
  Do poprawnej pracy multiroomu potrzebne są dekodery z oryginalnymi kartami i softem. Dekodery w zależności czy pracują w grupie 2 lub więcej łączy się albo bezpośrednio z sobą skrętką skrosowaną, lub przez switch lub router. Aby system działał operator musi taką grupę aktywować. Niestety na enigmie nie ma takiej możliwości.
 • Poziom 7  
  Karty są oryginalne - tutaj zero kombinacji - drugi dekoder dokupiony tylko ze względu na to, że dziewczyna podpisała umowę na dodatkową kartę (bez dekodera) - sam nie wiem jak to się dokładnie odbyło i dlaczego nikt nie poinformował o wymaganiach dla multiroom. Później dzwoniąc na infolinię nc+ dalej zapewniali, że połączenie ethernet nie jest potrzebne.
 • Poziom 35  
  Jaki jest ten "stary" dekoder, model? Pozostałość po Cyfrze, czy po N-ce? Jeżeli dziewczyna podpisała umowę na samą kartę to musi to być Cyfra, czyli problem leży w dodatkowym dekoderze.
 • Poziom 7  
  Tak, stary dekoder to pozostałość po cyfrze ... na obu kartach logo cyfry - sprzedający nboxa pytał czy będzie pracował na karcie n czy cyfry - na n miał nie pracować na cyfrze tak. Jeśli model potrzebny podam jutro bo będę miał dostęp.
 • Poziom 35  
  Czyli problem jest z nabytkiem z Alledrogo. Nie trzeba żadnego połączenia między dekoderami bo pracują niezależnie.
 • Poziom 7  
  Czyli sporo już wiem, dekoder ma sporo funkcji - może trzeba coś poustawiać, będę dzwonił do sprzedającego - może pomoże w konfiguracji - gdyby ktoś miał jakieś pomysły, co mógłbym przed tym zrobić jeszcze to by było super.

  Edit: Sprzedający na ten moment na urlopie, więc muszę poradzić sobie sam - szukam parametrów odbioru nc+ i spróbuję się tym jutro pobawić - w międzyczasie będę śledził wątek i stosował się do podpowiedzi.
 • Pomocny post
  Poziom 18  
  Którą wersję E2 masz zainstalowaną?, Karta włożona oczywiście czipem do dołu?
  Powinieneś mieć uruchomiony gbox. Wciśnij na pilocie niebieski ->E2 manager
  ->softcaminfo->status softcam i tam zobaczysz co pracuje(running)
 • Poziom 7  
  charlee niech Ci szatan w kozach wynagrodzi ! :)

  karta włożona do góry nogami, tzn zgodnie z kierunkiem na karcie, ale pewnie dekodery cyfry maja czytniki inaczej i wkladajac kartę "prawidłowo" - z założenia jest źle ? - gbox też od razu uruchomiłem - teraz wszystko śmiga aż miło :)

  Dzięki serdeczne za zainteresowanie :)