Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kość diagnostyczna , którą wybrać?

speser37 09 Aug 2013 22:00 1743 7
Bosch
    speser37
    Level 8  
    Witam, noszę się z zamirem zakupu kości diagnostycznej do auta. Na co patrzeć przy zakupie ? Chciałbym żeby obsługiwała grupę vw i renault bo posiadam takie auto. z góry dzięki za pomoc
  • Bosch
    kobylak2206
    Level 17  
    Nie ma interfejsów uniwersalnych. Tzn są ale kosztują duuuuużo... np Bosch KTSA za kilkanaście tysięcy bo to rozwiązania dla warsztatów. A do grupy VAG to masz polski interfejs od ADAKO o nazwie VCDS cena ponad tysiąc... Wszystko zależy jakie roczniki aut i jakie wymagania co do kabla. Można kupić chińskie klony z allegro i również się sprawdzają ale gwarancji nie masz że wadliwy kabel nie spali ci ECU.
  • Bosch
    speser37
    Level 8  
    Dzęlki.Powiedz mi to znaczy trzeba dwie różne kości? ktoś mówił mi kiedyś że jest niby vag z obsługą ddt i to niby działa na vw i renault? zielony jestem w tym temacie dltego potrzebuje porady> a jak to jest z tymi rocznikama i obsługą różnych parametrów ?
    kobylak2206
    Level 17  
    Jak kupisz zwykły interfejs kkl /taki za kilkanaście zł z serwisu aukcyjnego/ to uruchomisz na nim VAG oraz DDT ale obsłużysz tylko starsze auta czyli do ok 2003r VAG i renie do ok 1999-2000. Oczywiście nie wszystko da się zrobić takim kablem- tylko odczyt i kasowanie błędów /tym auta nie uszkodzisz./ . Jak zaczniesz bez odpowiedniej wiedzy głębiej drążyć tanim chińskim kablem w innych ustawieniach oraz adaptacjach i kodowaniach to możesz tylko narazić się na wielkie koszty bo warsztaty biorą podwójnie za naprawę w takich przypadkach. /raz za naprawę a drugi raz na nauczkę że się samemu nie pcha łap jak się nie umie/.
    speser37
    Level 8  
    to co kupić żeby można grzebać ? jakie mniej wiecej ceny? mam renault z 2005
    kobylak2206
    Level 17  
    Jedyny sensowny, bezpieczny, ORYGINALNY i po polsku to chyba clip. Do tego masz wsparcie techniczne oraz pomoc w instalacji i konfiguracji. Link
    Na tej stronie masz też uniwersalne testery oraz interfejsy w niższych cenach ale pamiętaj że "jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego"
    speser37
    Level 8  
    Dziękuje powiedz mi jeszcze czy są jakieś programy np. na chomiku do obsługi kości ? a jak są to jakie do vw a jaki do renault pozdrawiam
    kobylak2206
    Level 17  
    Do oryginalnego kabla dostaniesz oryginalny program z aktualizacjami. A gdybyś zdobył kabel w inny sposób to do vw najlepszy jest VCDS a do renault to CLIP. Bo to są programy używane przez autoryzowane stacje obsług.