Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki PC do nagrywania wokalów

09 Sie 2013 23:30 765 2
  • Poziom 2  
    Czołem. :)

Posiadam mikrofon mxl 770 + przedwzmacniacz (nie pamiętam nazwy, dodam na dniach, ponieważ nie ma mnie w domu, jego koszt to 200zł) i to by było na tyle jeśli chodzi moją wiedzę. :)

Chcę złożyć komputer, na którym w/w sprzęt będzie pracował ;) . I teraz tak, wyjmę ze starego PC procesor (2.4 lub 2.6 dwurdzeniowy), kartę graficzną 8800 1 gb, wiem, że nie jest istotna w nagraniach, ale chodzi o odliczenie od całości.
    I tu pojawiają się konkretne pytania: jakie ramy, dźwiękową, dysk oraz co jeszcze ma znaczenie i warto zakupić do pc by jakość nagrań była dobra oraz ile mnie to wszystko wyniesie? Od całości można również odliczyć nagrywarkę.

Moje pytania są dosyć ogólne, ale niestety większość czasu spędzam w pracy, a jak wolne, to na dzielnicy, tak więc nie za bardzo mam czas na bycie na bieżąco jeśli chodzi o pc. Chcę wiedzieć ile mnie wyniesie już na gotowo, gdzie to mogę zrobic/ złożyc, gdzie kupić? Koszty również mają znaczenie.

Z góry dziękuję za pomoc.
  • Poziom 2  
    Ogólnie rzecz biorąc kolego tyle to wiedziałem. Jeżeli faktycznie masz jakieś pojęcie to mógłbyś rozwinąć swoją wypowiedź.