Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VPN - Centrala pożarowa połączenie przez vpn brak możliwości

10 Sie 2013 06:53 1590 4
  • Poziom 18  
    Witam,
    zwracam się do Was z prośbą o wyjaśnienie dotyczące połączenia przez VPN. Posiadam na obiekcje centrale z którą chciałem połączyć się zdalnie, wcześniej używałem adresów ip zewnętrznych i nie było żadnych problemów z połączeniem. Na tym obiekcje połączenie ma odbywać się przez tunelowanie VPN.
    W swojej centrali mam ustawiony:
    adres ip,
    maska podsieci,
    port,
    Brama,
    serwer DNS powiedziano mi że nie ma potrzeby.
    Do połączenia dostałem program ANNY CONNECT
    Po zainstalowaniu pojawiło mi się w połączeniu sieciowym połączenie lokalne ciscoi jest ono wyłączone,
    w związku z tym mam pytanie:
    1. W połączeniu lokalnym powinienem uzupełnić adres ip,maska podsieci,brama, dns nie mam. W tej chwili mam ustawione na automatyczne.
    2. Po wpisaniu adresu ip w okno ANNY CONECT i nacisknięciu połącz niestety nadal brak połączenia, czy podczas wpisania adresu ip powinienem dodać port np.xxx.xxx.xxx.x:9007 w okienku Anny conect.
    Dziękuje za każdą pomoc.
    VPN - Centrala pożarowa połączenie przez vpn brak możliwości
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Musisz dysponować od ISP publicznym adresem IP oraz przekierować porty na routerach brzegowych jeśli takie posiadasz w swojej wewnętrznej sieci.
  • Pomocny post
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Skoro dostałeś program to powinieneś też dostać IP serwera VPN i to właśnie ten adres wpisujesz w połączeniu VPN.

Po ustanowieniu połączenia dostaniesz się do centralki po wewnętrznym adresie IP.
  • Poziom 18  
    Dziękuje serdecznie za wyjaśnienie w poniedziałek zwrócę się o podanie mi adresu serwera vpn wiec wychodzi na to że po tunelu też dostanę się do centrali. Wcześniej w połączeniach wykorzystywałem adres zewnętrzny więc jest to moje pierwsze zetknięcie z vpn dlatego moje pytanie.
  • Pomocny post
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Dokładnie tak - jak sama nazwa wskazuje to jest wirtualna sieć prywatna, czyli tak jakby przedłużenie LAN'u.