Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zwiekszone zuzycie paliwa w clio II 1.2 RT

permafuse 09 Mar 2005 20:02 3268 16
  • #1 09 Mar 2005 20:02
    permafuse
    Poziom 9  

dzień dobry
    mam problem z clio II 1.2 rt
    jak je kupiłem to paliło 6.5 l/100 km teraz pali grubo ponad 8l
    w ASO podpieli go pod tester i nic nie wykazało
    sonda dziala poprawnie
    może to czujnik temperatury wody?
    wcześniej wymieniałem pasek rozrządu ale na pewno jest ok, znaki sie zgadzały i ustawiałem luzy zaworowe (wszystko w/g książki)
    czy urzadzenie do sprawdzania napiecia paska rozrzadu jest potrzebne w renault do prawidłowego ustawienia i działania silnika?
    za wszelkie sugestie z góry serdecznie dziękuję
    pozdrawiam wszystkich

0 16
  • #2 09 Mar 2005 21:27
    robert45
    Poziom 21  

Może masz ciężką nogę.Teraz mamy zimę ,więc zużycie paliwa może być większe.Czy silnik pracuje równo po wymianie paska i regulacji zaworów?

0
  • #3 11 Mar 2005 10:49
    zbyszek lublin
    Poziom 14  

zima pali zawsze wiecej,sprawdz swiece i czujnik temperatury,no przedaa by sie djagnostykaq

0
  • #4 11 Mar 2005 10:58
    czapajew
    Poziom 21  

A jak z temp. wody czy trzyma się w normie?

0
  • #5 11 Mar 2005 13:59
    darek127
    Poziom 12  

sprawdź filtr powietrza i jak jest strasznie brudny to go wymień,sprawdź przewody wysokiego napięcia,sprawdź czy na każdej siwecy jest iskra,przy okazji przeczyść je.

0
  • #6 11 Mar 2005 14:12
    master9
    Poziom 20  

Ja bym Ci radził wymienić świece. Miałem to samo przy astrze. Stare świece maja późniejszy zapłon.

0
  • #7 11 Mar 2005 20:55
    permafuse
    Poziom 9  

świece nowe NGK, filtr powiertrza nowy, temperature silnik trzyma na pograniczu właczenia wentylatora
    pracuje równo choć wydaje mi sie ze ma troche za niskie obroty ale tak było od początku
    autem jezdzi moja zona i nie ma cięzkiej nogi
    diagnostyka w aso renault niczego nie wykazała

0
  • #8 11 Mar 2005 20:59
    master9
    Poziom 20  

to jeszcze poradziłbym poszperać przy cewce zapłonowej i wymienić przewody do świec.

0
  • #9 11 Mar 2005 21:07
    permafuse
    Poziom 9  

przewody wymienie na nowe
    a co z tą cewką mam zrobic?

0
  • #10 11 Mar 2005 21:18
    Mariogr
    Poziom 17  

a w tym serwisie zrobili ci analizę spalin ? Jakie były wyniki ? Z niej bardzo wiele można się dowiedzieć na temat spalania.

0
  • #11 11 Mar 2005 21:21
    permafuse
    Poziom 9  

za wysokie było HC=200
    reszta w normie

0
  • #12 11 Mar 2005 21:28
    Mariogr
    Poziom 17  

jak było za wysokie HC, to nie mogłabyć reszta w normie. Węglowodory w spalinach dowodzą że paliwo nie spala się całkowicie (osobna sprawa to katalizator który powinien dopalać resztki) a jaka była zawartość CO i O2 ? No i lambda ? Z którego rocznika to clio ?

0
  • #13 11 Mar 2005 21:57
    permafuse
    Poziom 9  

nie mam wydruku gdzieś sie zapodział
    mechanik spojrzał w tabele i stwierdził ze wszystko jest w normie opróc HC powinno być 50 a jest 200
    lambda oscyluje prawidłowo
    clio II1.2b 1999r

0
  • #14 11 Mar 2005 22:03
    Mariogr
    Poziom 17  

lambda z wyniku pomiaru - to współczynnik nadmiaru powietrza i za wiele nie ma związku z sondą lambda. Jakbyś odszukał te wyniki to parę rzeczy byś się dowiedział na temat spalania. Prawdopodobnie masz za dużą dawkę paliwa i stąd te zwiększone spalanie. Ale za sterowanie dawką odpowiada tyle czujników i elementów że z mało tu miejsca. Prawdopodobnie wystarczy ci porządna regulacja z podpiętym analizatorem spalin.

0
  • #15 11 Mar 2005 23:54
    robert45
    Poziom 21  

Kolego napisałeś ,że samochodem jeździ twoja żona.
    Być może jest dobrym kierowcą ale często żdarza się ,że panie jeżdżą niezbyt ekonomicznie tj.zbyt długa jazda na niższych biegach po ruszeniu.Znam taką co nie wiedziała ,że samochód ma 5 biegów do przodu (bo poprzedni samochód to był maluch).
    Oczywiście nie bież sobie zbytnio moich refleksji do serca,bo zapewne Twoja żona jest dobrym kierowcą, ale gdyby jednak.............. to masz przyczynę .Pozdrowienia.

0
  • #16 12 Mar 2005 15:30
    permafuse
    Poziom 9  

Mariogr napisał:
    lambda z wyniku pomiaru - to współczynnik nadmiaru powietrza i za wiele nie ma związku z sondą lambda. Jakbyś odszukał te wyniki to parę rzeczy byś się dowiedział na temat spalania. Prawdopodobnie masz za dużą dawkę paliwa i stąd te zwiększone spalanie. Ale za sterowanie dawką odpowiada tyle czujników i elementów że z mało tu miejsca. Prawdopodobnie wystarczy ci porządna regulacja z podpiętym analizatorem spalin.

postaram sie podłączyc auto do analizatora i wtedy sie odezwe
    jak wyregulować to auto bez testera?

1
  • #17 12 Mar 2005 23:09
    Mariogr
    Poziom 17  

no wiesz, czasy kiedy pan Kazio regulował na "słuch" już minęły. Bez porządnego diagnosty nie da rady.

0