Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nokia N8 - Telefon po zalaniu + mała niespodzianka - prośba o opinię/schemat

10 Sie 2013 15:57 2088 6
  • Poziom 13  
    Witam.

Znajomy dał mi telefon. Powiedział - że telefon był zalany i się po zalaniu nie uruchamia. Zalany to on może i był, ale oprócz tego ktoś go już wcześniej rozkręcał. Na nieszczęście - ktoś beztroski w temacie telefonów... nie zauważył że wypadła jedna z blaszek od osłony płyty głównej (takie dwie małe po bokach). Blaszka to przykleiła się do plastikowej osłony małej płytki przyłączonej taśmą do dużej płytki i telefon został później skręcony.

Urwała ona (ta blaszana zawleczka) element na małej płytce. Załączam FOTO. Czy może mi ktoś powiedzieć, czy ten element odpowiada wprost za funkcjonowanie telefonu, czy może obsługuje coś, bez czego da się żyć - gniazdo słuchawek, czujnik światła/zbliżeniowy. Do tej małej płytki jest także montowana antena od Wi-Fi albo Bluetooth - ale i bez tego żyć się da.

Element oderwany, wydaje mi się, że znajdował się pod silniczkiem wibracji, pomiędzy innymi dwoma elementami - widać tam dwa puste pola z cyną...

Będę wdzięczny za pomoc, za schemat może.

Zdjęcie poniżej....

Nokia N8 - Telefon po zalaniu + mała niespodzianka - prośba o opinię/schemat
  • TermopastyTermopasty
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 13  
    Dziękuję za wskazówkę.

Pytanie - skoro odpowiada On za wyjście słuchawek, ale tak właściwie słuchawki działać będą nadal - to za co to odpowiada. Nie jest mi do szczęśća specjalnie ta wiedza potrzebna, bardziej ciekawość bym chciał zaspokoić.

Pozdrawiam.
  • Pomocny post
    Poziom 28  
    Wchodzi on w sklad ukladu zabezpieczenia ESD.
  • Poziom 13  
    Rozumiem.

Czyli pozostaje pytanie, czy podniesie się po pierwotnej przyczynie awarii - zalaniu.
    Dziękuję za odpowiedzi.
  • Poziom 28  
    To zalezy, jak duze bylo zalanie, czy telefon byl natychmiast odlaczony od zasilania... Jest mnostwo czynnikow, ktore wplywaja na pozniejsze losy zalanca. Jezeli masz zasilacz serwisowy z ograniczeniem pradowym, miernik... Sprawdz pobor pradu, zdiagnozuj telefon. Ale najpierw wyczysc go dokladnie w izopropanolu po uprzednim przygotowaniu plyty glownej ( zabezpieczenie mikrofonu, wyjecie kamery etc. ).
  • Poziom 13  
    Witam ponownie. Telefon wyczyszczony. Nie reaguje na nic, ani na ładowarkę, ani na włączenie (bateria naładowana zewnętrzną ładowarką Nokia przystosowaną do ładowania samej baterii).

Telefon po zalaniu na pewno nie miał od razu wyjętej baterii, no bo kto chodzi ze śrubokrętem TORX w kieszeni :-)

Na co najpierw zwrócić uwagę, jest może jakiś bezpiecznik główny, który mógł ulec uszkodzeniu?

Z góry dziękuję za wszelkie wskazówki.

Pozdrawiam.