Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Blender Bosch MSM 7700 - Wydaje z siebie dźwięk trzeszczenia i mruga?

daroin 10 Sie 2013 16:41 6675 5
  • #1 10 Sie 2013 16:41
    daroin
    Poziom 6  

Witam,
    Mam blender Bosch typ MSM 7700. Niestety przestał działać, oczywiście rozkręciłem. Wydaje z siebie dźwięk trzeszczenia i mruga na zielono element oznaczony symbolem Y51 H 120 B06 38081 nie wiem co to jest, a nie natknąłem się na nic o podobnym opisie w internecie. Wydaje mi się, że to może być jakiś przekaźnik, ale nie jestem pewien. Jest to element o wysokości ok 15mm, szerokości ok 7-8 mm i grubości ok 2mm z dwoma nóżkami. Zakładam, że to jest ten element uszkodzony. Czy może ktoś podpowiedzieć co to jest, gdzie można kupić i czy istnieje do tego ewentualnie jakiś zamiennik. Blender przestał działać nagle zupełnie bez wcześniejszych objawów, że może być coś nie tak.
    Czy może ktoś pomóc?
    pozdrawiam
    daroin

0 5
  • #2 10 Sie 2013 17:28
    movzx
    Poziom 39  

daroin napisał:
    Jest to element o wysokości ok 15mm, szerokości ok 7-8 mm i grubości ok 2mm z dwoma nóżkami.
    Zdjęcie da dużo więcej od opisu. Wiele elementów elektronicznych ma kształt prostopadłościanu z 2 nóżkami.

2
  • #3 10 Sie 2013 19:05
    daroin
    Poziom 6  

słuszna uwaga, załaczam zdjęcie - jak widac to ten biały wyróżniający się element z widocznym oznaczeniem Blender Bosch MSM 7700 - Wydaje z siebie dźwięk trzeszczenia i mruga? Blender Bosch MSM 7700 - Wydaje z siebie dźwięk trzeszczenia i mruga?
    Na wszelki wypadek załączam jeszcze drugą stronę płytki.
    Przy okazji zauważyłem błąd w opisie tego elementu powinno być Y51 H 120 B06 38082
    Element ten jest od razu na wejściu zasilania. Na drugim zdjęciu widać. Przechodzi przez niego zasilanie wprowadzone niebieskim kablem.

2
  • #4 19 Paź 2013 19:03
    devolt
    Poziom 21  

Hej też przyłączam się do zapytania. Na pewno jest to bezpiecznik termiczny na 120 stopni, ale nie wiem na jaki prąd. Silnik ma 750W więc powinien wytrzymać 3,5 - 4 A. Dobrze myśle?

0
  • #5 06 Lis 2013 22:57
    olo-36
    Poziom 2  

Dołączę do tematu ponieważ poszukuję dwóch części lub ich zamienników widocznych na zdjęciach i opisanych jako T1 oraz R4.

1
  • Pomocny post
    #6 07 Lis 2013 07:34
    devolt
    Poziom 21  

Witam mnie sie udało naprawić swój blender. Wymieniłem ten element który jest bezpiecznikiem termicznym na 120 stopni.
    Bezpiecznik kupiłem na Wolumenie - jest też w innych sklepach, również na "alledrogo".

Blender śmiga aż miło.

Moderowany przez movzx:

Kupić można, ale linka wstawić nie można - usunąłem.
    3.1.18.

2