Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Karcher 5.70 - Cieknie przerywa wylany olej

10 Sie 2013 18:57 11271 4
  • Poziom 7  
    Witam mam problem z myjką Karcher 5.70 ciekła mi i po rozebraniu niestety poziomo wylał sie olej co widac na zdjęciu ponizej gdzie mam wlać olej pod te tłoczki?i jaką jego ilośc?
    drugi problem to cieknąca myjka okazało się że nie trzyma plastikowy element z którego wychodzi przezroczysta rurka podająca detergent co powoduje że po włączeniu myjki co chwilę pompa wyje i przestaje na jałowym biegu
    nie mam pojęcia jak wyjąć ten element z myjki jest na poniższym zdjęciu pierwszy z lewej
    tam pewnie poszedł oring pod spodem ale za cholerę nie wiem jak to zdjąć

prosze o pomoc i wyrozumiałośc to mój 1 post

Dodano po 1 [godziny] 39 [minuty]:

z olejem juz wszystko wiem z innych postów jaki olej lać i ile
    zostaje temat jak wymontowac platikowe utrojstwo kto ma pomysł?
    tam są 2 bolce metalowe z boku próbowalem je wyjąć nic z tego nie wiem czy są wciskane czy odlane z formy może ktoś ma manual do tej serii czy katalog części?
  • Poziom 16  
    Te bolce są wciskane na siłę i też na siłę należy je wyjąć najpierw można je lekko obrócić wokół własnej osi.
  • Poziom 7  
    Roman61 napisał:
    Te bolce są wciskane na siłę i też na siłę należy je wyjąć najpierw można je lekko obrócić wokół własnej osi.

próbowałem ale nic nie idzie i boje sie że urwę czym radzisz próbować je wyjąc?
  • Pomocny post
    Poziom 16  
    Na pewno ich nie urwiesz one są stalowe a obudowa jest aluminiowa. Możesz je na przykład chwycić imadłem.
  • Poziom 7  
    Roman61 napisał:
    Na pewno ich nie urwiesz one są stalowe a obudowa jest aluminiowa. Możesz je na przykład chwycić imadłem.

dzięki wielkie za poradę!!!
    było ciężko ale pomogło wykręciłem te stalowe kliny
    wsadziłem w imadło i waliłem gumowym młotkiem w drugi po 30 minutach sie ruszył
    wyjąłem plastikowy mechanizm poszedł oring wymieniony ale polka żeby to włożyć była ogromna ściskacze pomoc kolegi ale jest zrobione jak ta lala
    widzę że w karcherze nic nie jest wieczne
    polecam co kilka lat zmieniać olej bo to co sie wylało z mojej było istnie czarne
    tak jak w aucie kosiarce i innych urzadzeniach z silnikiem wymieniac kontrolnie olej
    dłużej posłuzy!!!