Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

dysk twardy 500GB SATA II - potrzebne sterowniki przy instalacji windows 8

headshot18 10 Sie 2013 17:39 6603 28
  • #1 10 Sie 2013 17:39
    headshot18
    Poziom 6  

Witam. Od razu przejdę do rzeczy. Chciałem zainstalować windowsa8 na moim laptopie lecz przy instalacji instalator nie widzi dysku twardego i nie mam żadnej innej partycji do instalacji.mogę załadować sterowniki z przenośnej pamięci usb. lecz nie mogę znaleźć sterownikow do tego dysku twardego. Takie dane dysku w biosie : St500lm012 hn-m500mbb i jest to dysk 500GB SATA II proszę o pomoc gdzie można pobrac te sterowniki ?

0 28
  • #2 10 Sie 2013 17:50
    Kolobos
    Spec od komputerów

Potrzebne Ci sterowniki do kontrolera, a nie do dysku.

0
  • #3 10 Sie 2013 17:56
    headshot18
    Poziom 6  

Aha. Więc wiesz może jakie powinienem pobrać sterowniki do kontrolera?

1
  • #4 10 Sie 2013 17:57
    Kolobos
    Spec od komputerów

Nie wiem, nie zajmuje sie wrozeniem.

0
  • #5 10 Sie 2013 18:17
    headshot18
    Poziom 6  

Aha... A skąd mogę sie dowiedzieć jakie powinienem pobrac ?

0
  • #6 10 Sie 2013 18:26
    Kolobos
    Spec od komputerów

Możesz zacząć od podania dokładnego modelu laptopa.

0
  • #7 10 Sie 2013 18:31
    headshot18
    Poziom 6  

Samsung NP350V5C-S08PL

win8 64bit

0
  • #8 11 Sie 2013 17:16
    headshot18
    Poziom 6  

Witam. Kupiłem laptopa samsung i windows 8 był już zainstalowany lecz teraz wynikł problem i nie mam systemu na laptopie i gdy wkładam płytę z win8 i odpalam przez bios to przy instalacji nie widzi dysku i prosi mnie o sterowniki do kontrolera lecz nie mogę ich znaleźć ponieważ program SW UPDATE sam pobieral mi aktualizacje gdy uruchamialem system.nie dostałem żadnej płyty ze sterownikami. Parametry komputera : windows8 (64-bit) Procesor Intel@Core i5 3210M (2.5GHz,3MB,L3 Cache) Procesor graficzny AMD Radeon HD7670M Pamięć graficzna : 2GB DDR3 Pamięć systemu : 4GB DDR3 Dysk Twardy 500GB S-ATA II Chipset : HM76 Model karty : ST500LM012 HN-M500MBB

0
  • #9 11 Sie 2013 17:22
    Januszf777
    Poziom 27  

Witaj.

headshot18 napisał:
    Kupiłem laptopa samsung i windows 8 był już zainstalowany

A partycja Recovery? Tam powinien być pełen system wraz ze sterownikami.

Druga sprawa to dlaczego i w jakich okolicznościach doszło do utraty systemu?

headshot18 napisał:
    teraz wynikł problem i nie mam systemu na laptopie

0
  • #10 11 Sie 2013 17:32
    headshot18
    Poziom 6  

Gdy chce zrobić recovery to wyświetla sie komunikat " dysk, na którym został zainstalowany system Windows, jest zablokowany.Odblokuj dysk i spróbuj ponownie. " a jak chodzi o ten brak systemu to jakiś wstrętny wirus i laptop strasznie wolno chodził i w wydajnościach systemu użycie dysku wynosilo 100% a w poszczególnych programach nie zabierało nawet 15% ,zrobiłem skan lecz zapomniałem podlaczyc do ładowania i przy 31% sie wyłączyło potem chciałem powrocic do ustawień fabrycznych to cały proces trwał 20godzin a na końcu wyskoczyl komunikat ze nie udało sie przywrocic ustawień fabrycznych z nieznanych powodów i teraz odpala mi sie bios przy starcie systemu albo instalator windows 8 zależy jak ustawie urządzenie rozruchowe.

0
  • #12 12 Sie 2013 11:58
    headshot18
    Poziom 6  

opcje recovery mam przy instalacji windows 8 który mam na płycie dvd wyświetla mi sie niebieski ekran i tam jest pare opcji do naprawy systemu i jak daje opcje recovery to wyświetla sie komunikat "dysk, na którym został zainstalowany system Windows, jest zablokowany.Odblokuj dysk i spróbuj ponownie"

0
  • #13 12 Sie 2013 12:15
    krakarak
    Poziom 39  

A co się stało z ukrytą partycją Recovery z systemem Windows ?

0
  • #14 12 Sie 2013 12:25
    headshot18
    Poziom 6  

Jak kupiłem laptopa to przywrocilem system do ustawien fabrycznych bo wszystko było zainstalowane bo laptop stał na wystawie.a co sie z nia stało to nie wiem.

0
  • #16 12 Sie 2013 12:31
    headshot18
    Poziom 6  

Nie da się zainstalować systemu od nowa bo przy instalacji systemu nie wykrywa dysku i muszę wgrać sterowniki kontrolera . Właśnie po to założyłem ten temat.

0
  • #17 12 Sie 2013 12:42
    jdubowski
    Specjalista - urządzenia lampowe

headshot18 napisał:
    Nie da sie zainstalować systemu od nowa bo przy instalacji systemu nie wykrywa dysku i muszę wgrac sterowniki kontrolera . Wlasnie po to zalozylem ten temat.

Producent daje na swej stronie sterowniki tylko dla Win 7. Wniosek z tego że dla Win 8 są już dostępne w systemie (bo to raczej nowy model laptopa, więc wykluczyć należy podejście "dla starego sprzętu nie udostępniamy sterowników do nowych wersji systemów"). Pytanie czy twój Windows 8 na płytce jest jakimś dziwnym wytworem (deweloper preview, beta version...) czy oryginalnym systemem?

Inne podejście - ustalić jaki tam jest kontroler dysków (odpalić w tym celu komputer z jakiegoś środowiska live), ściągnąć sterowniki do tego sprzętu i próbować ponownie instalacji.

0
  • #18 12 Sie 2013 12:47
    headshot18
    Poziom 6  

Nie udostępnia może z tego powodu ze zaraz po instalacji systemu jest instalowany program SW Update który sam instaluje wszystkie sterowniki. Nie otrzymałem żadnej płyty a na innym temacie czytałem ze kod do windowsa jest już wgrany do biosu.a z tego co wiem to została pobrana wersja beta

0
  • #19 12 Sie 2013 12:56
    jdubowski

headshot18 napisał:
    Nie udostepnia może z tego powodu ze zaraz po instalacji systemu jest instalowany program SW Update który sam instaluje wszystkie sterowniki.

Ale żeby mogła sie odbyć instalacja to sterowniki kontrolera dysków muszą być dostępne przy instalacji - to rozumowanie jest nieprawidłowe.

headshot18 napisał:
    Nie otrzymałem żadnej płyty a na innym temacie czytałem ze kod do windowsa jest już wgrany do biosu

Inaczej - ten windows na partycji recovery nie potrzebuje aktywacji.

headshot18 napisał:
    a z tego co wiem to została pobrana wersja beta

No to masz odpowiedź skąd ten brak sterowników przy próbie instalacji.

0
  • #20 12 Sie 2013 13:00
    krakarak
    Poziom 39  

Pożycz od kogoś oryginalną płytę z systemem, zabootuj z niej instalację i nie ma bata, musi działać !

0
  • #21 12 Sie 2013 13:07
    headshot18
    Poziom 6  

Czyli z tego co zrozumiałem to nie da się zainstalować windowsa i nic innego zrobić czyli laptop który ma2tygodnie można wyrzucić ?

Dodano po 4 [minuty]:

Moim zdaniem to jest bezsensowne bo jak można sprzedawać laptopa z zainstalowanym windowsem bez płyty windows8 skoro potem jak jest problem to potrzeba płytę oryginalna windows8

1
  • #22 12 Sie 2013 13:09
    jdubowski

headshot18 napisał:
    Czyli z tego co zrozumiałem to nie da sie zainstalowac windowsa

Da się zapewne, ale nie z tej twojej płyty z betawersją. Zresztą jakbyś nawet ją zainstalował to przecie betawersja, brak wsparcia, poprawek i prędzej czy później sie zacznie sypać jak choinka na Trzech Króli.

headshot18 napisał:
    i nic innego zrobić czyli laptop który ma2tygodnie można wyrzucić ?

1. Serwis producenta, może nawet gwarancyjny - nie da się użyć recovery.
    2. Instalacja z nośnika OEM Win 8.
    3. Instalacja innego systemu (Linux)

A na przyszłość - kupować sprzęt tylko z nośnikiem OEM w postaci płytki.

0
  • #23 12 Sie 2013 13:12
    headshot18
    Poziom 6  

Tak ale jestem aktualnie na obozie i trochę lipa ze system sie posypal to chciejem chociaż na ten tydzień czy 2tygodnie mieć tego windowsa a potem albo oddać do serwisu gdzie kupiłem laptopa albo do informatyka który to ogarnia. Ale to jak na ten czas muszę sie pożegnać z laptopem widocznie. Dzięki za pomoc wszystkim uczestniczacym

0
  • #24 12 Sie 2013 13:38
    krakarak
    Poziom 39  

To ty kolego masz zadbać, by zrobić samemu backup całego systemu, utworzyć płytki dvd z recovery. Do większości sprzedawanych laptopów nie ma dokładanej płyty instalacyjnej.
    Tu masz podobny problem i opis jak z niego wybrnąć: http://peb.pl/windows-8/1308083-windows-8-problem-z-recovery-samsung.html .
    Przy pierwszym uruchomieniu komputera system proponuje utworzenie takich płyt, należało je zrobić. A teraz wszyscy są winni tylko ten co sam zepsuł nie ma nic sobie do zarzucenia.

0
  • #25 12 Sie 2013 19:53
    headshot18
    Poziom 6  

No wlasnie kolego nie prosiło mnie o zrobienie recovery i zapisania na płytach bo jak już wyżej pisałem laptop był zdjęty z wystawy i system był już zainstalowany.

0
  • #26 12 Sie 2013 19:58
    krakarak
    Poziom 39  

Więc zrób tak:

krakarak napisał:
    Pożycz od kogoś oryginalną płytę z systemem, zabootuj z niej instalację i nie ma bata, musi działać !

I po problemie. Wszyscy tak robią i u wszystkich to działa. U ciebie też zadziała.

0
  • #27 16 Sie 2013 10:59
    headshot18
    Poziom 6  

Postanowiłem ze nie będę czekal i pójdę do serwisu napraw notebookow w Szczecinie. Wlasnie wróciłem i sie zdziwiłem. Koleś za normalne wgranie windows8 z płyty od nich chciał 200zł. Tłumaczył sie tym ze tak drogo bo to windows 8 i klucz jest wgrany w laptopa a nie ma go na naklejce. Czy to jest możliwe ? Z tego co rozumiem ze jest wgrany w laptopa to po prostu przy instalacji nie muszę go wpisywac i to tyle. Nagle gdy powiedziałem ze 200złotych to za dużo to stwierdził ze może mi to zrobić za 150. Tez dziwne ze w ciągu 5sekunda zszedł o 1/4ceny w dół aczkolwiek 150zł to myślę ze i tak jest za dużo za taka usługę.

0
  • #28 16 Sie 2013 11:12
    krakarak
    Poziom 39  

A w jakim celu nam to mówisz ? Szukasz sponsora czy współczucia ? Cenę negocjuje się z wykonawcą usługi a nie narzeka się na Forum. Jeśli włożenie oryginalnej płyty do napędu dvd, uruchomienie z niej instalacji i wykonanie kilku prostych kliknięć myszką ciebie przerasta to niestety, poproś mamę o pieniążki na pracę i wiedzę innego.
    O czym tu jeszcze można pisać w tak prościutkim temacie ?

0
  • #29 13 Kwi 2016 03:28
    pi7
    Poziom 10  

Wszyscy panowie jesteście w błędzie:
    1) oryginalne oprogramowanie jako plik iso można pobrać ze strony producenta oto link

https://www.microsoft.com/pl-pl/software-download/home

2) W Biosie opcja Secure Boot jest wyłączona( disable)
    3) gdy system jest zainstalowany ale sektor rozruchowy padł { lub podobne rzeczy} dzieje się tak, że mimo użycia oryginalnego Windowsa nie da się zainstalować Windowsa 8.1 gdyż dysk jest przed modyfikacją zablokowany.
    Problem wynika z tego że system plików choć NTFS to partycje dysku nie są jako MBR tylko jako GPT. Tak to właśnie mają NOWE sprzęty. Przede wszystkim co daje nam nawa tablica partycji GPT:
    • stary standard adresacji sektorów CHS (cylinder, głowica, sektor) na stosowany obecnie LBA
    • limit 32 bitów istniejący w partycjach MBR zmieniono na 64 bity LBA (limit wielkości partycji >2TB)
    • zniesiono ograniczenie do 4 partycji MBR
    • 8 bitów typu partycji MBR zastąpiono 128 bitami GUID
    • Można zakładać różne ATRYBUTY na każdej partycji
    UWAGA przy konwertowaniu tracimy wszystkie dane na dysku, jeśli mamy na nim coś ważnego należy to najpierw przegrać ... np.: na inny dysk.
    Jak najszybciej przekonwertować:
    Odpal instalator Windows następnie wciskamy kombinację klawiszy Shift + F10 odpali CMD czyli wiersz poleceń, tam wpisz po kolei te polecenia:
    diskpart
    list disk
    select disk n - twój wylistowany
    clean
    convert mbr
    exit
    Teraz bez problemu możesz zainstalować Windows lub inny system operacyjny :idea: :D . Pozdrowienia dla wszystkich, jeśli komuś pomogłem proszę o naciśnięcie + oznaczający „Pomocny post?”

0
  Szukaj w 5mln produktów