Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

nokia n97 mini - niewyrażny głos przy odbiorze połączenia po upadku na podłoge

10 Sie 2013 18:05 1110 6
 • Poziom 10  
  Witam.problem z nokią n97 mini jest taki jak w nagłówku tematu czyli po upadku na podłogę telefon przy odbiorze rozmowy bardzo nie wyrażnie słychać, natomiast po przełączeniu na głośnik jest ok. Nie miałem potrzeby grzebać w tym telefonie więc nie bardzo wiem jak się go rozkręca żeby zobaczyć czy przypadkiem jakiś drobiazg nie jest przyczyną tego stanu rzeczy.Jeśli jest ktoś kto zna od środka ten telefon i mógłby coś rzeczowo podpowiedzieć-byłbym wdzięczny.
 • Poziom 12  
  Rozsuń panel z wyświetlaczem, zdejmij naklejki i odkręć 4 śrubki. Potrzebne będą torxy. Później z wyczuciem zdejmij ramkę z digitizerem. Uważaj na wpiętą taśmę digitizera, żeby niczego nie wyrwać. Później idzie już łatwo. Podaję link do ściągnięcia instrukcji demontażu. http://s10326.chomikuj.pl/File.aspx?e=5JheluB...m5e6fJtJtmve4wm8-Kp-riIWV7FRUhgv31PxiJy9&pv=2

  Dodano po 11 [minuty]:

  Jeszcze jedno. Głośnik jest połączony z taśmą łączącą obudowę z odsuwanym panelem.
 • Poziom 10  
  Dziękuję za szybką odpowiedż i mam takie retoryczne pytanie,czy w trybie normalnego odbioru i odbioru przez głośnik działa ten sam element telefonu?
 • Poziom 12  
  Nie. W tzw. trybie "przy uchu" działa głośnik podpięty do taśmy nad wyświetlaczem, a w głośnomówiącym głośnik w obudowie, dokładnie w górnym lewym narożniku. Jest tam podłużna szczelinka na samym rogu obudowy. Generalnie n97 mini jest bardzo prosta w demontażu i sam mając dwa w domu naprawiałem je bez problemu. Ostatnio wymiana taśmy zajęła mi ok. 10 minut. W razie potrzeby służę radą.
 • Poziom 10  
  czyli jeśli ją rozkręcę to z Pana doświadczenia -do wymiany ten element czy można się spodziewać że to jakiś pierdół w postaci taśmy czy czegoś innego?
 • Pomocny post
  Poziom 12  
  Taśma raczej nie "padła" w wyniku upadku. Zresztą najprawdopodobniej towarzyszyły by temu inne objawy jak migający obraz na wyświetlaczu. Głośnik dotyka stykami do pól kontaktowych na taśmie i od tego bym zaczął. Niech Pan sprawdzi czy nie jest poluzowany, następnie proszę sprawdzić stopień dogięcia styków. Jeśli nie pomoże to niestety pozostaje wymiana, koszt około 10-20 złotych, ale koniecznie element oryginalny. Jeśli szybka digitizera jest porysowana można poszukać na aukcjach internetowych oryginalnych digitizerów z demontażu razem z głośnikiem, koszt będzie podobny. Jeżeli ma Pan jakiś złom telefoniczny to można spróbować przełożyć z innego telefonu. Z tego co pamiętam to taki sam był w N 6500 i 5730
 • Poziom 10  
  Zobaczę po rozkręceniu-dzięki za wyczerpującą pomoc.