Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przywrócenie partycji DMDE - Skasowane wszystkie partycje

10 Sie 2013 18:38 3975 8
  • Poziom 7  
    Witam
    Chciałbym zwrócić się do was z prośbą o pomoc w odzyskaniu utraconych partycji.
    Partycje znikły z powodu mojego błędu i złego wyboru dysku w programie win to flash, którego używałem aby stworzyć bootowalny pendrive gdyż chciałem zainstalować sobie nowy system na moim netbooku Acer Aspire one 522. Omyłkowo w programie zamiast pendrive wybrałem moją partycje. Gdy program zaczął działać pokazał się bluescreen(WIN 7). Po ponownym uruchomieniu wszystkie partycje zostały usunięte.

Aktualnie pracuje na bootowalnym Lubuntu i próbuję odzyskać moje partycje.

Program GParted pokazuje następujący układ partycji:

Program DMDE wykrywa partycje jednak niektóre z nich są podwójne. Chciałem się dowiedzieć czy mogę spokojnie wstawić partycje bez utraty danych.

Układ partycji sprzed awarii:
    1. Partycja Recovery ok. 15GB
    2. Partycja SYSTEM
    3. Partycja Acer ok. 200GB (tu zainstalowany był win 7 Starter)
    4. Partycja ok. 12GB (Pusta sformatowana partycja)
    5. Obszar nieprzydzielony ok. 3GB

Zależy mi głównie na partycji Acer na której przechowywałem wszystkie ważne pliki.

Proszę o pomoc i pozdrawiam Paweł255
  • Pomocny post
    Poziom 38  
    Pokazuje po 2, bo widzi jeszcze poprzednie partycjonowanie.
    W tym rzecz, aby wybrać tą ostatnią, przed zmianami.
    Jak to dobrze jest zrobić back up tablic partycji i trzymać sobie gdzieś bezpiecznie na pendivie.
    Postaraj się zobaczyć co zawiera która partycja, aby określić czy o tą ci chodzi.
    Jak przywrócisz nie właściwą, to znów możesz wybrać inną i powtórzyć operacje.
    Najlepiej było by zrobić kopię dysku.
  • Poziom 7  
    Dziękuje za szybką odpowiedź i wyjaśnienie występowania podwójnych partycji.
    Backup tablic partycji już zrobiony :)
    Jednak przy próbie wstawienia pierwszej partycji wyskakuje ten komunikat:

Czy mam usunąć partycje FAT 32 250GB prawdopodobnie stworzoną przez program Win to flash?

Czy przy wstawianiu partycji będę musiał wybierać ich rodzaj (podstawowa, logiczna). Jeśli tak, to proszę o pomoc w przyporządkowaniu odpowiednich rodzajów do partycji.

Pozdrawiam Paweł255
  • Spec od komputerów
    Witam
    Fotki są nie czytelne. Nie widać nr sektorów partycji. Daj fotkę na której będzie coś widać.
    Podobne do tych.
  • Pomocny post
    Poziom 38  
    Nie chcę się robić mądrzejszy niż jestem, więc nie będę doradzał- jest tutaj gość migol21l, poczekaj, na pewno się odezwie.
    Otwórz ten wolumin w DMDE (zaznacz litery dysków i szczegóły) (Ten acer) i podejrzyj pliki i daty, czy to jest na pewno ta partycja z sytemem, którą chcesz odzyskać.
    Tą którą przywrócisz oznacz jako podstawowa- tą z systemem- o ile to będziesz robił.
    Zrób kopię sectorów 0- do1000 dla pewności.
    Na tą chwilę jeszce pewno jest to do naprawienia, bo są kopie boot sectors, tablic partycji itp.
    Klikniesz źle i bańka pęknie. Nie wiem co się stanie z partcją recovery, która może się sprzydać jeszcze, więc pasuje ustanowić taki sam układ jaki był na dysku.
    Jeżeli zrobisz obraz tego dysku, lub kopię posectorową na inny dysk, to możesz robić co chcesz.
    Ta partycja fat 32 jest do wywalenia jak najbardziej.
    Ta 235 GB wygląda na ostatnią i zawiera kopię sektora startowego.
  • Spec od komputerów
    DMDE uruchomiłeś z lx-terminala to może dlatego taki nieczytelny jest. Bez nr sektorów nic nie można doradzić. Spróbuj DMDE uruchomić z gnome-terminala.
    Pozdrawiam
    NIC na tym dysku nie zapisuj. Zakładam ,że dysk jest sprawny.
    Jeżeli chcesz to pobierz
    https://dl.dropboxusercontent.com/s/6fywl9po7qfrytd/malinowa-mandarynka-ratunkowa-pae.iso
    Uruchom komputer z tego CD/pena i wybierz opcję wypróbuj bez instalacji na dysk i uruchom DMDE z terminala poleceniem
    sudo /dmde/dmde to powinno być widać sektory.

Pozdrawiam
  • Poziom 7  
    Wstawiam przepisane nr sektorów partycji

Sprawdzałem partycje Acer z wskaźnikiem BxF znajdują się na niej wszystkie moje pliki

Już biorę się za zgrywanie pierwszych 1000 sektorów :)

Dziękuje za zainteresowanie tematem pozdrawiam Paweł255
  • Pomocny post
    VIP Zasłużony dla elektroda

1. -x - [Usuń]
    2. # PQSERVICE - [Wstaw] jako podstawową i zmień jej typ na 0x27 (można po zapisie zmian w głównym oknie - tryb edycji, kolumna 'ID Systemu')
    3. # SYSTEM ... - [Wstaw] jako podstawową i ją uaktywnij
    4. # Acer 218 GB - [Wstaw] jako podstawową
    5. # Source 13,5 GB - [Wstaw] jako dysk logiczny w rozszerzonej
    Zastosuj partycjonowanie.

Mogą być problemy ze startem Windows - wtedy podeślij plik /boot/BCD z woluminu SYSTEM RESERVED

Paweł255 napisał:
    Omyłkowo w programie zamiast pendrive wybrałem moją partycje.
    Może jednak dysk a nie partycję - to istotna różnica.
  • Poziom 7  
    Bardzo dziękuje wszystkim za pomoc i zaangażowanie.
    Wszystkie partycje zostały przywrócone zgodnie z zaleceniami. Odzyskałem wszystkie moje pliki. Windows 7 nie startował jednak naprawiłem go za pomocą instalacyjnego pendrive'a.
    Jeszcze raz wszystkim dziękuję, problem rozwiązany, temat do zamknięcia.
    Pozdrawiam Paweł255.