Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dekoder SHD 85 i Ruter 8level -

10 Sie 2013 21:28 1527 8
  • Poziom 11  
    Witam
    Mam telewizje i internet z TP Antena sat +Dekoder SHD 85 i Ruter 8level AWRT-150 I co mam przestawić czy skonfigurować żeby dekoder widział ruter Żeby mógł się aktualizować Poprzednio miałem ruter D-Link DSL-2640R ( poprzedni TP-link TD 8840)i wszystko było dobrze Ale jak mi ruter burza spaliła, to kupiłem 8level i nie działa Czyli po wyłączeniu z prądu dekodera, nie może się połączyć z internetem Dodam tylko że nigdy nie miałem podłączonego żadnego livebox i wszystko śmigało Ruter potrzebny jest do tego, żeby dekoder się aktualizował Dodam tylko że jestem w tym zielony i poproszę o wytłumaczenie łopatologicznie
    Bardzo proszę o jakąś radę
  • Moderator - Sieci, Internet
    Adres routera masz 192.168.1.1?
  • Poziom 11  
    Taki mam adres Czyli wpisuje w wyszukiwarkę internetową ten adres, otwiera się strona 8level i mam gdzieś to przestawić czy zmienić ?
  • Poziom 35  
    Podepnij się do routera tą końcówką kabla co jest do dekodera i sprawdź czy masz internet. Jeśli nie, to do sprawdzenia kabel i port LAN routera. Jeżeli internet jest, to znaczy że uszkodzony port LAN w dekoderze. Wtedy zgłoszenie do operatora i wymiana dekodera na nowy.
  • Poziom 11  
    Dzisiaj mi migli prądem i nie miałem telewizji Podłączyłem ruter TP-link i dekoder się włączył Czyli porty sprawne Coś jest źle ustawione czy zablokowane w ruterze Ruter ma jakieś 2tyg Mam podłączony do niego komp (kabel) i laptop przez wifi Dlatego nie korzystam z TP-linka Gdy podepnę go do 8level w telewizorze wyskakuje Mi, że nie może się połączyć z siecią A jak zmienię mu ruter wszystko jest okej Potem podmieniam ruter na 8level i chodzi
  • Poziom 35  
    Pozwól sobie pomóc :D i pisz tak, żeby można było zrozumieć.
    Na razie wydedukowałem, że masz czynny router 8level, na którym działa komputer stacjonarny i WiFi a podłączony do tegoż samego routera dekoder nie widzi sieci.
    Po podmianie na tp-linka dekoder sieć widzi.
    Późniejsza zmiana routerów bez wyłączania dekodera mówi nam tylko tyle, że dekoder i kabel jest OK a problem dotyczy LAN w 8level.
    Dekoder pobiera adres IP tylko w chwili uruchamiania; po włączeniu możesz kabel ethernet wyjąć, włączyć cokolwiek - on nie reaguje.
    Na 8level zamień wtyczkami dekoder z komputerem i sprawdź czy masz internet w komputerze i czy dekoder się połączy. Aby sprawdzić dekoder musisz go wyłączyć i ponownie włączyć. W ten sposób ograniczymy miejsce szukania usterki do konkretnego portu LAN.
  • Poziom 11  
    Sprawdziłem wszystkie 4 wtyki Lan i komputer na nich działa to dekoder też powinien Żeby sprawa była jasna, ruter kupiłem jakieś 2 tygodnie temu Dziwne było by, że przy ruterze nie działał by jakiś port Lan Z tego co się od Kogoś dowiedziałem, trzeba coś w ruterze zmienić żeby działało Ale nie wiem co
  • Poziom 33  
    Wklej zrzuty ekranu z ostawieniami AWRT-150. Na początek sprawdź czy nie masz włączonej filtracji MAC i wyłączonego DHCP, na komputerze możesz mieć wpisane IP z palca.
  • Poziom 11  
    Witam
    Jak też mówiłem jestem zielony w tych sprawach Miałem wklejać zrzuty ekranu z ustawieniami AWRT-150 A słowa MAC i DHPC są dla mnie nie zrozumiałe i nawet nie wiem gdzie tą filtracje miałem sprawdzić, albo przestawić Tak więc zawiozłem dekoder i ruter do informatyka Męczył się z pół godziny Przestawiał coś tam, czy odblokował WLAN1 dla dekodera, po czym dodał, że mam podłączyć dekoder do WLAN1 i będzie śmigać A nie śmiga Na komputerze mu pokazywało że pobiera dane czy coś i powinno być dobrze A tu nie chce Tak więc zadzwonię do niego w poniedziałek i niech się nadal męczy
    Dziękuje wszystkim za poświęcony czas i pomoc