Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Szukam wkładki UF-50 (UF-70)

Krzychu1993 10 Sie 2013 22:50 5730 11
    Krzychu1993
    Poziom 9  
    Witam!
    Potrzebuję wkładki do gramofonu Unitra Emanuel model UF-50 lub UF-70.
    Niestety na mojej wkładce ząb czasu odcisnął już swoje piętno :P
    Wkładka może być bez igły, ponieważ moja jest jak najbardziej w porządku.
    Niestety trafiłem na nieuczciwego allegrowicza więc ani pieniędzy ani wkładki nie mam :(. Jeżeli posiadacie sprawna wkładkę do 40-50 zł proszę o szybką odpowiedz.
    Pozdrawiam :)
    jersey69
    Poziom 34  
    Krzychu1993 napisał:

To jeszcze zależy , od której wkładki masz igłę , gdyż same igły nie są zamienne .
    _PREDATOR_

VIP Zasłużony dla elektroda
    Krzychu1993
    Poziom 9  
    jersey69 napisał:
    Krzychu1993 napisał:

To jeszcze zależy , od której wkładki masz igłę , gdyż same igły nie są zamienne .

Fakt :P aktualnie posiadam wkładkę UF-50 :)

Dodano po 5 [minuty]:

_PREDATOR_ napisał:
    Nie sądzę abyś w tej cenie kupił nową, bo one są w cenach 80-120zł!

Własnie widziałem ceny nowych wkładek dlatego szukam używanej wkładki :)
    h jaworski
    Specjalista AGD
    Krzychu1993 napisał:
    dlatego szukam używanej wkładki
    Kolego wkładki UF50 psuły się z wilgoci zawartej w powietrzu mogłeś mieć 10 lat temu sprawną włożoną do szuflady dzisiaj wyciągasz i wkładka jest uszkodzona chodź nikt jej nie dotkną nawet paluszkiem tak że na sprawną używaną lepiej nie licz. Fonika która produkowała wkładki UF50 na licencji już od 20 lat nic nie produkuje a te co są w sprzedaży nowe są to oryginały kupowane za Euro dlatego taka cena.
    vodiczka
    Poziom 43  
    Krzychu1993 napisał:
    Własnie widziałem ceny nowych wkładek dlatego szukam używanej wkładki

Ceny są wynikiem popytu i podaży. Mogę sprzedać nieużywaną UF-50 (oryginalną Foniki, leżenie w szufladzie jej nie zaszkodziło) za 70 PLN, wliczony koszt przesyłki. Gratis dorzucę zapasową igłę.
    Krzychu1993 napisał:

Jak oceniłeś, że twoja jest " jak najbardziej w porządku", ile godzin na niej grałeś?
    Krzychu1993
    Poziom 9  
    Igłę oceniłem po tym, że gdy położymy ramie na płycie to słychać dźwięk na samym końcu ramienia :) (chyba, że tak się nie ocenia przydatności igły?)!
    vodiczka
    Poziom 43  
    Krzychu1993 napisał:
    (chyba, że tak się nie ocenia przydatności igły?)!

Jeżeli oceniasz przydatność igły na zasadzie "skoro wydaje dźwięk to jest najbardziej w porządku" to gratuluję. :D
    Jeżeli masz dostęp do mikroskopu to obejrzyj czubek igły pod mikroskopem i zobaczysz w jakim stopniu jest zużyta.
    Jak mawiał mój kolega z Foniki: "Mocno zużyta igła tnie płytę niczym nóż Kolesowa." Czym był "nóż Kolesowa" można sprawdzić w Google.
    Krzychu1993
    Poziom 9  
    Do mikroskopu niestety dostępu nie mam. A jak zabezpieczyć ta wkładkę przed ewentualnym zniszczeniem przez wilgoć?
    vodiczka
    Poziom 43  
    Elementy piezoelektryczne wkładki tzw. bimorfy były zabezpieczone fabrycznie poprzez dwukrotne zanurzenie w lakierze spirytusowym. Jak widać nie było to wystarczająco pewne zabezpieczenie i część bimorfów ulegała uszkodzeniu zarówno przy przechowywaniu w zbyt wilgotnym pomieszczeniu jak i zbyt suchym. Podwyższona temperatura przyspieszała ten proces. Pamiętam partię wkładek wysłanych transportem kolejowym do Rumunii w upalne lato. 40% wkładek uległo uszkodzeniu.
    Jeżeli wkładka leży w pomieszczeniu o temp 15-30 stopni Celsjusza i wilgotności 40-70% to w zasadzie jest bezpieczna. Moje wytrzymały od 1986 r czyli 27 lat.
    Krzychu1993
    Poziom 9  
    To w takim razie jestem zainteresowany Twoją ofertą :)
    vodiczka
    Poziom 43  
    Wysłałem Ci 26 sierpnia wiadomość na PW, czyżby nie doszła?