Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TV 39" z aplikacjami int. + ew. flash - proszę o poradę

acedia.acedia 10 Sie 2013 23:25 2232 5
  • #1 10 Sie 2013 23:25
    acedia.acedia
    Poziom 2  

Dobry wieczór,
    Poproszę o pomoc w wyborze telewizora. Przejrzałam mnóstwo różnych specyfikacji i dalej nie bardzo wiem, co wybrać. W opisach tv brakuje mi dokładnego wykazu wszystkich aplikacji w danym modelu.

Na czym mi zależy:

- wielkość i wygląd: nie może być większy niż 39-max. 40 cali (małe pomieszczenie), cieniutka ramka, najlepiej szara, carne błyszczące oprawy odpadają
    - wbudowane, dobrze działające wifi (mam dobry ruter i internet ok)
    - aplikacje internetowe - zależy mi na youtube, ipla, tvp.vod, eurosport player
    - chciałabym oglądać streamy przez przeglądarkę (np. zagraniczna tv, weeb.tv), więc tv musiałby obsługiwać flasha
    - cena gdzieś ok. 1800-2500 (lub ciut więcej, jeśli okaże się, że warto)

Nie zależy mi:
    - 3D, nie potrzebuję
    - na wysokich parametrach obrazu, dźwięku, odświeżanie, itp. - po prostu wydaje mi się, że nie dostrzegę tych niuansów, jeśli tv będzie w miarę dobrze wyregulowany
    - sterowanie przez telefon, interakcje z innym sprzętem - nie potrzebuję.

Bardzo spodobał mi się Panasonic TX-L39E6E - ideał, jeśli chodzi o wygląd. Nigdzie nie znalazłam wykazu aplikacji int. dla tego konkretnego modelu, gdzieś widziałam, że jest youtube, twitter i fb, ale co z resztą ww. wymienionych? Czy jest możliwość doinstalowania ich przez Viera Connect? Na stronie Panasonica nie precyzują, piszą, że jest to model kompatybilny, ale nie wszystko będzie działać, bo to zależy od modelu.
    Minus - on nie ma flasha. Wiem, że flash jest w modelach od 42", seria DT, FT - ale dla mnie za duże i za drogie.

Polecano mi Samsungi. Flash tam jest od serii 5500 zdaje się, ale nie ma wbudowanego wifi, trzeba adapter. Chyba że wyższa seria. W Samsungach chyba też największy wybór aplikacji - ale stanowczo odpycha mnie ta obrzydliwa srebrna kurza noga. Czy są na normalnych stopkach?
    W sklepie sprzedawcy powiedzieli o samsungu, że stream na flashu ma zaprogramowane zrywania co 30 min, żeby zapobiegać kopiowaniu. Prawda to?

Rozważałam też Philipsa 37 lub 40PLF7605H, lub z niższej serii, bo też ładny, ale znów nie mogę znaleźć info o aplikacjach, na których mi zależy, czy ew. możliwe są jakieś uaktualnienia, no i co z flashem.

Z tego forum wiem, że flash nie ma przyszłości, więc to byłabym w stanie odpuścić, gdyby nie miał być wspierany. Wtedy zależałoby mi na tv, który dobrze by się sprawdził jako monitor podpięty do kompa i w ten sposób bym oglądała te streamy. Zależy mi jednak na eurosporcie, pełnej wersji youtube i tvp.vod.

Poza wymienionymi nie analizowałam innych marek - po oglądaniu w sklepie nie spodobały mi się inne. Panasonic skradł mi serce.
    Coś muszę prędko wybrać, bo mistrzostwa w lekkiej atletyce się zaczęły ;-) Proszę o rady.

• #2 11 Sie 2013 16:18
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

To żaden z tych wsparcie dla flasha ma Samsung i 40F5500 będzie extra.
    Panasonic nie flasha ale jeśli wygląd Ci "onieśmiela" to wybrałbym Panasonica i dokupił do niego dongla z Androidem. I masz 700.000 aplikacji - życia Ci zabraknie żeby je obejrzeć.
    http://www.hdtv.com.pl/forum/newsy/100227-xen...stemem-operacyjnym-android-4-0-ice-cream.html

http://www.hdtv.com.pl/forum/panasonic/95380-...-nowa-seria-telewizorow-lcd-led-seria-e6.html .

• #3 11 Sie 2013 22:23
    acedia.acedia
    Poziom 2  

Dziękuję za odpowiedź.

Na tym drugim forum (które podlinkowałeś) też poradzono mi Panasonica i dongla z Androidem.

Teraz doczytuję, co to za cudo, stąd pozwolę sobie zadać dodatkowe pytania:
    - jak się ma taki dongle wielkości pendiva do podlinkowanego przez Ciebie boxa Xenic? czym to się różni (poza rozmiarem ;-)
    - czy w tych donglach ważny jest producent/ jakieś parametry? czy wszystkie działają tak samo? na co zwracać uwagę przy zakupie? (cena ok. 130-200 zł)
    - czy po podłączeniu do tv pojawia się jakiś interfejs, jest np. alternatywna do tej w tv przeglądarka www,, że np. wchodzę na weeb.tv i oglądam sobie eurosport?

• #4 12 Sie 2013 12:23
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Ten Xenic ma jeszcze kamerę Skypa i wejście na USB gdzie będziesz mógł odtworzyć praktycznie wszystkie filmy z pendrive. Producent musisz sprawdzać przepustowość.
    Te co podałem mamy sprawdzone i przetestowane.

• #5 29 Sie 2013 15:13
    acedia.acedia
    Poziom 2  

Ponieważ już jestem prawie na 99% zdecydowana na model Panasonic TX-L39e6e, dla porządku podaję dane, które powinnam była podać w pierwszym poście. Poproszę o zerknięcie, czy wybór jest właściwy dla poniższych parametrów i potwierdzenie, że mogę smiało kupować ;-)

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 5mx2,5m pokój dzienny
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 2-3m
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 1-2
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? raczej na wprost, ew. lekki skos
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć?
    6. Jak słońce świeci w pokoju? nie bezpośrednio w okna, tv będzie pod skosem - bokiem/tyłem do okna
    7. Jaki masz obecnie telewizor? CRT 21 cali Sony
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał? smart tv, aplikacje internetowe, wifi
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? kablówka - pakiet podstawowy, ew. naziemna cyfrowa z anteny
    10 .Jakie urządzenia? odtwarzacz DVD, pamięć USB
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 2-3
    12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? nie mam zdania
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? filmy, sport, przyrodnicze
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie? tak, głównie programy tv przez stream
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? nie
    16. Preferencje co do marki? Panasonic, Philips
    17. Preferencje co do wielkości? 37-40, cieniutka ramka
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach? paskudny wygląd, błyszczące obudowy
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień?
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 2000
    21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? nie

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME