Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Perfecta SEYPA 92 - potrzebne schematy (blokada powrotu noża)

Marek Piekarczyk 10 Sie 2013 23:50 1965 6
  • #1 10 Sie 2013 23:50
    Marek Piekarczyk
    Poziom 10  

Gorąca prośba do Forumowiczów:
    Może ktoś z Was lub Waszych znajomych ma dostęp do schematów krajarki (gilotyny) do papieru Perfecta SEYPA 92 (ewentualnie SEY 92), nr schematu 412.33-8001.4/0 i 412.33-8002.4/0 (lub zbliżony) - będę wdzięczny za ich skany lub fotokopie (nawet średnio czytelne). Mile widziany będzie także jakiś algorytm pracy krańcówek kontrolujących zejście noża. Podobiznę tej maszyny można znaleźć np. tutaj: http://static.multipino.pl/photoOffer/p/68313_p.jpg
    Sprawa o tyle ważna, że od kilku dni nie możemy przełamać zatrzymywania się noża mniej więcej w 1/3 jego ruchu powrotnego do góry (zawsze w tym samym miejscu). Czyszczenie styków krańcówek i przekaźników nie dało trwałego efektu, styki styczników są bez zarzutu. Bez dokumentacji grozi nam rozkrosowywanie wszystkich wiązek przewodów w szafie elektrycznej maszyny :cry: i rysowanie schematu.

0 6
  • #2 16 Sie 2013 16:39
    Marek Piekarczyk
    Poziom 10  

Ufff! Usterka się pogłębiła i dzięki temu wreszcie udało się ją zlokalizować i usunąć. Dziękuję wszystkim za zainteresowanie tematem, ale gdyby ktoś jednak miał dostęp do tych schematów, to nadal chętnie je pozyskam.

0
  • Pomocny post
    #3 27 Sie 2013 21:06
    bonanza
    Spec od Falowników

A co Kolega taki skwaśniały - :( :( :? - może myśli, że ja tu dyżuruję na tym forum polonistycznym? Mam papiery, zrobiłem zdjęcia, bo skanować mi się nie chciało, jakość marna. O dokumentację trzeba pytać, jak się kupuje maszynę, a nie, gdy już stoi.

0
    Załączniki:
  • #4 01 Wrz 2013 09:59
    Marek Piekarczyk
    Poziom 10  

Gdyby to ode mnie zależało, nie kupiłbym maszyny bez dokumentacji. Tymczasem krajarka została kupiona zanim zaczęliśmy ją serwisować i nie mamy teraz innego wyboru, jak tylko poprosić kogoś o udostępnienie dokumentacji.

bonanza napisał:
    Mam papiery, zrobiłem zdjęcia, bo skanować mi się nie chciało, jakość marna.

Wobec tego proszę o kontakt mailowy lub zamieszczenie zdjęć na forum.

0
  • #5 01 Wrz 2013 21:42
    Marek Piekarczyk
    Poziom 10  

Sorry! Nie zwróciłem uwagi - faktycznie, jest link i już go wykorzystałem. Duża buźka za diagram pracy krańcówek!!! Ze schematem nie jest tak źle, chociaż ten z elektroniką sprawia wrażenie, jakby był niekompletny. Nie mniej jednak wielkie dzięki za pomoc!

0
  • #6 02 Wrz 2013 20:15
    bonanza
    Spec od Falowników

Ta elektronika na str. 4-5 to fotokomórki z ich układem logicznym na elementach "Translog". Mieści się to w lewej skrzynce nad stołem. Reszty schematu elektroniki (programatora) nie mam - w mojej maszynie i tak nie działa.
    Pozdrawiam i powodzenia!

0
  • #7 02 Wrz 2013 22:13
    Marek Piekarczyk
    Poziom 10  

W mojej też nie działa. Jesze raz dzięki i również życzę powodzenia.

A temat nie zamykam, bo może jeszcze ktoś dorzuci coś interesującego.

0