Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka/Winterhalter/GS302 - err03 i err05

Stachu0204 11 Sie 2013 13:19 909 2
  • #1 11 Sie 2013 13:19
    Stachu0204
    Poziom 15  

Witam!

Wygrzebałem instrukcję serwisową do tej zmywarki, wg której błąd err03 to problem z przegrzaniem. Odnośnie err05 Wsparłem się tematem:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1525870.html

Generalnie sprawa wygląda tak, zmywarka przejdzie pierwszy cykl po ostygnięciu (ok dnia), później może drugi, później przy trzecim, czwartym pojawiają sie błędy err05 lub err03 bez reguły.
    Podejrzenie moje padło na czujnik poziomu wody umieszczony u samej góry.
    Zmywarka przegrzewa się, bo myśli, że ma wodę, gdy jest pusta err03 i nie odczuwa wzrostu poziomu wody podczas płukania err05.
    Gdy dobrałem się do hydrostatu to był hmm... mało elastyczny, gdy chciałem go załączyć delikatnym dmuchnięciem do środka to już został w takiej pozycji, nie słyszałem żadnego kliknięcia w środku. Po złożeniu, zmywarka nie chciała pobrać wody i temperatura rosla w szybkim tempie do ok 96stopni po czym err03.
    Rozłożyłem jeszcze raz, wyłączyłem hydrostat (wciągnąłem do siebie, słysząc coś w rodzaju delikatnego kliknięcia) Po złożeniu zmywarka zaczęła pobierać wode, przeszła pół cyklu i wyświetliło się err05, a później znów err03.
    Wydaje mi się, że po dmuchnięciu w hydrostat powinienem czuć/słyszeć kliknięcie, a po puszczeniu powinien sam wrócić do normy. Czy może tu jest inna konstrukcja tego czujnika?
    Potrzebuje tylko opinii kogoś bardziej kompetentnego, tak dla świętego spokoju.
    A może ktoś wyciągnie inne wnioski?

Pozdrawiam

0 2
  • Pomocny post
    #2 11 Sie 2013 13:32
    zhudomel
    Specjalista AGD

Stachu0204 napisał:
    Wydaje mi się, że po dmuchnięciu w hydrostat powinienem czuć/słyszeć kliknięcie, a po puszczeniu powinien sam wrócić do normy.
    Masz rację; hydrostat do wymiany.

0
  • #3 13 Sie 2013 22:09
    Stachu0204
    Poziom 15  

Ten hydrostat wyglądał inaczej niż wszystkie, które widziałem do tej pory. Rozumiem, że ogólna konstrukcja hydrostatu dla tej zmywarki jest taka jak dla standardowych AGD. Tak czy inaczej dziękuję za uspokojenie sumienia.
    Pozdrawiam

0