Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Honda CR-V 2002-... programowanie pilota

Miki137 11 Sie 2013 13:58 4908 6
    Miki137
    Poziom 2  
    Gdy korzystam z pilota np. zamykam drzwi, brak jest sygnalizacji dżwiękowej i świetlnej. O tym że pilot działa świadczy dźwięk pracujęcych zamków. Samochód kupiłem i tak to działało. Dodatkowe informacje: Honda CR_V II (2002- ...) , pilot typu A (zgodnie z instrukcją). Czy ktoś mi podpowie jak uruchomić sygnał dźwiekowy lub świetlny?
    cubeo
    Poziom 14  
    Witam
    Sprawdź dla wszystkiego czy aby na pewno masz oryginalne siłowniki, bo podejrzewam, że masz wstawione uniwersalne i do tego ktoś zaoszczędził czasu i pieniędzy na podłączenie sygnalizacji optycznej.
    Miki137
    Poziom 2  
    Dzięki za odpowiedż.
    Z dokumentacji którą posiadam, samochód ma wyposażenie oryginalne, ale faktycznie, ktoś, z jakiegoś - sobie znanego - powodu, mógł odłączyć obie sygnalizacje. To teraz następna zagadka - gdzie to odłączenie zostało zrobione?

Dodano po 2 [minuty]:

I jeszcze do poprzedniej wypowiedzi.
    Samochód był kupiony w Niemczech, więc podejrzewam że oni nie oszczędzaliby na siłownikach.
    cubeo
    Poziom 14  
    Witam
    W zasadzie rzecz jest prosta do sprawdzenia. Wystarczy zdjąć dowolną tapicerkę drzwi i zajrzeć do środka drzwi. Oryginalny siłownik jest zespolony z zamkiem. Jeśli to uniwersalny to masz w drzwiach pasażerów siłowniki z dwoma kablami koloru niebieskiego i zielonego. W drzwiach kierowcy dochodzą jeszcze 3 biały, brązowy i czarny. Co zaś do tego,że z Niemiec... Turasy nauczyli się wielu rzeczy od nas Polaków i nie ma absolutnie żadnej pewności,że w Twoim wypadku tak nie było. Książkę wozu wraz z podbitymi przeglądami kupisz za 100 euro bez problemu. Teraz gdzie tego szukać... nie wiem co masz tam włożone ale jeśli to dokładka to zwykle można znaleźć gdzieś pod kierownicą czarną puszkę z kabelkami. Od razu rozpoznasz, że nie jest to oryginalny element wyposażenia. Jeśli mam rację i znajdziesz coś takiego to podaj nazwę a na pewno ci pomogę.
    Obym się mylił

Dodano po 9 [minuty]:

Sygnalizacja kierunkowskazami jest sprzężona z układem antykradzieżowym (Anti-theft system) i jako taka raczej nie jest odłączana.
    Miki137
    Poziom 2  
    Dzięki za zainteresowanie.
    Sprawdziłem wszystkie sugerowane opcje.
    Wszystko jest ok..
    Przyszła mi do głowy myśl, że sygnały zostały wyłączone systemowo, tzn. w oprogramowaniu.
    Jest to możliwe?
    cubeo
    Poziom 14  
    Siemka
    Można wyłączyć sygnalizację ale zwykle działa przynajmniej optyczna, bo skąd masz wiedzieć czy auto zamykasz czy otwierasz. Chyba, że stoisz przy drzwiach i obserwujesz rygle. Spytam tak z ciekawości ... czy po zamknięciu pilocikiem miga ci jakaś dodatkowa dioda np niebieska?
    noczesiek
    Poziom 10  
    Ja posiadam Hondę CRV I 97r i w opcji fabrycznej nie ma sygnalizacji świetlnej ani dżwiękowej.Z tego co wiem taka opcja występuje tylko w przypadku fabrycznego lub dokładanego alarmu.Jeśli auto posiada alarm to po jego stronie szukał bym przyczyny.