Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telewizor i St-By. Na czym polega przejście TV w stand-by?

09 Mar 2005 21:44 804 3
  • Poziom 12  
    Witam!!!Mam pytanko - na czym polega przejście telewizora w St-By.Chodzi mi o to żebym wiedział gdzie do przetwornicy trafia impuls wyłączający i jakią reakcję powoduje.Czyżby na scalaka który nią steruje??:)Przy okazji może ktoś wie co może powodować takie uszkodzenie w telewizorze że po wyłączeniu go pilotem nie przechodzi całkowicie w St-By tylko tak jakby zanika zasilanie głowicy(obraz zanika i pojawia sie szum).Dzięki z góry!!!Pozdrawiam
  • Poziom 27  
    Na dobry poczatek masz do wymiany elektrolity w przetwornicy a dalej to tranzystor sterujacy 2sc2335 prawdopodobnie i do tego jakis 2sa napisz jaki to tv to co napisałem to sa domysły wiecej danych napisz
  • Poziom 30  
    przechodzenie do stan by odbywa sie roznie tzn na kilka sposobow. najczesciej procesor zalacza uklady scalone i automatycznie wzrasta pobor energi i przetwornica wchodzi w stan pelnej pracy kontrolujac napiecia wyjsciowe przez sprzezenei zwrotne ktre jest realizowane np transoptorze lub z dodatkowego uzwojenia przetwornicy (zdaza sie rowniez trafko sprzegajace lub dzielnik rezystorowy) w niektorych tv do zalaczenia podawane jest dodatkowe napiecie zalaczajace pelen stan pracy przez transoptor. co do usterki w twoim tv to podaj model i zmierz napiecia wychadzace z przetwornicy. pozdrawiam