Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Szukam informacji na temat radarów AESA.

11 Sie 2013 19:34 1137 3
  • Poziom 8  
    Jak w temacie, szukam informacji na temat radarów AESA.
    - Potrzebuje pomocy w zaprojektowaniu anten (fraktalna na PCB).
    - Przełącznika N/O.
    - Odbiorniko-nadajnika.
    - Elektroniki obliczeniowej( Czasoster, Modulator, Generator).
    - Interfejsu.
    - Modulatora impulsowego (linia sztuczna).
    - Wzmacniacza.
    - Polaryzatora.
    - Układu TES.
    - Systemu kompresji impulsów.
    - Układu przestrajania (zmienianie częstotliwości co impuls).
    Proszę potraktować poważnie i nie odsyłać do google, bo już sporo poczytałem:
    http://www.radary.az.pl/kompresja.php
    Wikipedie itp.
    Chciałbym skonstruować taki radar dla celów hobbistycznych, bo wątpię, że był bym wstanie go sprzedać. Nie piszcie, że porywam się z motyką na słonce, bo dobrze o tym wiem. Mam dużo czasu na zabawę z tym, ponieważ jestem dopiero w 2 technikum (profil elektronik), więc doliczając studia mam jakieś 7 lat :D .
  • PCBway
  • PCBway
  • Poziom 8  
    Skończyłem hardware, teraz został tylko software. Trochę się zmieniła koncepcja, wraz z zagłębianiem się w temat. Jakby kogoś jeszcze interesował temat to mogę się trochę podzielić zdobytą wiedzą.
  • Poziom 22  
    bartixsi napisał:
    Skończyłem hardware, teraz został tylko software. Trochę się zmieniła koncepcja, wraz z zagłębianiem się w temat. Jakby kogoś jeszcze interesował temat to mogę się trochę podzielić zdobytą wiedzą.

To bardzo ciekawy temat, może wrzuć swój projekt na dziale DIY (czy jak on się tam nazywa). Nie musi być bardzo szczególowo, wrzuć parę zdjęć i jakieś schematy, napisz co to ma robić. Wtedy będzie wiadomo o co pytać.