Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Briggs & Stratton 3,5 KM - sprężynka od regulacji obrotów - mocowanie

11 Sie 2013 19:45 15084 15
  • Poziom 15  
    Witam
    Proszę o pomoc w mocowaniu sprężyny od regulacji obrotów. Podczas koszenia przy krzakach została ona zerwana i zgubiona. Jaki ma ona symbol i jak ją zamocować.
    Dziękuje za pomoc
  • Poziom 15  
    Dzięki wielkie. Mój błąd że w treści wyszukiwania podałem całą nazwę. Jeszcze raz dziękuje
  • Poziom 15  
    A możesz podpowiedzieć jaki to nr katalogowy i gdzie można znaleźć w dobrej cenie. W sklepie chcą za 2 szt. 40 zł (to trochę przesada za sprężynki)
  • Poziom 1  
    mariusz8282 witam też mam kosiarkę taką jak Ty i nie wiem gdzie zamontować tą drugą sprężynkę może tylko ta jedna wystarczy? jak Ci chodzi ta kosiara bo mi gubi obroty i chce kupić te sprężynki tylko nie wiem gdzie je zamocować ?
  • Poziom 17  
    Czy te dźwignie ustawia się jakoś przy odpalaniu? Jak zwiększyć obroty lub dodać gazu np. zamontowaną dodatkową linką od gazu?
  • Poziom 14  
    Jak masz kosiarke z linka do gazu to oczywiste że tą linką dodajesz gazu jak jej nie masz to gaźnik jest z automatycznym dodawaniem gazu to on sobie sam dodaje gazu i do tego też te sprężynki są potrzebne. W jednej kosciarce mam możliwość przesunięcia jednej blaszki i trochę większe ma obroty.
    Na internecie masz filmiki z opisem działania tych gaźników i w jaki sposób regulują obroty. Jakby pokobminował i zablojowal jedną dźwignię to obroty byłyby większe. Kiedyś tak kombinowałem. Budowa tego regulatora jest bardzo prosta.
  • Poziom 17  
    Zamontowałem silnik Briggsa do glebogryzarki , daje rady na tych wolnych obrotach ale tamten miał linkę gazu od max obrotów do gaszenia i chciałbym ją zaimplementować.
  • Poziom 17  
    Linka jest tylko nie podpięta. Jak ją podpiąć żeby dodawać gazu. Silnik z kosiarki nie miał linki sterowania gazem tak jak na fotce powyżej.
  • Poziom 14  
    Obejrzyj jakiś film o budowie gaźnika i wtedy coś wymyślisz albo szukaj gaźnika gdzie linka jest podpięta. Ja dokładnie nie pamiętam jak to było jak swoją naprawialem ale w silniku jest taka łopatka, która się odchyla jak silnik zwiększa obroty a jak zmniejsza to przysuwa się i ta łopatka steruję gaźnikiem a przez co gaźnik zwiększa lub zmniejsza obroty otwierając przepustnice. Sprężynka pozwala utrzymać obroty na odpowiednim poziomie.
    Tutaj masz filmik do brigsa 450e
    https://youtu.be/K0MlLPmoryY
    Autor filmika rozbiera różne silniki i te starsze rozbierał. Popatrz i pokombinuj jak podpiąć linkę żeby można było regulować przepustnicą. Silniki brigsa są uniwersalne i całkiem możliwe że da się łatwo przerobić. Ja mam silniki z regulacją obrotów z linki to wieczorem zrobię zdjęcia i wrzucę jak jest linka podpięta i może coś przerobisz.

Dodano po 1 [godziny] 42 [minuty]:

Briggs & Stratton 3,5 KM - sprężynka od regulacji obrotów - mocowanie Tutaj masz z regulacją obrotów i widać na zdj podłączoną linkę.

Na drugim zdjęciu jest taki sam gaźnik z drugiej kosiarki i jest bez linki od gazu. Myślałem że mam ale jednak nie ma. Niedawno ja kupiłem z dwa miesiące po okazyjne cenie i tylko musiałem jej zrobić obroty bo chodziła jak chciała. Spróbuj podłączyć linkę w to miejsce co na zdj i myślę że będzie działać. Briggs & Stratton 3,5 KM - sprężynka od regulacji obrotów - mocowanie
  • Poziom 17  
    Dzięki za fotki tak będę chciał to zrobić i sprawdzałem już to i można by było w ten sposób gasić silnik ale ta moja dźwignia poruszana ręcznie nic nie zmienia i trzeba będzie pokombinować żeby tylko nie zepsuć a hamulec zblokować- przy hamulcu jest teraz gaszenie.
  • Poziom 14  
    neig555 napisał:
    Dzięki za fotki tak będę chciał to zrobić i sprawdzałem już to i można by było w ten sposób gasić silnik ale ta moja dźwignia poruszana ręcznie nic nie zmienia i trzeba będzie pokombinować żeby tylko nie zepsuć a hamulec zblokować- przy hamulcu jest teraz gaszenie.

To coś w gaźnik trzeba przerobić. Te hazniki są uniwersalne to zapewne można. Jak będę miał chwilę to zobaczę czym się różni jeden od drugiego że można regulować ręcznie.