Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

ZyXEL NSA310 - ZyXEL NSA310 Media Server zbyt glosny

boss01 12 Aug 2013 00:58 2970 2
    boss01
    Level 8  
    Jak w temacie: tak samo glosno pracuje z dyskiem jak i bez. Zarowno server jak i dysk przyjechaly do mnie w piatek. Uprzejmie prosze o porade co robic, bo urzadzenie musi znajdowac sie w salonie.
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    atlantis2
    Level 17  
    Generalnie nie wiele da się zrobić ze względu na sztywność konstrukcji - jedynie w grę wchodzi wymiana dysku na cichszy?

W swoim NSA310 sprawę rozegrałem nieco inaczej gdyż kupowałem bez dysku. Zamiast dysku 3,5" mam zamontowany laptopowy 2,5", który jest nieporównywalnie cichszy. Dodatkowo na CPU oraz ram przykleiłem małe radiatory i odpiąłem wentylator (ten lubi tak delikatnie terkotać i nie jest to problem mechaniczny, gdyż go podmieniałem już - poprostu coś nie tak jest z sygnałem PWM).

Maksymalna temperatura CPU jaką zarejestrowałem przy ostatnich upałach wynosiła 50°C co jest jeszcze dopuszczalne.
    Callahan
    Level 18  
    Mam to samo w swoim. Ale to nie dysk hałasuje tylko ten malutki wentylatorek-warczy. Da się go wymienić jakby co bez wizualnej szkody. Już to obadałem.
    A na temperaturę cpu można poradzić: przykleić jakiś radiator, choć ja w swoim nsa310 zrobiłem kilka dziurek w przednim panelu, z boku. I spadła temp na marvellu do 46 st C.
    Pewnie utraciłem gwarancję, ale mam jeszcze nówkę ds213j, a zyxella na backup już tylko używam...