Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Technik teleinformatyk?Jaki kierunek?

danieloss.764 12 Sie 2013 03:13 1326 8
  • #1 12 Sie 2013 03:13
    danieloss.764
    Poziom 5  

Witam.właśnie idę do 3 gimnazjum i myśle nad dalszą szkołą a raczej kierunkiem.Ogólnie uczę się średnio dobrze.Chciałbym iść do technikum na technika telekomunikacji ale w mojej okolicy nie ma takiego technikum z tym kierunkiem więc rozmyślam technika teleinformatyka , interesuje się raczej samą telekomunikacją informatyka mnie mniej interesuje no ale brak kierunku... Moja wiedza jak na ten moment o telekomunijkacji jest w jakimś stopniu ale nieduzym. Trochę się boje ze za mało wiem na ten temat zeby iść na teleinformatyka, bo znam pare osób które są np. na mechatroniku i w tym wieku co ja wiedziały na temat mechatroniki więcej niz ja teraz na temat teleinformatyki.Ale przecież szkoła powinna uczyć więc jeśli mnie interesuje to w jakims stopniu to chyba mnie tam nauczą tego co trzeba?Czy jak to jest?

• #2 12 Sie 2013 07:48
    buczo11
    Poziom 27  

Witam!

danieloss.764 napisał:
    Moja wiedza jak na ten moment o telekomunijkacji jest w jakimś stopniu ale nieduzym. Trochę się boje ze za mało wiem na ten temat zeby iść na teleinformatyka

Nie jest to w niczym przeszkodą, żeby startować do technikum. Interesujesz się tematyką, dlatego nie obawiaj się.
    danieloss.764 napisał:
    Ale przecież szkoła powinna uczyć więc jeśli mnie interesuje to w jakims stopniu to chyba mnie tam nauczą tego co trzeba?

Tak w zasadzie powinno być. Ale pamiętaj, że aby czegoś się nauczyć, musisz sporo czasu poświęcić na to sam (szukać, czytać, robić). Szkoła, w większości przypadków, podpowie Ci czego się uczyć, gdzie szukać wiedzy i zakładam (zależy od technikum, które wybierzesz), że nauczy cie podstaw w zakresie wybranego przez Ciebie kierunku.
    Przygotuj się również, na początek, na niezłą batalię z matematyką, fizyką i elektrotechniką (na kierunku elektrycznym). W końcu wybierasz technikum, a z tymi przedmiotami będziesz miał do czynienia już do końca, pod taką, czy inną nazwą.

• #3 13 Sie 2013 11:54
    danieloss.764
    Poziom 5  

Kurde z matmą to u mnie nie jest super...

• #4 13 Sie 2013 13:19
    buczo11
    Poziom 27  

danieloss.764 napisał:
    Kurde z matmą to u mnie nie jest super...

To jak się widzisz na kierunku technicznym? Nie musisz być nie wiadomo jakim orłem i brać udział w olimpiadach, ale matematykę musisz umieć, chcąc myśleć o wykształceniu technicznym.

• #5 13 Sie 2013 14:28
    danieloss.764
    Poziom 5  

buczo11 napisał:
    Przygotuj się również, na początek, na niezłą batalię z matematyką,
    Ale bardzo dużo jest matematyki?

• #6 13 Sie 2013 14:42
    buczo11
    Poziom 27  

danieloss.764 napisał:
    Ale bardzo dużo jest matematyki?

Na pewno więcej niż w szkole podstawowej i gimnazjum zarówno pod względem zakresu jak i trudności. Ale bez paniki! Jeśli jesteś sumienny i pracowity, to jesteś w stanie sobie z tym poradzić.

• #7 14 Sie 2013 03:14
    danieloss.764
    Poziom 5  

Dobra wielkie dzięki.Chciałem zobaczyć co myślą inni na ten temat.Trochę mnie zniechęciło to co napisałeś ale zobaczymy jak to będzie także dzięki.

• #8 15 Sie 2013 14:47
    2235220
    Usunięty  
  • #9 27 Lut 2015 19:41
    danieloss.764
    Poziom 5  

Jestem już po pierwszym półroczu w Technikum Mechatronicznym (tyl;ko taki kierunek był który mnie interesował). Kierunek bardzo ciekawy, przedmioty zawodowe idą mi dobrze, z matematyką nie jest super ale daje jako tako rade narazie. Warto było wybrać ten kierunek !

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME