Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sigma DP1 - SIGMA DP-1 nie włącza się.

12 Sie 2013 09:07 1875 3
  • Poziom 13  
    Witam,mam problem ze swoją sigmą DP1.Od wczoraj nie chce wystartować tzn.po wciśnięciu przycisku POWER nic się nie dzieje.Aparat wyłączył się w trakcie normalnej eksploatacji z wysuniętym obiektywem.Po wyjęciu baterii(naładowane na full) i ponownym włożeniu przez sekundę słychać dźwięk jakby chciał zaskoczyć ale nic się nie dzieje.Potem naciskanie POWER bez jakiejkolwiek reakcji(nawet nie ma tego dźwięku).Czy wiecie co mogło się stać?Ewentualnie co mógłbym zrobić?Pzdr.
  • Poziom 11  
    Jedyne co w tej sytuacji można zrobić w naszych realiach to odesłanie aparatu do serwisu w Gdyni. Ale tam "z marszu" kasują za usługę nazywając to zdiagnozowaniem usterki sprzętu pogwarancyjnego w kwocie 110 zł. Decydując się na naprawę tych 110 zł nie doliczają do kosztów naprawy.
    Pozdrawiam
  • Poziom 32  
    Skoro samo się wyłączyło i jakoś samo nie chce znowu się włączyć to pozostaje tylko rozebranie aparatu i zlokalizowanie usterki. na razie wstępnie można określić tylko tyle że jest to mechaniczne uszkodzenie któregoś z podzespołów obiektywu lub usterka w module zasilacza.
  • Poziom 13  
    Aparat wrócił naprawiony z serwisu w Gdyni.Uszkodził się flex migawki .Został wymieniony na nowy wraz z modułem(jedna całość).Ponoć ten nowy jest poprawiony(bardziej elastyczny)gdyż była to częsta przypadłość tych aparatów.Dodatkowo aparat został przeczyszczony i zakonserwowany.Najważniejszą rzeczą jak powiedziano mi w serwisie a czego sam bym nie był w stanie zrobić było zaprogramowanie i test tego modułu migawki.Ogólnie z usługi jestem zadowolony.Tylko cena nie była mała...ale cóż ważne że aparat znów jest pełnosprawny.Pozdrawiam wszystkich zaangażowanych w temat.