Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP p3015dn - nieregularne zacięcia papieru

12 Sie 2013 11:14 2943 16
  • Poziom 25  
    Witam, trafiła do mnie drukarka hp p3015dn z dość nietypowym problemem. W drukarce powtarzają się nieregularne zacięcia papieru. Zacięcia występują zarówno w simplexie jak i duplexie przy drukowaniu kilku kartek na raz. Papier zatrzymuje się zawsze w taki sam sposób - pierwsza kartka wystaje z drukarki 5cm za rolki wyjściowe, następna zatrzymuje się pod zespołem bębna. Dzieje się tak przy drukowaniu z obu podajników. Arkusze są gładkie bez śladów zagięć rozdarcia czy zagnieceń. Wcześniej gniotła kartki ale wymieniony został fuser oraz rolka poboru wraz z separacją. Zaktualizowany został firmware. Co dziwne z poziomu menu diagnostycznego wykonane zostały testy czujników i podzespołów, które przebiegły pomyślnie. solenoidy sprawdzone - działają poprawnie. Najgorsze jest to, że raz zacięcie występuje przy drugiej, trzeciej stronie, a innym razem przy 303 z kolei, nie ma reguły. Cżyżby winny był formater?
  • Poziom 17  
    Może poprostu przeczyść wszystkie czujniki optyczne od przelotu papieru
  • Poziom 25  
    to nie czujniki, wszystkie zostały dokładnie sprawdzone, poza tym tak jak pisałem jest nowy fuser i rolka, solenoidy też sprawdzone, podobnie jak moduł pendulum, jeszcze dziś prześlę zdjęcia jak to wygląda, może ktoś już to przerabiał...
  • Poziom 19  
    Toner oryginalny czy zamiennik? Sprawdziłbym jeszcze niezależnie oba podajniki, zarówno ręczny jak i kasetę, czy problem występuje na obydwu?
    Ostatecznie nie musi to być formater ale też DC Controller
  • Poziom 25  
    toner oryginał, jak już pisałem na samym początku dzieje się tak zarówno przy drukowaniu z podajnika ręcznego jak i z kasety, zmiana rodzaju papieru w ustawieniach oraz zastosowanie lepszego papieru również nic nie dały
  • Poziom 27  
    A fuser oryginał czy regenerka? Ten model bardzo źle znosi zamienniki fuserów.
  • Poziom 25  
    Fuser oryginał
  • Poziom 16  
    Podmień FUSER jak masz możliwość z innego modelu. Może się w nim nie obracać folia i powodować takie zachowanie drukarki.
  • Poziom 25  
    fuser już był podmieniany dwukrotnie w dodatku z drukarki w której pracuje bez zarzutu, toner również
  • Poziom 27  
    Bitels85 napisał:
    Papier zatrzymuje się zawsze w taki sam sposób - pierwsza kartka wystaje z drukarki 5cm za rolki wyjściowe, następna zatrzymuje się pod zespołem bębna

A jaki numer błędu się wyświetla? Sprawdzałeś łożysko rolki wyjściowej czy nie jest wytarte?
    Jaki przebieg ma drukarka?
  • Poziom 25  
    przebieg to 307 204, w plikach załączam event loga, błąd który się pojawiał to 13.01, 13.02, lub 13.05, oprócz tego pojawia się błąd 41.03 i komunikat "nieoczekiwany format w podajniku 2" na jednym ze skanów widać ślady na arkuszu po rolkach transportowych znajdujących się zaraz za poborem, jednak ich występowaniu nie towarzyszy zacięcie papieru. Wygląda na to że opóźnia się transport papieru, jednak wszystkie rolki były dokładnie wyczyszczone specjalnym preparatem, a czujniki przetestowane w menu diagnostycznym. Aha i jeszcze jedno toner jednak nie jest oryginalny, jest zamiennik printe

HP p3015dn - nieregularne zacięcia papieru HP p3015dn - nieregularne zacięcia papieru HP p3015dn - nieregularne zacięcia papieru
  • Poziom 10  
    Kilka razy w różnych drukarkach spotkałem się z tym że zamienniki tonerów, szczególnie "100 % nowe" chińczyki są źle złożone i potrafią mieć problemy z obrotem wałka światłoczułego, co skutecznie potrafi zatrzymać papier. Może załóż jakiś inny toner i potestuj.
  • Poziom 10  
    Witam.
    Dołączam do tematu. Mam identyczny problem z taką samą drukarką.
    Czy komuś się udało poprawnie zdiagnozować usterkę i naprawić drukarkę ?
  • Poziom 25  
    O kurczę, przeoczyłem ten post. W moim wypadku problem rozwiązała wymiana solenoidu SL2 o numerze katalogowym RK2-1492-000CN. Początkowo podmieniałem go na inny ale używany. Wymiana na fabrycznie nowy rozwiązała problem. Instrukcja wymiany podana w manualu.
  • Poziom 10  
    Ten solenoid wykluczam ponieważ steruje rolką poboru papieru z kasety 2 a z podajnika ręcznego zacięcia występują równie często. A może podmieniałeś toner cartridge, bo u mnie też zamiennik i chwilowo nie mam nic na podmianę ?
  • Poziom 25  
    A podajnik ręczny solenoidu nie ma? Ma bardzo podobny z taką samą podkleiną. Jeśli lepi się w kasecie 2 to i w podajniku może...
  • Poziom 10  
    Zgadza się, mają tylko inne mocowania. Zanim zdążyłem przyjrzeć się się bliżej tym wygłuszeniom drukarka nagle ożyła. Chyba miała ochotę na wycieczkę do serwisu :). Na razie działa zobaczymy co będzie dalej.