Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung galaxy tab - Zepsuta ładowarka, ładowanie przez kabelki jak podłączyć

Okevas 12 Sie 2013 13:15 6198 10
  • #1 12 Sie 2013 13:15
    Okevas
    Poziom 7  

Witam! Zepsuła mi się ładowarka, jednak potrzebuje naładować baterie zanim zakupie nową i tutaj pojawia się pytanie jak podłączyć kabelki z ładowarki do baterii, ponieważ na baterii jest 5 kabelków ( 2czarne, niebieski i 2 czerwone), a na ładowarce są tylko 4 (szary, biały, różowy, zielony).

Proszę o pomoc jak połączyć te kabelki aby naładować baterię, niżej zamieszczam 2 zdjęcia,

Z góry dzięki. Pozdrawiam! Samsung galaxy tab - Zepsuta ładowarka, ładowanie przez kabelki jak podłączyć Samsung galaxy tab - Zepsuta ładowarka, ładowanie przez kabelki jak podłączyć

0 10
  • #2 12 Sie 2013 13:38
    Nereida4
    Poziom 22  

Podłączając ładowarkę prosto bo baterii możesz ją uszkodzić.

0
  • #3 12 Sie 2013 13:47
    Okevas
    Poziom 7  

Wiem, nie pytam czy moge ją uszkodzić czy nie ;)

0
  • #4 12 Sie 2013 14:07
    electro_Nick
    Poziom 33  

Wygląda jakby czerwone i czarne to bieguny baterii, a niebieski to termistor lub komunikacja. Sprawdź miernikiem czy są połączone te przewody. No i jakiś potencjał między biegunami baterii też powinien być to już będziesz wiedział gdzie plus a gdzie minus.

0
  • #5 06 Mar 2015 11:01
    asterix78
    Poziom 9  

Witam, wiem że temat archiwalny, ale może ktoś podpowie jak podpiąć "na krótko " tą baterie rozladowaną do zera żeby spróbować przywrócić ją do życia. Czy na każdą parę czerwony i czarny podać napięcie 3.6 - 3.7 V, może ktoś poda uproszczony schemat tej baterii i napięcia na wyjściu?

0
  • #6 06 Mar 2015 11:24
    rekinisko
    Poziom 22  

Piszesz w drugim temacie i pytasz o to samo. Wystarczy miernik by sprawdzić czy czerwone i czarne kabelki są podłączone między sobą razem ... tak są, wystarczy podpiąć się w jedną parę przewodów. I nie czytasz ze zrozumieniem, 3.7V to MINIMALNY próg przy którym bateria ma właściwie 0% więc dopiero wtedy zaczyna się ładować. Resztę przewodów zostaw w spokoju, szczególnie te niebieskie bo w baterii siedzi układ odpowiedzialny za jej ładowanie. Po za tym takiej baterii nie można ot tak sobie podłączyć do zasilania i sobie jej naładować bo zabijesz jej żywotność prądem rzędu kilku amper. Ładowanie powinno być ograniczone prądem o odpowiedniej wartości, nie na darmo ktoś wynalazł kontrolery ładowania. Jeżeli bateria padła po roku bezczynności to może wymagać wymiany.

0
  • #7 06 Mar 2015 11:54
    asterix78
    Poziom 9  

Wiem, że pisałem w drugim temacie, trafiłem jednak na ten w którym jest mowa o podładowaniu na krótko, żeby wskrzesić baterię i pobudzić do ładowania. O baterie się nie boję bo przy pierwszym pomiarze miała 0V, więc gorzej z nią już nie będzie. Tablet podpięty dobę do ładowarki, nadal nie daje znaków "życia". Chodzi mi tylko o to żeby przed zakupem nowej baterii upewnić się że to na pewno wina baterii a nie płyty głównej.

0
  • #8 06 Mar 2015 12:13
    rekinisko
    Poziom 22  

Podłącz ładowarkę i baterię do tableta. Miernikiem sprawdź na zaciskach baterii jakie jest tam napięcie i czy rośnie w przedziale kilku minut.

0
  • #9 07 Mar 2015 21:11
    asterix78
    Poziom 9  

Witam, tablet podłączony 2 dobę, napięcie na baterii 1.71V, po ok 10 godz. wzrosło jedynie o 0.1V. bateria zimna, ciepła jedynie blaszka-osłona procesor-grafika. Ładowarka ciepła ale nie gorąca. Bateria składa się z dwóch baterii dlatego ma 2 pary przewodów, jednak pomiędzy nimi również jest napięcie, czyli nie ważne na którym przewodzie mierzę napięcie, obie połówki pokazują to samo. zastanawiam się czy nie użyć starej nokii jako ładowarki wpinając do niej przewodami tą baterię. pod taśmą pomiędzy bateriami jest mostek na której zgrzane są bieguny baterii jest więc dużo miejsca żeby przyłożyć czy przykleic kabelek.

0
  • #10 09 Mar 2015 13:51
    asterix78
    Poziom 9  

Witam ponownie. Udało mi się naładować baterię przy pomocy starej Nokii, podpiąłem baterię z tableta dwoma przewodami równolegle do baterii w telefonie i zostawiłem na ok 20h, bateria naładowana do ok 3.93V w stanie spoczynku. Podczast ładowania była odpięta od tabletu. Jednak tablet nie uruchamia się, po podłączeniu baterii bardzo grzeją się układy pod tą blachą na prawo nad baterią. Wg mnie uszkodzona płyta główna, tablet kupiony jako uszkodzony po otwarciu okazało się że bateria była odpięta. Czy jest szansa naprawić gdzieś tą płytę, chodzi mi o konkretny serwis czy lepiej szukać nowej?

0
  • #11 09 Mar 2015 13:59
    rekinisko
    Poziom 22  

Do wymiany układ od ładowania.

0