Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TL-WDR4300 - Nowy internet po światłowodzie i dziwne prędkości

vadim92 12 Sie 2013 14:05 1578 6
  • #1 12 Sie 2013 14:05
    vadim92
    Poziom 28  

Witam. Pisałem jakiś czas temu na forum w celu wyboru nowego routera do nowego internetu po światłowodzie, 60mb/s. Z pomocą kolegów z forum wybrałem Tp-Link TL-WDR4300.
    Dziś miałem zakładany światłowód. Jako, że router kupowałem samemu firma nie chciała mi go skonfigurować, ale trudno, żadna filozofia. Wszystko sam skonfigurowałemm wpisałem te userid, hasło, ustawiłem hasla na wifi, itp. Internet jest. Tylko problem jest z prędkościami.
    Do tego routera mam podłączone dwa komputer, stacjonarny oraz laptop. Prędkość po kablu na stacjonarce to 32Mb/s~ download, 27Mb/s upload. Prędkość na kablu na laptopie waha się w granicach 9-10Mb/s zarówno download jak i upload. Po wifi na laptopie 80Mb/s download, 13Mb/s upload.
    Czemu tak się dzieję? Od czego zależą te wahania?

0 6
  • #2 12 Sie 2013 14:52
    opamp
    Użytkownik obserwowany

Światłowód tu nie ma nic do rzeczy i tak się tym nie podniecaj.
    Dałeś ciała z skonfigurowaniem router.
    Jakie modele kart sieciowych?

0
  • #3 12 Sie 2013 15:07
    vadim92
    Poziom 28  

Nie podniecam się. Nie wiem czemu tak twierdzisz.
    Kurcze, nie wiem co mogłem zrobić źle z tą konfiguracją, w niczym nie grzebałem, nie ustawiałem żadnych limitów, wybrałem po prostu Quick Setup i wykonałem kilka punktów po koleji, dokładnie to tylko te podstawowe rzeczy tj. wybór PPPoE i wpisanie userid i hasła, ustawienia wifi tj. wybór dual-band, nazwanie sieci, ustawienie szyfrowania (WPA2-PSK) i hasła. Na koniec oczywiście reboot routera.
    Hmm, modele kart to cieżko mi powiedzieć. W stacjonarce siedzi zintegrowana na mobo, płyta stara na lga775. Nie mogę znaleźć modelu, jak bedzie to konieczne to poszukam kartonów w piwnicy. Laptop to Asus K53SV.

0
  • #4 12 Sie 2013 15:29
    opamp
    Użytkownik obserwowany

Podaj dokładne informacje a nie masło maślane to ci pomożemy powiemy więcej.
    Po czym tak sądzę: 3x użyłeś słowa światłowód. A i to się nie nazywa światłowód wcale tylko patchcord.

Używanie Quick Setup jest dla Idi**w o czym nawet na forum było setki razy bo wprowadza jakieś śmieszne dane ustawienia.

0
  • #5 12 Sie 2013 15:46
    vadim92
    Poziom 28  

A jakie informacje są jeszcze potrzebne? Na laptopie znalazłem coś takiego: Realtek PCIe GBE Family Controller oraz Atheros AR9258 Wireless Network Adapter. A na stacjonarce coś takiego: Realtek RTL8139/810x Family Fast Ethernet NIC.
    Przepraszam, nie wiedziałem, że informacja o patchcord jest nieistotna. A nową nazwę sobie zapamiętam ;)

Użyłem Quick Setup bo tak znalazłem w sieci. Mam zresetować router i recznie w zakładce Network zalogować się oraz w zakładce Wireless ustawić wifi? Bo więcej chyba już nic nie musze robić.

0
  • #6 12 Sie 2013 18:04
    dinos83
    Poziom 33  

Po wifi masz większą prędkość niż po ethernet? Podłącz przez przewód oba komputery do routera, udostępnij zasoby i sprawdź prędkości kopiowania po lan. Następnie prędkość stacjonarnego z lan do laptopa na wifi i na odwrót. Jak prędkości będą poprawne to wtedy zajmiemy się prędkością WAN. Prędkość internetu sprawdź pobierając plik z ftp'a, nie z speedtestów we flashu.
    Sprawdź z innymi przewodami ethernet, Zobacz jaką prędkość wynegocjowały kary sieciowe. Jakie urządzenie masz przed WDR4300, podłącz się do niego komputerem i sprawdź prędkość.

0
  • #7 13 Sie 2013 16:36
    vadim92
    Poziom 28  

Dziś prędkości są już normalne, takie same na obu komputerach zarówno po kablu jak i wifi. Wczoraj wszystko wariowało. Poczekam jeszcze pare dni i jak będzie ok to zamkne.

0