Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

RHA MA600i oraz MA750i - wysokiej klasy słuchawki z mikrofonem do urządzeń Apple

exti 12 Aug 2013 17:11 2238 6
 • RHA MA600i oraz MA750i - wysokiej klasy słuchawki z mikrofonem do urządzeń AppleFirma RHA wprowadziła na rynek dwa modele wysokiej klasy słuchawek dokanałowych, mogących również służyć jako zestaw słuchawkowy do urządzeń przenośnych Apple.

  Obydwie pary słuchawek są solidnie zbudowane i mają elegancką stylistykę. Wyposażono je w 3-przyciskowy pilot na kablu, w którym umieszczono również mikrofon. Kabel ma długość 1,35 mm, jest wykonany z miedzi beztlenowej (OFC) i zakończony kątową wtyczką jack 3,5 mm z pozłacaną końcówką. Do obydwu modeli słuchawek dołączono zestaw 7 par wymiennych wkładek dousznych o różnej wielkości i kształcie. Okres gwarancji na nie wynosi 3 lata.  Słuchawki MA600i posiadają specjalnie zaprojektowany przetwornik 320.1, są wykonane z aluminium lotniczego, a ich kabel jest podwójnie izolowany. Cena wynosi 86 dolarów.

  Model MA750i różni się od poprzedniego przede wszystkim kablem wzmocnionym stalą, który został uformowany w zauszniki. Same słuchawki zostały wykonane ze stali nierdzewnej 303F. Dołączono do nich dodatkowe dwie pary wkładek dousznych z "pianki pamięciowej". Cena MA750i wynosi 130 dolarów.

  Obydwie pary słuchawek są już dostępne w europejskich sklepach Apple.

  Źródła:
  http://www.ubergizmo.com/2013/08/rha-unveils-ma600i-and-ma750i-earphones/
  http://www.rha-audio.com/uk/headphones/ma600i.html
  http://www.rha-audio.com/uk/headphones/ma750i.html

  Cool? Ranking DIY
  About Author
  exti
  Level 32  
  Offline 
  exti wrote 2420 posts with rating 153, helped 10 times. Live in city Wrocław. Been with us since 2008 year.
 • #2
  elektryku5
  Level 39  
  Ciekawe jak trwały jest kabel z jackiem, bo w większości słuchawek trzeba co jakiś czas lutować/kupić nowe.
  Druga sprawa jest taka, że osobiście nie lubię dousznych słuchawek, dźwięk jakiś niepełny, no i na słuch szkodzą raczej dużo bardziej niż nauszne, przynajmniej lekarze dousznych nie polecają...
 • #3
  oskar777

  Level 26  
  Nauszne nadają się do domu tylko, na dwór na miasto to albo douszne albo dokanałowe jak ktoś ma kasę. Właśnie nauszne mają dźwięk niepełny i są przytłumione, mówię oczywiście jak się słucha czegoś na zewnątrz. Jak się wyda na douszne min 200zł za sennheiser oryginalne, bo jest wiele chińskich podróbek to bardziej pełnego dźwięku mieć nie będziesz. Sony też robi bardzo dobre słuchawki. Szczególnie do Sony Walkman, jakość dźwięku apple jest na poziomie chińskich odtwarzaczy mp3 na allegro za 120zł. Testowane na własnej skórze nie raz.
 • #5
  oskar777

  Level 26  
  Quote:
  Skoro kolega tak uważa to dlaczego Apple jest wykorzystywane właśnie jako sprzęt studyjny ?
  przypadek?
 • #6
  elektryku5
  Level 39  
  Ktoś zrobił oprogramowanie na ten system i stało się popularne (np Logic)...
 • #7
  oskar777

  Level 26  
  Mówiłem o urządzeniach przenośnych, bo raczej te reklamowane w tym artykule słuchawki do tego są przeznaczone. A tym segmencie apple ma beznadziejne przetworniki i to jest po prostu fakt.