Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

VW B5 tylne lewe drzwi - zaryglowany zamek.

Sołtys_Elbląga 12 Aug 2013 19:10 17448 10
    Sołtys_Elbląga
    Level 31  
    Tak jak inni, moduł po zalaniu. Zamek pracował dobrze, moduł, kable osuszone, zielone usunięte, czyli pełna profeska. Na krótko sprawdzałem kilkadziesiąt razy działanie zamka (czarno zielony i czarno niebieski) i otwierał i zamykał za każdym razem. Podłączyłem moduł (ten pod siedzeniem kierowcy), zamknąłem z kluczyka i już drzwi nie chcą się otworzyć. Na krótko zamek pracuje, zamyka i otwiera ale coś go blokuje bo ani od zewnątrz ani od wewnątrz nie idzie otworzyć. Nie widzę możliwości wyciągnąć go od środka, jeżeli ktoś się z tym spotkał proszę opisać jak otworzyć te drzwi bez wyginania blach albo jak odryglować ten zamek.

Na końcu dodam, że linka dobrze naciągnięta, siedzi zablokowana w trzpieniu, linka wewnętrzna również porusza mechanizmem. Wszystko pracuje tak samo jak prawe tylne po zaryglowaniu. Teraz tak, na każdy przewód na ślepo podawałem +12 i masę aby odryglować ale ni chu nie szło. Z drzwi wewnętrznych zamykamy raz, z pilota zamykamy i dodatkowo ryglujemy, wiecie o co chodzi. I szukam przewodów do odryglowania. Próbowałem nawet sposobów z passata B3 i B4, czyli dociskanie drzwi i ciąganie za klamkę, no nic, nic.

A i dodam, że moduł podał napięcie tylko raz, właśnie do zamknięcia. Na szrocie są 2 moduły na 99% zalane, w następnym tygodniu będę miał sprawny dopiero a klient nasz Pan i drzwi mają być otwarte.

Jak będzie trzeba ściągam prawy boczek i przeciągam kable do lewych drzwi aby odryglować.
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
  • Helpful post
    Błażej
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Nie zatrzasnąłeś przypadkiem czegoś w zamku?
    Sołtys_Elbląga
    Level 31  
    Błażej wrote:
    Nie zatrzasnąłeś przypadkiem czegoś w zamku?

Właśnie nie, robione to w "sterylnych warunkach". Zamknąłem drzwi, potem na krótko zielony z niebieskim (czarne w tle), zamykam, otwieram i potem otwieram drzwi i tak około 10 jak nie 15 razy, podłączam moduł, zamykam, otwieram i dziękuję, tylne drzwi zaryglowane, zamek tam zaskoczył 2 razy, jak w przypadku ryglowania.
  • Helpful post
    T5
    Admin of Cars group
    Jak mnie skleroza nie myli to masz w wiązce do tylnych drzwi przewody fioletowy i niebieski.Podajesz najpierw napięcie żeby odryglować i zamieniasz bieguny i otwierasz.
    Sołtys_Elbląga
    Level 31  
    Spróbuję tak jak piszesz, sam nie pamiętam co tam jest, dwa są czarne z niebieskim (u mnie szarym, inni na forum opisują go jako niebieski) i zielonym paskiem, reszta kabli zielona z różnymi kolorami pasków. Jak to nie pomoże to tak jak planowałem, przedłużę kable z prawych drzwi i pociągnę przewody do lewych do wiązki. Kto to widział 4 godziny się bawić i nie zrobić. Szmat nawsadzałem jeszcze, żeby z wykładziny woda dobrze wsiąkła.
    Sołtys_Elbląga
    Level 31  
    T5 wrote:
    Żółty z białym i żółty z czerwonym.

Ej, takich nie mam, są zielono kolorowe i 3 czarno kolorowe. Albo jakaś wersja indywidual albo nie wiem :D
  • Helpful post
    T5
    Admin of Cars group
    Mówimy o kablach w drzwiach czy kostce do drzwi.(Rok tego pudła też by się zdał)

Dodano po 6 [minuty]:

Zamotałem się.Nie wiem skąd mi się wzięły prawe tylne drzwi.
    Przednie prawe- Czarny z białym i czarny z niebieskim.
    Sołtys_Elbląga
    Level 31  
    T5 wrote:
    (Rok tego pudła też by się zdał)

1997 1.9 TDI 110 KM, ale chyba czipowany bo idzie jak 130 :D
    Ja piszę o kablach, które są już przy zamku. Ty o których piszesz? Bo dla mnie nie problem nawet wpiąć się przy module.
    T5 wrote:
    Zamotałem się.Nie wiem skąd mi się wzięły prawe tylne drzwi.

Znów się zamotałeś, chodzi o standardowo jak to w passatach o tylne lewe drzwi :D
    Sołtys_Elbląga
    Level 31  
    T5 wrote:

Te o których piszesz są od samego siłownika.
    VW B5 tylne lewe drzwi - zaryglowany zamek.
    Sołtys_Elbląga
    Level 31  
    Dobra, problem rozwiązany, podłączyłem się pod prawe tylne drzwi i zamek się odryglował a ja nadal poszukuje modułu komfortu, bo czwarty nie działa jak należy.. Dam wam wszystkim pomagajki bo zmarnowaliście czas na odpowiedziach dla mnie. Szczególne podziękowania dla kolegi T5 za schemat.