Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[oprogramowanie] chce sprzedac

ergie 10 Mar 2005 00:30 954 10
  • #1 10 Mar 2005 00:30
    ergie
    Poziom 28  

Hej

Pytanie, mam windowsa xp pro i office sbe - oryginalne, chcialbym to sprzedac, czy bez wystawienia faktury vat moge to sprzedac np. jakiejs firmie ?

0 10
  • #2 10 Mar 2005 00:36
    PL_NukeR
    Poziom 16  

firmie nie sprzedasz, po 1 to faktura
    po 2 naklejka musi byc na kompie
    po 3 jesli to OEM to legalnie on moze dzialac tylko z plyta glowna ktora jest w kompie na ktorym instalowales windows

0
  • #3 10 Mar 2005 01:38
    LtLog
    Poziom 30  

Możesz sprzedać jedynie osobom fizycznym (naklejka "na kompie" tyczy się licencji OEM na OS).

Co do firm jest pewna możliwośc odsprzedanie do komisu lub odsprzedanie firmie przez komis.

Dostarczyć musisz licencję i orginalny nośnik. Jeżeli oprogramowanie obarczone zostało licencją OEM musisz dostarczyć podzespół z którym oprogramowanie zostało zakupione oraz rachunek.

Pozdrawiam Lt

0
  • #4 10 Mar 2005 01:39
    Interesant
    Poziom 31  

PL_NukeR napisał:
    po 3 jesli to OEM to legalnie on moze dzialac tylko z plyta glowna ktora jest w kompie na ktorym instalowales windows
    nietylko.. poprostu z urządzeniami bez których nie może chodzić komputer Czyli: RAM, Procesor, (niepamietam czy grafka sie zalicza),itp
    Niektórzy sprzedają z klawiaturą lub myszką ale wtedy OEM jest nielegalny.

0
  • #5 10 Mar 2005 01:48
    PL_NukeR
    Poziom 16  

nie to mam na mysli jezeli to jest nowka i zapakowany to nie ma problemu, jezeli jednak byl juz instalowany i aktywowany to tylko moze dzialac z dana plyta glowna bo podczas rejestracji wysylany jest rowniez S/n plyty glownej. nie napisales czy to jest nowe oprogramowanie:]

dzwonilem kiedys do microsoft zeby sie zapytac jak to jest z legalnoscia oprogramowana w firmie. wiec potrzeba conajmniej 2 elementy z
    - orginalny nosnik
    - dowod zakupu
    - certyfikat (teraz naklejka)
    i jeszcze cos tam bylo czego dokladnie nie pamietam ale ogolnie 5 roznych pozycji. trzeba spelniac conajmniej 2

0
  • #6 10 Mar 2005 02:00
    JACHO
    Poziom 22  

Nie taki diabeł straszny. Wiekszość tu teoretyzuje a nie doradza i wie co mówi tylko mówi co przypuszcza.
    Jezeli Os został zakupiony jako OEM to umowa zakupu od poprzedniego właściciela musi zawierać ten podzespół z którym to było. Po zakupie trzeba aktywować dany produkt (telefonicznie w tym przypadku ) ale należy podać dane poprzedniego właściciela i potem swoje a poprzednik musi zgłosić sprzedarz danego Os i podać dane nabywcy (wystarczy telefonicznie) potem nabywca podaje że dokonał wymiany danego dodatku (oem) bądż go nie zainstalował ( ważne że zakupił wraz z nim) i nie będzie żadnych problemów z użytkowaniem tego oprogramowania ponieważ kod zwrotny aktywacji będzie odblokowywał poprzednie parametry danego Os+oem
    Wiem to z własnego doswiadczenia z ową firmą M..........
    Ponadto zakup danego Os bez faktury na firmę nie ma sensu ( brak zwrotu kosztów ) lecz jest mozliwy ale tylko wtedy kiedy nie był on REJESTROWANY tylko aktywowany a to róznica bo rejestrować mozna tylko razPodsumowując do czasu rejestracji firmę M. nie obchodzi kto jest w posiadaniu danego os . W momencie rejestracji należy podać wszystkie dane id i produkty jeśli to oem a potem to już bajka_ nie ma obowiazku rejestracji a aktywować można dowolna ilość razy i współpraca z innym zestawem komputerowym nie stanowi problemu technicznego

0
  • #7 10 Mar 2005 07:47
    ergie
    Poziom 28  

Napiszę tak:

Windows i Office są nowe, ale już były instalowane, płyty dostałem od osoby, która była mi winna kilka(set) złotych. Z aktywacją poradzę sobie, bo powiem, że instaluję oprogramowania na innym komputerze i dlatego serial z płyty głównej mi nie przechodzi, więc pani poda mi następny klucz (metoda sprawdzona), gorzej z tym, że to oem i nie posiadam rzeczy, z którą one zostały zakupione. Jednym słowem mówiąc, mogę to sprzedać prywatnej osobie, nie firmie, jeżeli dobrze wyczytałem. Dzięki

Ktoś kto ma firmę, też mógłby kupić, wspomnieliście o zwrocie podatku, jestem to w stanie sprzedać po cenie hurtowej, czyli i tak odemie sobie ta osoba/firma marżę i podatek vat. Jeżeli ktoś by był zainteresowany prosiłbym o napisanie, nadal szukam kupca. Pozdrawiam!

0
  • #8 10 Mar 2005 16:40
    md
    Poziom 39  

Drobna, ale istotna uwaga - Office SBE OEM może być sprzedawany TYLKO z CAŁYM komputerem - nie mają tu zastosowania przepisy dotyczące systemu operacyjnego (możliwy zakup z podzespołami). Pakiet Office w wersji OEM ma całkiem inne zasady licencjonowania.
    Co do kupca - łatwiej znajdziesz, jak podasz cenę (atrakcyjną).

0
  • #9 10 Mar 2005 18:47
    ergie
    Poziom 28  

300zł za Windows XP Pro
    500zł za Office SBE

Czyli 800zł, jeżeli ktoś kupi całość jestem w stanie jeszcze zejść z ceny.

Pozdrawiam!

0
  • #10 11 Mar 2005 23:16
    e-xtech
    Poziom 16  

Aktywacja a legalne posiadanie to dwie różne rzeczy. Co z tego, że uda ci się zaaktywować. Żeby być legalnym posiadaczem musisz posiadać fakturę zakupu na ciebie lub twoją firmę. Bez tego przy kontroli wtopa. Tak jak już ktoś zaznaczył do Office SBS musi być faktura na cały zestaw komputerowy !!! a nie wylącznie na cześć !!!

0
  • #11 12 Mar 2005 01:01
    PL_NukeR
    Poziom 16  

e-xtech napisał:
    Aktywacja a legalne posiadanie to dwie różne rzeczy. Co z tego, że uda ci się zaaktywować. Żeby być legalnym posiadaczem musisz posiadać fakturę zakupu na ciebie lub twoją firmę. Bez tego przy kontroli wtopa. Tak jak już ktoś zaznaczył do Office SBS musi być faktura na cały zestaw komputerowy !!! a nie wylącznie na cześć !!!
    jak mam byc szczery to nic nowego nie napisales czego nie mozan by wyczytac z tego posta:]

0