Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

PEUGEOT 4071.8 Benzyna - Prawdopodobnie nie pali na 1 cylinder

12 Sie 2013 20:54 3009 9
  • Poziom 7  
    Witam po raz kolejny. Moja 407-ka najprawdopodobniej nie pali na 1 cylinder.
    Objawia się to w taki sposób ,że bardzo nie równo pracuje silnik i telepię się bardzo. Wymieniłem świece ale nic nie pomogło.
    Chciałbym jeszcze dodać ,że stało sie to podczas jazdy . Samochód stracił moc i po jakimś czasie pojawił się komunikat ESP/ASR system faulty. wydaje mi się ,że to dlatego pojawia się ten komunikat ponieważ silnik nie pali na wszystkie cylindry i pompa od wspomagania nie pracuje odpowiednio. myślę aby wymienić jeszcze cewkę być może tam coś się dzieje.

Dodano po 3 [minuty]:

Czy może miał ktoś podobny problem?????
  • Poziom 35  
    Może cewka, może wtryskiwacz, może kompresja albo i inne przyczyny (uszeregowane według prawdopodobieństwa występowania)
    Jeżeli chcesz naprawić to zrób rzetelną diagnostykę. Jeżeli lubisz hazard to możesz wymieniać po kolei, może trafisz.
  • Poziom 7  
    Dzięki. Myślę zrobić mu diagnostykę, bo raczej zmieniać po kolei nie ma sensu, choć postawiłbym jeszcze na cewkę.
  • Poziom 7  
    Czy jest mozliwe , że to bedzie jakiś bezpiecznik? I dlatego on się tak zachowuje. Jeszcze mam pytanie czy też może pasek rozrzadu mógł przeskoczyć , był zmieniany jakieś 6 tyś. temu.
  • Poziom 39  
    Jeszcze trochę nim pojeździsz i zupełnie go popsujesz. Tej usterki sam nie zdiagnozujesz więc oddaj auto do warsztatu.
  • Poziom 8  
    Świece wymieniłeś a kable jak rozumiem nie... Szkoda. Po domowemu możesz sprawdzić czy jest iskra na każdej świeczce następnie sprawdzić ciśnienie na garach. Rozrząd też możesz sprawdzić przy użyciu lekko rozbudowanych domowych narzędzi, wytrzymałości i tężyźnie fizycznej ;)
    Ale jakby ci rozrząd przeskoczył to często coś zaczyna stukać w silniku ;)
  • Poziom 35  
    Ciekawe gdzie tam są kable... ;>
  • Poziom 34  
    Zacznij od pomiaru ciśnienia sprężania wraz z próba olejową.
  • Poziom 7  
    No właśnie kabli nie ma jest tylko listwa z cewkami. Dziś przyjeżdza djagnosta zobaczymy co stwierdzi i dopiero zacznę naprawę. bo wymieniać po kolei to duże koszta. Mam tylko nadzieje ,że to nic powaznego. Może tak jak kolega pisze powinienem wymienić również listwę z cewkami.

Dodano po 3 [minuty]:

Po diagnostyce napiszę co pokazał komputer i co najprawdopodobniej mu dolega.
  • Poziom 7  
    Witam ponownie . Po diagnostyce komuter nie pokazał błędów - dziwne ? . Diagnosta postawił również na listwę z cewkami . To okazało się trafione i po problemie .