Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laptop do 1500 (ktory z nich wybrac)

12 Sie 2013 23:34 1200 2
  • Poziom 2  
    Z gory przepraszam za brak polskich znakow. Musze kupic laptopa, budzet ograniczony ale nikt mi nie wmowi ze w tej cenie NIE mozna dostac dobrego sprzetu. Wypadaloby napisac o przeznaczeniu laptopa. Internet/filmy to oczywistosc. Gry bede odpalal, ale akurat w tym przypadku wiem czego moge sie spodziewac po tych specyfikacjach. Na laptopie beda zainstalowane dwa systemy, wykonywane beda operacje obciazajace procesor. Po dlugotrwalej selekcji pozostalo mi 5 modeli. Prosze ocencie je i pomozcie w wyborze z wlasnego subiektywnego punktu widzenia.

1. Lenovo M490S (nowy)
    procesor: i3-3217U (1.8 GHz, 3 MB Cache)
    grafika: NVIDIA GeForce 710M (1 GB)
    dysk: 500 GB
    RAM: 4GB DDR3 1600 MHz
    material: plastik
    14 cali

2. Toshiba L735 (nowa)
    procesor: Intel Core i3 2310M 2,1GHz
    grafika: nVidia GeForce GT 315 (1 GB)
    dysk: 640 GB
    RAM: 4GB DDR3 1333 MHz
    material: plastik
    13 cali

3. Acer E1-531G (nowy)
    procesor: Intel Pentium B960 (2.20 GHz, 2 MB cache)
    grafika: NVIDIA GeForce 710M (1 GB)
    dysk: 500 GB
    RAM: 4 GB DDR3, 1600 MHz
    material: plastik (+ chyba alu w okolicach touchpada)
    15 cali

4. DELL E6410 (uzywany)
    procesor: Intel i5-520 2,4Ghz
    grafika: zintegrowana
    dysk: 1 TB
    RAM: 4 GB DDR3
    material: plastik + elementy alu
    14 cali

5. HP ELITEBOOK 8440p (uzywany)
    procesor: INTEL i5-520m 2x 2.4Ghz 3MB cache
    grafika: zintegrowana
    dysk: 250 GB (7200 obr - reszta wymienionych laptopow ma 5400)
    RAM: 4 GB DDR3
    material: metal i plastik
    14 cali

Wydaje mi sie ze podalem potrzebne info. Jak widzicie biore pod uwage uzywki, obie z 6 mies gwarancja. Powodowane to oczywiscie jest checia posiadania czegos mocniejszego/z wyzszej polki. Pytanie tylko czy warto to dostac kosztem kupna wyeksploatowanego w pewnym stopniu sprzetu. Na numer 4 raczej sie nie skusze. Wydaje mi sie ze bottleneck najszerszy bedzie/najlepsza specyfikacje gwarantuje numer 1, ale slyszalem ze w Lenovo nie idzie naprawiac plyty glownej, od razu do wymiany trzeba, z drugiej strony- czy to ma dla mnie znaczenie przy 24 mies gwarancji? Numer 2 jest bardzo ciekawa opcja mobilna, gdyby jeszcze mial wbudowany modem 3g to bylby silny atut...
    O elitbookach slyszalem bardzo wiele bardzo dobrych opinii, ale niestety jest to uzywka. Ma bdb wykonanie, mniejszy dysk nie ma to dla mnie znaczenia. 3g jest, esata jest, bajerancka lampka oswietlajaca klawiature tez. Ten elitebook najbardziej utrudnia mi wybor. http://allegro.pl/hit-hp-elitebook-8440p-i5-520m-4gb-250gb-3g-win7-i3450671957.html

Toshibka z kolei jest 13" a wiec bardzo mobilna, a Lenovo nieco drozszy niz reszta. ... Bardzo chetnie przeczytam cokolwiek co moze wplynac na moj wybor.
    Gdyby elitebook mial niezintegrowana karte graficzna, albo toshiba 3g i nieco lepsza specyfikacje to wybor bylby latwiejszy.

W laptopach poza oczywistosciami cenie sobie: solidnosc wykonania i dzialania, wytrzymalosc podzespolow, dobre chlodzenie.
  • Poziom 43  
    Pierwszy i drugi ma najwydajniejszy procesor więc jak skupiasz się na CPU to one wygrywają.