Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Tabtronics Elite M009S - Tablet ładuje się, ale nie do końca

majkeljot 13 Aug 2013 07:33 1467 1
    majkeljot
    Level 12  
    Tablet Tabtronics Elite M009S po włączeniu zaczyna się uruchamiać co kończy na ciągłym świeceniu z pływającym podświetleniem napisu android.
    Pomyślałem sobie, że przywrócę czysty system, ale i to wydaje się nie do zrealizowania. Kiedy uruchomię go poprzez jednoczesne przytrzymanie obu klawiszy głośności i power (lub volume+ i power), po krótkim czasie pojawia się dosłownie na momencik taki duży robocik z wirującą jakąś siatką przed otwartą klapą bebechów, a zaraz po tym jest już tylko leżący z czerwonym trójkątem z wykrzyknikiem. Dalej zrobić nic nie idzie.
    Jeśli uruchomię go przytrzymując volume- i power, to uruchamia się na jakiejś ponumerowanej tabelce z chińskimi opisami. Jest to chyba jakaś tabela testów poszczególnych komponentów.

Czy jest jeszcze jakaś szansa na jego uruchomienie?
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    majkeljot
    Level 12  
    Sprawa rozwiązana. Udało mi się samemu naprawić. Zrobił bym to wcześniej gdyby nie ... Firefox. Otóż, logicznym było znaleźć stronę producenta (Tabtronics) co też zrobiłem już na samym początku. Niestety strona zawierała pustki, nie można było nic znaleźć, więc zniesmaczony szukałem ratunku gdzie indziej, ostatecznie i na tej stronie. Poszukując odnalazłem post pewnego Irlandczyka który zachwalał sobie mocno stronę firmową. Zaintrygowany tym jeszcze raz spróbowałem i ... dalej kicha. Jednak pomyślałem sobie, że coś jest nie tak. Skoro opisuje pozytywnie to nie wziął tego z sufitu, zatem spróbowałem otworzyć ich stronę Internet Explorerem i ... wszystko było na miejscu. Znalazłem firmware i instrukcję do niego. Zastosowałem się do niej i voilà! Teraz nie dość, że znowu działa, to jeszcze ciut nowszy Android. Super.
    Jeśli ktoś myślał nad rozwiązaniem mojego problemu to dziękuję. Pozdrawiam