Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Peugeot 407 2.0 HDI 136 KM - Zawór EGR nie da sie wczytać PP2000

marcin20623 13 Sie 2013 17:31 11877 3
  • #1 13 Sie 2013 17:31
    marcin20623
    Poziom 2  

Witam serdecznie.

Mam problem z błędem związanym z wczytywaniem zaworu EGR przy pomocy PP2000. Wyjąłem EGR do czyszczenie i okazało się, że to wahadełko, które napędza silniczek (fabrycznie jest chyba z nim zgrzane) było urwane. Zostało to naprawione i ustawione tak jak ma być. Poskładałem wszystko do kupy i za piernika nie mogę wczytać zaworu :( . Krok po kroku, tak jak prowadzi planet i na końcu po poleceniu zgaszenia silnika, przekręcam kluczyk w zapłon, daje OK i pokazuj komunikat brak komunikacji, zatwierdź w celu kontynuowania :( Byłem u 'magika', który posługuje sie diagiem za 10 koła i wykasował błędy, ale wczytywanie zaworu zakończone niepowodzeniem. Oczywiście świeci mi sie kontrolka Depollution system faulty. Co zauwazyłem, jak usunie się błąd: BŁAD STAŁY Wczytywanie zaworu EGR i od razu odpalę auto, nie wyłączając zapłonu, to nie mam czeka na desce. Podczas jazdy tez nie wyskakuje. Dopiero po zgaszeniu i odpaleniu pojawia się na nowo :( . Auto ma moc, nie szarpie i nie kopci. Słychać, że zawór po zgaszeniu silnika "brzęczy", a tłoczek pracuje lekko.
    Po nieudanej próbie wczytania pokazują się błędy stałe:
    a) stały błąd wczytywanie zaworu egr.
    b) Multipleksowanie niespójna informacja o zdalnie sterowanym wzbudzeniu.
    c) Multipleksowanie brak komunikacji bsi lub klimy.
    d) Sterowany rozruch i wyłączenie silnika brak lub nieprawidłowość żądań uruchomienia lub wyłączenia.
    e) Stały błąd obwód zaworu EGR napięcie kopiowania położenia zbyt wysokie.

Proszę o pomoc.

Peugeot 407 2.0 HDI 136 KM - Zawór EGR nie da sie wczytać PP2000 Peugeot 407 2.0 HDI 136 KM - Zawór EGR nie da sie wczytać PP2000 Peugeot 407 2.0 HDI 136 KM - Zawór EGR nie da sie wczytać PP2000

Dodano po 5 [godziny] 31 [minuty]:

Obecnie przy próbach wczytywania pojawia się tylko jeden błąd, że zawór nie został wczytany- błąd stały

0 3
  • #2 13 Sie 2013 19:18
    kybernetes
    Poziom 39  

Wymień zawór na dobry.

-1
  • #3 13 Sie 2013 19:42
    marcin20623
    Poziom 2  

może to być wina zaworu? Niby jest okopcony więc w jakimś zakresie sie napewno otwiera..chyba że czujnik halla nie działa w zaworze jak powinien

0
  • #4 29 Sie 2013 20:43
    marcin20623
    Poziom 2  

Wymiana zaworu na nowy rozwiązało problem.

2