Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

canon s 450 nie drukuje świeci 7 razy na pomarańczowo i raz

10 Mar 2005 08:25 2508 4
  • Poziom 2  
    Mój tzryletni canon s450 odmówił w tym tygodniu pracy. zainstałowałem go w xp i ściągnołem orginałne stery ze strony canona, chdziło wszystko dobże. Po dwóch dniach jak go włączę świeci 7 razy na pomarańczowo i 1 na zielono, suwak z głowicą chodzi tak jak w nowym bez wad, głowice czyszczone nie zaschnięte. Słuszałem o jakimś resecie drukarki. bo dzwoniłem do serwisu canon w kielcach, ale te barany to tylko skasowąć potrafią,a nie naprawić. Proszę o pomoc [color=red][/color][size=18][/size]
  • Poziom 10  
    Drukarkę możesz zresetować sam:
    1. Wyłącz drukarkę
    2. Wciśnij i przytrzymaj RESUME następnie naciśnij POWER
    3. Wciąż trzymając wciśnięty POWER zwolnij RESUME
    4. Wciąż trzymając wciśnięty POWER naciśnij RESUME 2 razy (po każdym wciśnięsiu RESUME dioda zmieni kolor)
    5. Zwolnij wszystkie klawisze (drukarka powinna wystartować a dioda po chwili powinna przestać mrugać i świecić się na zielono)
    6. Naciśnij RESUME 4 razy (ponownie dioda powinna zmieniać kolor)
    7. Naciśnij POWER by zapisać zmiany (dioda mrugnie, ale drukarka nie powinna się wyłączyć)
    GOTOWE

errata do pkt 6
    na stronie http://www.uktsupport.co.uk/canon/bj/s450.htm
    jest informacja, że ostatnią czynnością jest wciśnięcie 3 razy resume (aż pojawi się pomarańczowo świecąco dioda) a nie jak kolega w wiadomości napisał 4
    kosmita dzięki uprzejmości jednego z userow ;)
  • Poziom 12  
    A w jaki sposób zresetować drukarke Canon i320 bo mam podobny problem ??
  • Poziom 10  
    Canona i320 resetuje się dwuetapowo:
    1. Odblokowujesz drukarkę kombinacją klawiszy,
    2. Resetujesz licznik przepełnienia "pampersa" programem serwisowym.
    Nigdy niestety nie resetowałem takiej drukarki, dlatego radzę odwiedź stronę: http://www.servicemanuals.ru/download/canon/i-320.htm jest tam dokładny przepis jak zresetować drukarkę oraz program serwisowy do pobrania.
    Stosując się do instrukcji z tej strony zresetowałem kilka drukarek Canon i350, sposób postępowania jest podobny, ale program serwisowy jest inny.
    Życzę powodzenia!
  • Poziom 21  
    Przy tym błędzie to masz niestety najprawdopodobniej walniętą głowicę. Reset niewiele tu pomoże.