Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Neostrada - Nie podwyższona prędkość, mimo podpisanej nowej umowy

13 Sie 2013 13:19 2022 14
  • Poziom 7  
    Witam. Mam następujący problem: Minął miesiąc od podpisania umowy na internet do 10 mb. Przez cały ten czas sprawdzałem predkość internetu jednak ani razu nie została podniesiona, wcześniej miałem 1 mb. Ostatnio zadzwoniłem do boku, konsultant zrestartował port, sprawdził czy na loginie jest 10 mb i powiedział że wszystko w porządku i zasugerował podpiąć inny router, jednak narazie nie mam takiej możliwości. Sam już nie wiem czy to jest już tak na sztywno przypisane czy coś bo jak zresetuje ustawienia routera to on mi sie synchronizuje z tą prędkością co wcześniej a ja nawet nie wpisywałem loginu i hasła do neo. Wiem że mogę uciągnąć max 6 mb ale tu nie oto chodzi. Mój router to pentagram cerberus, stary już. Tutaj screen

• Specjalista Sieci, Internet
    Tłumienie 63db to jest na granicy odbioru. Labo jesteś daleko od centrali albo masz kiepskie linie lub instalację w domu.
  • Poziom 27  
    Straszne tłumienie linii 62dB !! i marginesy 6-9dB. Jak daleko mieszkasz od centrali ?
    Na oko przy takich parametrach więcej nie wyciągniesz.
    Spróbuj jak możliwość podpiąć się możliwie najbliżej wejścia do domu, jeśli parametry się poprawią winna instalacja w domu, a jeśli nie dzwoń do TP z reklamacją, czasem poprawa styków na drodze sygnału daje efekty.
  • Poziom 7  
    Z tego co wyliczył kalkulator to mieszkam 4,6 km od centrali. Podpiąłem się krótszym kablem do telefonu bo teraz mam 2 połączone ale tylko tłumienie spadło z 63 na 62 dB. Hah to mnie gościu naciągnął na umowe jak mi mówił że u mnie pójdzie max 6 mb :P
  • Poziom 27  
    6dB na pewno nie pójdzie przy tych parametrach. Ale jeszcze jedno.... Spróbuj jednak wymienić ten wysłużony router, bo jeśli ma już kilka letek za sobą i kilka burz przeżył, to też może swoje robić. 4,6 km też swoje robi. Ja mam 1,3 - 1,7 km wg kalkulatora i wyciągam max 11mbit/s stabilne, a jak jest extra pogoda i sucho to czasem i 12mbit/s.
    Tłumienie mam do 30dB. Polecam na Twoje łącze routery z chipami Broadcoma np.
    Asmax Ar-1004g; Pirelli A125G czy Pirelli A4000DG. Wszystkie trzy używam u siebie z powodzeniem.
  • Poziom 36  
    majster15th napisał:
    Minął miesiąc od podpisania umowy na internet do 10 mb.
    Od 1 do 10 (i to tylko synchronizacja ma na to pozwalać).

majster15th napisał:
    Przez cały ten czas sprawdzałem predkość internetu jednak ani razu nie została podniesiona
    Została, widać to po uploadzie, a na downloadzie też miałeś więcej pierwszego dnia (być może bez zmiany na loginie), a potem DLM uciął do wartości normalnych. Margin to 9 dB czyli 3 dB do zużycia więc było nieco więcej, a że nie było zbyt stabilnie to DLM zrobił co mógł (na upstream jeszcze trwa walka, więc może też utnie, ale tu bywa różnie, niektórym tnie brutalnie niemal bez powodu na np.4096/320, a innym robi "symetryka" 1312/1000).

majster15th napisał:
    Wiem że mogę uciągnąć max 6 mb ale tu nie oto chodzi.
    Właśnie o to chodzi, o twoje przekonanie co do jakości linii i jej długości. Na poziomie 63 (/31 lub 31.5) dB występuje też błąd routerów więc to tłumienie może być mocno nieprawdziwe (może być nawet sporo wyższe, no ale też widziałem "cudowne spadki" na np. 35 dB, tu na to nie ma co liczyć, bo tamta osoba miała nierealne 6144 przy 63 dB, zaś twoje osiągi są w normie). Reklamację możesz zgłaszać, ale po sprawdzeniu instalacji w domu i upewnieniu się, że linia jest znacznie krótsza niż sugeruje tłumienie.

majster15th napisał:
    Hah to mnie gościu naciągnął na umowe jak mi mówił że u mnie pójdzie max 6 mb :P
    I to jest twoja nadzieja, bo nie naciągnął tylko takie dane ma w "checku TP" co sugeruje, że linia może być znacznie krótsza (więc może ma usterkę i może da się ją naprawić).
  • Poziom 35  
    majster15th napisał:
    Z tego co wyliczył kalkulator to mieszkam 4,6 km od centrali

Sprzedawca nie pomylił się, przy takiej długości "normalnej" linii będzie działać 6Mbps. Możliwości są trzy:
    - linia jest jednak trochę:) dłuższa
    - linia ma te swoje 4,6km ale jest uszkodzona bądź ma takie nędzne parametry
    - słaby, zaszumiony modem.
    Samodzielnie jesteś w stanie zweryfikować punkt ostatni, ewentualnie przyłącze i własną instalację. Przy podanej długości łącza wartość tłumienia powinna być o 10dB niższa.
  • Poziom 7  
    Czyli muszę zadzwonić po techników, zobacze co powiedzą. A i podłączyłem starego jak świat speedtoucha 330 i takie oto parametry, nie wiem czy podobne do tych wcześniejszych:

Spoiler:

• Specjalista Sieci, Internet
    majster15th napisał:
    takie oto parametry, nie wiem czy podobne do tych wcześniejszych:

Ogarnij lenia i pokaż wszystko.
  • Poziom 27  
    GDMT.A ???? toć to wg założeń max 8mbit/s do użytkownika i 832 kbit/s od.
    Zmień router na inny bo ten nie obsługuje ADSL2+ to i wyniki są inne
  • Poziom 7  
    No tak, ale po co mi ADSL2+ jak nie wiadomo czy 2 MB wyciągnę?
  • Poziom 27  
    ADSL2+ na słabszych łaczach spisuje się lepiej niż ADSL czy ADSL2.
  • Poziom 20  
    Dwa miesiące temu miałem to samo ; wynik na cerberusie Pentagram przy ustawieniu GDMT.A nawet prędkość nie podskoczyła i czekałem wyświetlało 6 mbit po przełączeniu na ADSL 2+ brak połączenia ,jak sie okazało umowa weszła ale na centrali nie przełaczyli na ADSL 2+ problem rozwiązany po przybyciu technika ,przełączył na ADSL 2+ i zrestartował DLM . Powyżej 6 mega neo działa tylko na adsl 2+ od razu spadła tłumienność i mam stabilne łącze w pełnym zakresie nie narzekam .Po drugie wywaliłem na złom cerberusa nie uzyskiwał pełnej predkości podłączony mam sagecom ,działa prędkość pełna synchronizacja Downstream 12447 Upstream 1116 i nie spada mam 1500 metrów do centralki tłumienie 12
  • Poziom 27  
    Dlatego piszę... i piszę i piszę żeby wymienić router.
    Ze screenu z pierwszego posta, wygląda że nie masz włączonego ADSL2+ tylko dalej masz zwykły poczciwy ADSL.
    Jak wymienisz router i dalej będą problemy odezwij się
  • Poziom 7  
    Spróbuje podpiąć ten inny router a jak to nic nie da to po techników dzwonie. Ale to dopiero za tydzień bo teraz nie mam możliwości aby to zrobić.