Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

B&W CWM800 - chce zrobić obudowy ;-)

Dworex 13 Sie 2013 13:51 1833 2
  • #1 13 Sie 2013 13:51
    Dworex
    Poziom 10  

Cze!

Słuchajcie mam dwa głośniki efektowe Bowers & Wilkins CWM800:
    Link1 Link2

Chce je dodać na tył do dwóch CM5-tek z przodu - jako głośniki do filmów. Nie chcę kuć ścian w mieszkaniu żeby je w te ściany wsadzić, więc pomyślałem, że lepiej będzie zrobić obudowy.

Na razie zrobiłem rozwiązanie tymczasowe-prowizoryczne, żeby jakoś je sobie postawić:

B&W CWM800 - chce zrobić obudowy ;-) B&W CWM800 - chce zrobić obudowy ;-) B&W CWM800 - chce zrobić obudowy ;-)

Gra. W czasie oglądania filmów nie raz mi się zdarzyło, że chciałem wstawać do łazienki bo słyszałem jak woda kapie, albo zrywałem się do drzwi bo ktoś dzwonił - a to w filmie grało ;-)

Chcę więc pójść dalej z tematem i powiesić je tak, jak trzeba - w ładnych obudowach. Zagwozdka jest taka, że żeby przykręcić je do obudowy, należałoby przewiercić otwory we frontowej ramce, żeby docisnąć obudowę do głośnika. Wolałbym tego uniknąć. Jednym ze sposobów było by wykorzystanie firmowych ramek - backboxów, ale ich cena jest trochę od czapy

Wygląda to jakoś tak:

B&W CWM800 - chce zrobić obudowy ;-) B&W CWM800 - chce zrobić obudowy ;-)

albo tak, jak to po lewej:

B&W CWM800 - chce zrobić obudowy ;-)

I po montażu tego czegoś pewnie te czerwone wihajsterki obudowy głośnika zaczepia się o backboxa i szafa gra. Ale jako, że komplet kosztuje drugie tyle co głośniki (bo za tyle jakoś je kupiłem jeszcze z centralnym ;-) ) to bez sensu.

W związku z czym mam pytanie do Was , bo ja w robieniu obudów mam doświadczenie żadne, z wiedzą stoję tak samo: jak to zrobić?
    Dogadałem się na razie ze stolarzem który robił mi mebelki, że jak rozrysuję wszystko, to mi te obudowy zrobi.

Aha, generalnie chce zrobić coś takiego, żeby obudował była biała matowa, tak jak biała ramka zewnętrzna głośnika. Głośnik ma też być pod kątem do tylnej ścianki obudowy - czyli ma być skierowany do słuchacza. Z tyłu wyfrezowane otworki za zawieszki, od spodu gniazda do włożenia wtyczek kabli głośnikowych.
    I jeden szczegół - chcę, żeby głośnik był zamontowany "do góry nogami", czyli głośnikiem wysokotonowym do dołu - żeby był bardziej na poziomie moich uszu. W specyfikacjach w dwóch pierwszych linkach które podałem podają, że otwór w ścianie ma mieć 95mm, więc dużej obudowy toto nie potrzebuje. Tylko jak ją, kurde, przymocować do głośnika, nie wydając fortuny na firmowe bacboxy?

TUTAJ jest fajny głośnik, B&W DS7 - ciekawe, czy może być jako tylne dwa kanały w 4.0? Generalnie ładnie się to prezentuje i coś takiego chciałbym wykonać, z tymi mocowaniami z tyłu, białą obudową itp.

Jakie jest Wasze zdanie? Co radzicie? Macie jakieś pomysły?

0 2
  • #2 22 Sie 2013 04:41
    Dworex
    Poziom 10  

No panooowie, proszę, podpowiedzcie coś. Macie wiedzę, doświadczenie, ciekawe pomysły... Na pewno Wasza pomoc będzie wskazana przy tym "mini projekcie" ;-) Już wiem, że najlepiej i najfachowiej byłoby kupienie tych backboxów, ale ta cena! Jest porażająca jak na kawałek plastików odpowiednio dopasowanych do mocowań głośników... Bitch please! To nie jest jakaś kosmiczna technologia żeby kasować za komplet 1200 PLN! Ech, ale to w końcu B&W...
    Sorry, musiałem się wyżalić :-)

Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie... Dajcie znać jeśli macie jakieś wskazówki. Proszę.

0
  • #3 26 Sie 2013 12:46
    Dworex
    Poziom 10  

No nic, to spróbuję sobie dać radę jakoś sam.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo