Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kompresor + pistolet do domu

1backdraft 13 Aug 2013 15:38 4254 9
    1backdraft
    Level 9  
    Mam max 500zł.
    Przymierzam się do zakupu kompresora z pistoletem do zastosowania dla siebie w domu jednorodzinnym. Potrzebuję pomalować:
    1. ogrodzenie metalowe przęsła,
    2. może da się też pomalować takim kompresorem z pistoletem ściany w domu?
    3. w przyszłości przydał by sie do przedmuchania podlewnia ogrodowego,
    4. do samochodu do kół pewnie też.

Czyli potrzebny jakiś zestaw.
    Proszęo podpowiedź konkretnego modelu, nie chcę w moim poście dyskusji o droższych lepszych urządzeniach bo dobrze wiem że takie są. Kasa jest taka a nie inna, potrzebuję do zastosowania domowego - okazyjnie i wiem że napewno coś sie znajdzie.
    Ktoś pisał o Bass, Einhell.

Pamietam, że moje ogrodzenie malowane było najpierw farbą podkładową (jakby różową) a potem farbą chyba rozcieńczaną, gdzie po wszystkim pojemnik pistoletu był czyszczony benzyną.

Możecie cos polecić w tej cenie.
    zdenek_zdenek
    Level 20  
    Szczerze to nic.

Do efektywnego malowania potrzebujesz conajmniej 250 l min wydajności na wyjściu, a to już inna kasa.
    (Najlepiej conajmniej 4KW i 500 l/min to już do lakierowania)
    1backdraft
    Level 9  
    No nie zniechęcaj mnie tak od razu, napewno coś się znajdzie.
    1backdraft
    Level 9  
    Wychodzi, że jest 220 l/min i 2 KM to może do domu wystarczy, samochodów lakierować nie zamierzam.
    Zdenek_zdenek co Ty na to?
    zdenek_zdenek
    Level 20  
    Jak będzie miał z 80 l/min to wzystko, pozatym zaraz się zatrze przy pracy ciągłej podczas malowania. Kup chociaż coś na Abac'u VDC, ale to conajmniej ponad 1000 pln. Zestaw końcówek to też parodia, wąż musisz mieć conajmniej 10mm średnicy wewnętrznej, nie spiralke.
    1backdraft
    Level 9  
    No to może to? Tylko nie wiem czy końcówka 1/4 nie za cienka bo zdenek_zdenek pisał żeby wężyk był grubszy.

http://narzedzia-hurt.com.pl/pl_PL/p/KOMPRESOR-SPREZARKA-2-KM-24-L.-BLACKDECKER/148?utm_source=nokaut.pl&utm_medium=cpc&utm_campaign=2013-08&utm_content=148#nclid=28c0a8117eed8242064b996142ae0980[url]]Link

Wydaje mi się, że jak dokupię do 100zł zestaw tj. pistolet, wężyk i cos tam jeszcze to wystarczy mi to do pomalowania przęseł ogrodzenia a i cały zestaw mi tez przyda do innych celów. Uzywał będe raz do roku to po co mi lepszy?

Dodano po 35 [minuty]:

albo jeszcze mozliwość nr 2 tj. nowsza wersja z literką "S" model (CP2525S):

http://allegro.pl/blackdecker-kompresor-olejowy-cp2525s-gwar-i3433601575.html

ta wersja ma trochę lepsze parametry
    - Maksymalna moc: 2 KM
    - Silnik: tłokowy
    - Maksymalne ciśnienie robocze: 8 BAR
    - Pojemność zbiornika: 24 L
    - Wydajność powietrza: 200 LT/MIN
    - Smarowanie olejowe: TAK

+ dokupić końcówki.
    Zdenek_zdenek co Ty na to?
    1backdraft
    Level 9  
    No fajny sprzęt szczególnie ten pierwszy czarny ale jednak za drogo, żebym chociaż miał warsztat samochodowy albo utrzymywał sie z malowania to tak, wtedy by było warto. Ja potrzebuję tylko pomalować ogrodzenie raz na kilka lat i sporadycznie skorzystać do samochodu, chociaz mam pomke nożną a mysle przyszłosciowo do przedmuchania instalacji podlewania ogrowdowego przed zimą i tyle.
    Niemniej jednak bardzo Ci dziekuję za podpowiedź.