Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nowy Telewizor 50+ cali - Jaki?

Xatex 13 Sie 2013 17:04 2286 10
  • #1 13 Sie 2013 17:04
    Xatex
    Poziom 6  

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor?
    Okolo 5,5m x 4,5m
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora?
    Roznie, mysle ze od 2 do 3,5 metra.
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem?
    1-4
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu?
    Rowniez bokiem
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć?
    Stac
    6. Jak słońce świeci w pokoju?
    Pokoj od strony slonecznej, ale najzczesciej i tak beda zasloniete rolety. TV ma stac przy oknie, nieco je przyslaniac.
    7. Jaki masz obecnie telewizor?
    22 cale, ale to w starym mieszkaniu i nie bralbym tego pod uwage
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał?
    Szczerze mowiac to srednio sie orientuje, wiec powiedzmy ze takie dosyc standardowe opcje jakie sa obecnie porzadane. Napisze jedynie ze nie chce 3d ;)
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora?
    Miejscowa kablówka
    10 .Jakie urządzenia?
    Dekoder, laptop, mozliwe ze w przyszlosci konsola xbox/ps
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor?
    Wiadomo, ze roznie, ale powiedzmy ze 5-6h
    12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą?
    Nie mam pojecia ..
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej?
    Sport, filmy
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie?
    Raczej nie.
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie?
    Mysle ze ze 30%
    16. Preferencje co do marki?
    Zdaje sie na Was ;)
    17. Preferencje co do wielkości?
    Planowalem 50 lub 55(raczej 55), ale jestem otwarty na propozycje, nie chcialbym przekroczyc ceny 5-6tys zl
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach?

19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień?
    Wieczorami
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup?
    5-6tys max, choc jesli znajdzie sie cos fajnego za 4tys to oczywiscie jestem za ;)
    21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne?
    Bez 3d

Siema
    Wlasciwie chyba wszystko juz jasne, jak cos to dopytujcie ;)
    Licze na jakas pomoc, bo jestem praktycznie zielony w tej kwestii :P
    pzdro

0 10
  • #2 13 Sie 2013 20:51
    jacekRCA
    Poziom 25  

Sport i filmy przy takiej wielkości, hmmm pomyślałem zobaczę jak stoją plazmy, i owszem udało się znaleźć dwie całkiem dobre pozycje: LG 60PN6500 i Samsung PS60F5000. Na opcję smart nie zwracałem uwagi, zresztą obie plazmy nie mają takich funkcji, ale można zawsze dokupić urządzenie z platformą około 100zł. LG jest trochę droższy, wydaje mi się że m.in. przez to że lepiej skaluje obraz z SD do fullHD, wiadomo nie wszystko co będziesz puszczał będzie w jakości fullHD. Oba można kupić w przedziale od 4 do 4,5.

0
  • #3 13 Sie 2013 22:35
    petrus
    Poziom 24  

Zdecydowanie Panasonic 55ST60, LG i Samsung w niższych seriach są dużo słabsze od tego modelu, nie warto nawet jeśli mają kuszące 5 cali więcej.

0
  • #4 14 Sie 2013 16:12
    Xatex
    Poziom 6  

Poczytalem troche w necie i zdecydowalem ze interesuje mnie praktycznie jedynie plazma, wiec obszar poszukiwan mozna choc troche ograniczyc
    Ten LG wyglada ciekawie - ktos ma jakies opinie na jego temat?
    Panasonic to jaki to dokladnie model? Bo cos nie moge wyszukac konkretnie jednego ;/

Jakies jeszcze propozycje? ;)

0
  • #5 14 Sie 2013 19:12
    jacekRCA
    Poziom 25  

Chodzi tutaj o Panasonic TX-P55ST60E? Niezła maszynka, nieźle też kosztuje, LG 60PN6500 można kupić za 4,6 tysiaka, Pana to wydatek 5,2. Spoko, jak ktoś ma kasę to czemu nie. 60pn6500 jeszcze nie ma za dużo opinii, coś na ceneo widziałem: http://www.ceneo.pl/23061120#tab=reviews_scroll.. Negatywów nie znalazłem żadnych.

btw, na electro jest jeszcze lepsza cena: http://www.electro.pl/Telewizor_LG_60PN6500-s...=cpc&utm_campaign=2013-08&utm_content=736055,, pewnie wakacyjna promocja.

0
  • #6 14 Sie 2013 19:39
    petrus
    Poziom 24  

LG ma słaby kontrast, płytką czerń, na poziomie ledów (i to tych nienajdroższych). Panasonic bardzo głęboką. Różnica będzie mniej więcej taka (obrazek poglądowy).

Nowy Telewizor 50+ cali - Jaki?

0
  • #7 14 Sie 2013 23:04
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Masz 30% do gry czy musisz mieć jak najniższy input lag.
    DO tego dochodzi sporo godzin dziennie - więc pobór energii ma znacznie.
    Ma być do sportu więc liczy się płynność .
    W Twojej klasie cenowej do tych potrzeb :
    Sharp 60 LE840
    Sharp 60 LE830
    http://www.hdtv.com.pl/forum/sharp/65908-shar...e830-test-otwarty-pierwszy-test-na-rynku.html
    Panasonic 55ET60
    http://www.hdtv.com.pl/forum/panasonic/95385-...-czyli-model-ktory-powinienes-zapamietac.html
    Philips 55PFL 6008
    http://www.hdtv.com.pl/forum/philips/97666-ph...na-calym-swiecie-czy-tak-bedzie-w-polsce.html
    a nawet 7008 z potrójnym ambilightem.
    http://www.hdtv.com.pl/forum/philips/97667-ph...nosimy-poprzeczke-jeszcze-wiecej-jakosci.html

0
  • #8 15 Sie 2013 00:48
    Xatex
    Poziom 6  

Dzieki bardzo, cos juz mi sie zaczyna klarowac ;)

Takie pytanie jeszcze mam, bo widze ze wiekszosc propozycji tutaj zawiera 3d - nie jest tak, ze dodatkowo sporo doplacam za tv z tą opcja? (napisalem ze nie potrzebuje 3d) Czy po prostu obecnie wiekszosc tv ma 3d i juz na pewnym poziomie jakosciowym ciezko znalezc bez 3d? Wiadomo, jasna sprawa ze jak nie chce to nie uzywam, ale zastanawiam sie, bo nie chce zeby jakies niedopatrzenie bylo i niepotrzebnie kupie 3d placac duzo wiecej niz bez niego ;)

Sharp 60 LE840
    Sharp 60 LE830 - te sharpy jednak troche drogie, taka mocno gorna granica moich planowanych 5-6tys, z tego co widze :P

Te Panasonici calkiem spoko, tylko widze ze pojawily sie dwa modele - TX-P55ST60E i Panasonic 55ET60 - jak uwazacie, ktory bedzie lepszy na moje wymagania tj czasami film, duzo sportu i od czasu do czasu pogranie na konsoli?

petrus - to zdjecie masakra, niby pogladowe, ale juz wiem, ze LG nie wezme ;)

0
  • #9 15 Sie 2013 20:08
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Sharp nie odbiegają od Twojej granicy. I to jest Twój target.
    Napisz na PW dostaniesz info.

0
  • #10 16 Sie 2013 12:35
    Xatex
    Poziom 6  

dzieki ;)

Tylko takie pytanie - jednak lcd brac? Bo widze ze wszystko co polecasz to lcd. W dodatku majace opcje 3d ktorej uzywal nie bede praktycznie wcale. Lepsze dla mnie bedzie lcd czy plazma? Pobor energii jakiegos mega znaczenia dla mnie nie ma.
    Jak to widzicie? Bo jednak chcialbym poznac wiecej opinii m in na temat tego sharpa 840.

I co sądzicie o Panasonic TX-P55ST60E ? Bo tez kusząca opcja?

0
  • #11 16 Sie 2013 15:09
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Sharp to Quatron z matrycą cztery kolory piksela( nagroda EISA)
    Ma matrycę matową aktywną - więc nawet w pokoju z dużymi oknami nie trzeba wreszcie zasłaniać zaluzji. Ma rewelacyjna płynność , skalowenie , ostrość.

Plazma - Panasonic 55ST60

0